Skip to main content

Mis mõtteviisi ja miks see oluline

 Mis mõtteviisi ja miks see oluline
Kas see, mida sa usud ennast mõjutada teie edu või ebaedu? Vastavalt Stanford psühholoog Carol Dweck, oma uskumusi mängida olulist rolli, mida sa tahad ja kas te seda saavutada. Dweck on leidnud, et see on oma mõtteviisi, mis mängib olulist rolli selle määratlemisel saavutus ja edu. Seega, mida täpselt on mõtteviisi?

Mis on mõtteviisi?

Mõtteviisi viitab kas usute omadused nagu luure ja talent on fikseeritud või muudetav tunnused.

 • Inimesed, kellel on fikseeritud mõtteviisi usuvad, et need omadused on kaasasündinud, fikseeritud ja muutumatu.
 • Need, kellel on kasvu mõtteviisi , teiselt poolt, usuvad, et nende võimed on võimalik arendada ja tugevdada teel pühendumust ja rasket tööd.

Kahte tüüpi meelelaadi

Dweck alustas oma uuringuid sel teemal, tegeledes küsimus: Mis juhtub, kui anda lastele raske probleem lahendada? Mõned lapsed vaadatud probleemi väljakutse ja õppimise kogemus. Muud laste arvas, et see oli võimatu lahendada ja et nende luure hoiti kuni tutvumiseks ja otsustamiseks.

Lapsed esimeses grupis oli kasv meelelaadi. Kui silmitsi midagi raske, nad uskusid, et nad võiksid õppida ja arendada oskusi, mida nad vaja lahendada. Teise rühma lapsed olid fikseeritud meelelaadi. Nad uskusid, et seal oli midagi nad võiksid teha, et lahendada probleem, mis oli varjatud teadmisi ja võimeid.

Miks meelelaadi Matter

Teie mõtteviisi mängib olulist rolli selles, kuidas te hakkama elu väljakutseid. Koolis kasvu mõtteviisi võib kaasa suurem saavutus ja suuremaid jõupingutusi. Kui silmitsi probleemiga, nagu üritab leida uut töökohta, inimeste kasvu meelelaadi suuremat vastupidavust. Nad on tõenäolisem, et järjekindlalt nägu tagasilööke samas kui fikseeritud meelelaadi on rohkem vastutav loobuma.

Fikseeritud meelelaadi, Dweck selgitab, kipuvad luua vajadust kinnitamiseks. “Ma olen näinud nii palju inimesi see tarbib eesmärk tõestada end klassiruumis, oma karjääri ja oma suhteid,” Dweck selgitab oma raamatus mõtteviisi . “Iga olukord nõuab kinnitust oma luure, isiksuse või iseloomu. Iga olukord on hinnatud: Kas ma õnnestub või ei õnnestu? Kas ma otsima smart või loll? Kas ma aktsepteerida või tagasi lükata? Kas ma tunnen nagu võitja või kaotaja ? “

Kasv meelelaadi, teiselt poolt, tulemuseks nälg õppimist. Soov kõvasti tööd ja avastada uusi asju. Probleemide lahendamise ja kasvada inimesena. Kui inimeste kasvu mõtteviisi proovida ja ebaõnnestuda, kipuvad nad ei vaata seda kui rike või pettumust. Selle asemel, see on õppimise kogemus, mis võib põhjustada kasvu ja muutusi.

Kuidas mõtteviisi vorm?

Dweck oletada, et paljud inimesed on koolitatud kahte tüüpi meelelaadi varases eas, tihti läbi, kuidas nad on üles tõstetud või oma kogemustest koolis.

fikseeritud meelelaadi

 • Lapsed, kes on õpetatud, et nad peaksid otsima smart asemel armastav õppe kipuvad välja fikseeritud mõtteviisi.
 • Nad muutuvad mures, kuidas neid hinnatakse ja kardavad, et nad ei pruugi ootustele.

kasv meelelaadi

 • Lastele, kes on õpetanud, et uurida, omaks uusi kogemusi ja nautida väljakutsed on tõenäolisem, et arendada kasvu mõtteviisi.
 • Selle asemel näeme vigu tagasilööke, nad on valmis proovima uusi asju ja teha vigu kõik nime õppimise ja oma potentsiaali saavutada.

Dweck märgib, et võttes kasvu mõtteviisi ei hõlma arvata, et igaüks võib saada midagi nad tahavad piisavalt hariduse ja vaeva. Mitte igaüks võib saada Einstein või Mozart lihtsalt sellepärast nad püüavad.

Selle asemel, kasvu mõtteviisi on umbes elavad kuni ühe võimaliku potentsiaali. See potentsiaal on aga kunagi mõistetav. Kes teab, kui palju inimene võib minna, kui nad määrata oma meelt, et see? Inimesed, kellel on kasvu mõtteviisi usuvad, et vaeva, et läheb õppimine ja süvendada oma arusaamist ja andeid on väärt kõiki ja vaev.

Mis on oma mõtteviisi?

Kas teil on fikseeritud või kasvu mõtteviisi? Alusta lugemist järgmiste väidetega ja otsustada, millised neist on kõige enam nõus.

 1. Inimesed on teatud luure, ja seal ei ole kuidagi seda muuta.
 2. Pole tähtis, kes sa oled, ei ole palju, mida saate teha, et parandada oma põhilised võimed ja isikupära.
 3. Inimesed on võimeline muutma, kes nad on.
 4. Sa võid õppida uusi asju ja parandada oma luure.
 5. Inimesed on kas eriti andeid või nad ei ole. Sa ei saa lihtsalt omandada annet asju nagu muusika, kirjutamine, kunsti või kergejõustik.
 6. Õppimine, vaeva ja praktiseerivad uusi oskusi on kõik, kuidas arendada uusi andeid ja võimeid.

Kui te kaldute nõustuma avaldused 1, 2 ja 5, siis arvatavasti on rohkem fikseeritud mõtteviisi. Kui olete nõus väidetega 3 ja 4, 6, aga siis ilmselt kipuvad olema kasvu mõtteviisi.

Kas te muudate oma mõtteviisi?

Kuigi inimesed fikseeritud mõtteviisi ei pruugi nõustuda, Dweck arvab, et inimesed on võimelised muutma oma mõtteviisi. Vanemad võivad ka võtta meetmeid tagamaks, et nende lapsed arendada kasvu meelelaadi, sageli läbi kiites jõupingutusi mitte keskenduma üksnes tulemusi.

Näiteks selle asemel, et öelda lapsele, et ta on “nii tark,” vanem võib tunnustada lapse oma raske töö projekti ja kirjeldada, mida nad kõige rohkem meeldib umbes lapse jõupingutusi ( “Mulle meeldib, kuidas sa valisid värvi selle pildi! “).

Keskendudes pigem protsessi tulemus, täiskasvanute aitab lapsed aru, et nende pingutusi, raske töö ja pühendumusega võib põhjustada muutusi, õppimise ja kasvu nii praegu kui ka tulevikus.