Skip to main content

Mu Uyuşturucu Kullanımı Bağımlılık ol zaman?

 Mu Uyuşturucu Kullanımı Bağımlılık ol zaman?
Madde bağımlılığı, karmaşık ve kronik bir beyin hastalığıdır. seçtikleri ilaç için bir uyuşturucu bağımlılığı bazen kontrol edilemeyen kompulsif deneyimi, özlem var insanlar. Tipik olarak, aradıkları ve kullanma sonucunda son derece olumsuz sonuçlarla karşılaşma rağmen uyuşturucu kullanmaya devam edecektir.

Bağımlılık Özellikleri

Bağımlılık Medicine (ASAM) American Society göre, bağımlılık ile karakterize edilir:

 • Tutarlı biçimde madde veya ödüllendirici deneyim kaçınmak (kumar olarak, cinsiyet veya aşırı yemek)
 • davranışsal kontrolü Düşüş
 • Madde veya ödüllendirici bir deneyim için Özlem
 • senin davranış ve kişilerarası ilişkiler ile önemli sorunlardan azalma tanıma
 • Bir işlevsiz duygusal tepki

Yukarıdaki beş özellikleri bağımlılık çoğu durumda genellikle mevcut olmasına rağmen, SGDD bu beş özellik bağımlılığı teşhis etmek kullanılamaz kaydetti.

bağımlılığı Teşhis eğitimli ve sertifikalı profesyonel tarafından değerlendirilmesini gerektirir. Eğer bir bağımlılık veya madde bağımlılığı sorunu olabileceğini düşünüyorsanız bir doktor veya ruh sağlığı profesyoneli ile konuşun.

Bağımlılık Davranışsal Belirtileri

arkadaşlar ve aile üyeleri bağımlısı sevilen bir ilgileniyor, genellikle bağımlılığın bariz belirtileridir kişinin dışa davranışlarıdır.

Bu davranışlar öncelikle bağımlının bozulmuş kontrolünün odaklanılmıştır:

 • kontrol etmek için bütün çabalara rağmen ilaç kullanımının çok sık
 • kullanılarak ya da ilaç etkileri iyileşen zaman artışı
 • Kalıcı sorunlara rağmen kullanılmaya devam edilmesi
 • bağımlılığı ile bağlantılı ödüller üzerindeki odağın bir daralması
 • Bir yetersizlik sorunları çözmek için adımlar atmaya

Yetersizlik Abstain için

Araştırma uzamış ilaç kullanımı olumsuz sonuçları büyüyen karşısında arayan kompulsif ilacı ister beynin ödül sistemini değiştiren bağımlının beyninde bir kimyasal değişime neden olduğunu göstermiştir.

etkinlik olumsuz sonuçları rağmen ve artık tatmin edici olduğunu gerçeğine rağmen devam bağımlılığı, bu durum, bağımlılık uzmanları tarafından “ödülleri patolojik peşinde” olarak adlandırılmaktadır. Beynin ödül devre kimyasal değişikliklerin bir sonucu olup.

Bağımlılık Başlatılan nasıl olur

ilk yer de alışkanlık yaratabilir ya öfori hissi elde etmek veya dysphoria-rahatsızlık, tatminsizlik, anksiyete veya huzursuzluk bir duygusal durumu rahatlatmak için insanlar faaliyette sebep.

insanlar içtiğinde onlara aradıkları ödül veya rahatlama sağlar onlar “yüksek” deneyim, uyuşturucu veya (kumar, yeme veya sahip cinsiyet gibi) diğer ödül arama davranışı katılırlar.

Yüksek bir beyin ödül devrelerinde artan dopamin ve opioid peptid aktivitesinin sonucudur. Ama tecrübe yüksek sonra, beynin ödül fonksiyonu orijinal normal seviyeye altına düşmesine neden olan bir nörokimyasal ribaund vardır. aktivitesi tekrar edildiğinde, öfori ya da kabartma ile aynı düzeyde elde edilemez. Basitçe söylemek gerekirse, kişi asla gerçekten ilk kez bunu yaptı gibi yüksek olur.

Alt Yüksek ve düşük alçak

bağımlısı kişi yüksek gerektiren aynı düzeyde elde etmeye çalışmak daha bir tolerans geliştirir gerçeğine eklendi kişi, daha sonra hissetmek duygusal düşük tolerans geliştirme olmaması gerçeği öfori-olduğunu. Aksine dönmek daha “normal” kişi disfori daha derin durumuna döner.

bağımlısı olma, bu kişi uyuşturucu, alkol miktarını veya geri o ilk öforik durumuna almak için bir çaba bağımlılık davranışların sıklığını arttırır. Ama kişi beynin ödül devresi zehirlenme ve çekilme döngüsüne tepki gösterirken daha derin ve daha derin düşük yaşandığı biter.

Ne zaman Ödül-Aradığınız Patolojik Oldu

Bağımlılık Tıp Amerikan Derneği (ASAM) göre, bu ödüllerin peşinde patolojik hale noktadır:

 • Ödül arayan kompulsif veya dürtüsel olur
 • davranış zevkli olmaktan çıkar
 • davranışın artık rahatlama sağlar

Seçme Artık bir işlev

Diğer bir deyişle, bağımlı kişi kendisi mecbur-rağmen kendi niyetleri stop-için artık huzursuz olma ezici duygu kaçmak ama hiçbir rahatlama bulmaya ödüllendirmektedirler davranışları tekrarlamak bulur.

ASAM göre, bu nokta bağımlılığı artık seçim sadece bir fonksiyonudur. Sonuç olarak, bağımlılık devlet bağımlısı ve onun etrafında olanlar için, olmaya sefil bir yerdir.

Kronik Hastalık ve Relapslar

Birçok bağımlıları için bağımlılık onlar ile gerçekleşebilir nükslerin benzer yinelemeye olabilir, yani bir kronik hastalık haline gelebilir diğer kronik hastalıklar-diyabet, astım ve aynı hipertansiyon-zaman hastaların tedavisine uymayan. Bu relapslar bile perhiz uzun süre sonra ortaya çıkabilir. Bağımlı tekrar gerilemeye girmesinde harekete geçebilir. Ama başka nüks riski kalır. ASAM notlar “kurtarma faaliyetlerine tedavisi veya angajman olmadan, bağımlılık ilerleyicidir, sakatlık ve erken ölmesine neden olabilir.”