Skip to main content

Nasıl Finansal Stres ile başa çıkma

 Nasıl Finansal Stres ile başa çıkma
Finansal stres yaygın deneyimdir. Amerikan Psikoloji Derneği (APA) ‘a göre Amerikalıların yüzde 72’si en azından ara sıra para konusunda stresli ve yüzde 22 derece onların mali durumu hakkında vurguladı hissediyorum. Mali stres depresyon ve uyku problemleri gibi sağlık sorunlarına bağlı olduğu için bu oldukça anlamlıdır. yaşam maliyetlerinin yükselmesi, pek çok Amerikalının finansal stres baskıyı hissediyor.

Nasıl Finansal Stres Sağlığınızı Etkiler

Para üzerine Anksiyete olumsuz çeşitli şekillerde sağlığınızı etkileyebilir:

  • Sağlıksız davranışları başa çıkma: finansal stres yaşayan insanlar içmek, sigara içmek, aşırı yemek, ya da diğer sağlıksız başa çıkma davranışları uygulayarak onların anksiyete uyuşturmak için olasılığı daha yüksek olabilir. Bu da, daha strese yol açar.
  • Kendi kendine bakım için daha az para: bütçesinde az para ile, mali stres altında zaten insanlar yiyecek gibi temel ihtiyaçlar için ödeme sağlık gibi alanlarda kestirmeden eğilimindedir. Küçük sorunlar kontrolsüz gitmek ve daha büyük sorunlara dönüşebilir. Bu aynı zamanda daha strese yol açar.
  • Kayıp uyku: Finansal stres altında, insanlar genellikle bağışıklık işleyişi ve bilişsel yetileri ve ek huysuzluk neden bir uyku açığı ekleyebilirsiniz uyku sorunları, karşılaştığınızda.
  • Sağlıksız duygular: Kredi kartı borcu sağlığınız üzerinde geçiş ücreti alabilir sağlıksız duyguları neden olabilir. İnsanlar anksiyete, hayal kırıklığı ve borç kazıkların yukarı ve para miktarları sadece faiz ödemek için gereken artırmak gibi umutsuzluk duygusu yaşayabilir. Bu stres tehditkar miktarda olmak, kötü başa çıkma ve kendini ihmal stresle bileşikleri ek stres neden olur.

Nasıl başa çıkılır

Burada mali durumu idare ve hayatınızın kontrolünü daha hissetmek, stresi azaltmak ve daha güvenli bir gelecek inşa etmek için şunları yapabilirsiniz:

  • Borç döngüsünü anlayın. Borç anlamak için nasıl Öğrenme ve nasıl içine almak, bu tuzaktan kendini almak için ilk adımdır. Bu demektir ki daha döngüsünü anlamak sadece yardımcı olabilir ama ondan kendini kurtarmak. Eğer dışarı kırmak için nasıl öğrendiğinizde, borçlardan da yüksek basınç kendinizi çıkarmadan doğru çalışmak ve bakımı kolay olan basit alışkanlıkları ile daha olumlu bir şekilde geleceğe doğru oluşturmaya başlayabilirsiniz.
  • Parayı ve nasıl almak gerektiğinde bilin. Eğer mali konularda vurguladı duygu ediyorsanız, büyük olasılıkla zaten bütçenizden daha fazla para gerektiğine inanmaktadır. Ancak, önemli stres yaratmadan mali hisse oranlarını arttırmaya bilerek kendinizi çok yanıltıcı olabilir için. İşte stresi azaltmak için harika bir yoldur gelir, artırmak için bazı kanıtlanmış ipuçları.
  • Az yaşamak öğrenin. Az üzerinde bütçe ve yaşam rahat alınıyor Tasarruflarınızı artırabilir. İşte anlamına gelir içinde yaşayan tutacak bir bütçe korumak için öğrenmek için bazı basit, düşük stres ipuçları. Bir planı varsa, senin mali kontrolü daha hissedebilir ve bu daha az hissetmek vurguladı için yardımcı olabilir.
  • Genel stres yönetimini unutmayın. Eğer mali durumun iyileştirilmesi üzerinde çalışırken, stres azaltıcı teknikleri uygulayarak ve düşük stres yaşam tarzı oluşturmak için diğer değişiklikler yaparak stresi azaltabilir.

yukarıdaki bağlantılarda sağlanan danışmanlık takip ve bu yaşam tarzı değişiklikleri yaparak, mali stres yükü yakında geçmişte bir şey olabilir.