Skip to main content

Nasıl Kronik Stres Olumsuz Sağlığınız Etkiler?

Nasıl Kronik Stres Olumsuz Sağlığınız Etkiler?
Kronik stres tedavi edilmediği giderse olumsuz sağlığınızı etkileyebilir stres uzun ve sürekli bir duygu. Bu dengeleme aile ve işin gündelik baskılar veya travmatik durumlar neden olabilir. Kronik stres yönetmeye başlamak için, bunun ne anlamak gerekir, buna neden ne olabilir ve bu bizim tüm vücudunu nasıl etkilediğini.

Kronik Stres nedir?

Kronik stres devam eden fizyolojik uyarılma bir devlet kaynaklanır. Vücut otonom sinir sistemi düzenli bir gevşeme yanıtı aktive etmek için yeterli bir şansı yoktur, frekans ya da yoğunluk ile streslerinin karşılaşır oluşur.

Bu organ fizyolojik uyarılma sabit bir durumda kalması anlamına gelir. Ya doğrudan ya da dolaylı olarak, vücuttaki hemen hemen her sistem etkiler. Biz uzun bir süre boyunca istikrarlı kısa ömürlü fakat kronik stresin değil, akut stres işlemek için inşa edildi.

Nedenler

Kronik stres yanıtın Bu tip modern yaşam tarzı dan çok sık hepsi ortaya çıkar. yüksek basınçlı işlerde her şey algılanan tehdit ve kronik stres durumda vücut tutabilir meşgul trafiğe yalnızlık.

Bu durumda, tasarlanmış kavgamız ya da kaç tepkisi, bedenlerimizi ve nedenini giyebilir, bize (sık sık bir ayı tarafından saldırıya uğrama gibi) uzun bir süre boyunca aralıklı birkaç yaşamı tehdit eden durumlara mücadeleye yardımcı olmak amacıyla bize ya fiziksel ya da duygusal, hasta olma.

Aslında, doktor ziyaretlerinin% 90’a varan stres rol oynadığı şartlar için geçerli olduğu tahmin ediliyor! o stres yönetimi tekniklerini öğrenmek ve kronik stresin olumsuz etkilerine karşı kendinizi korumak için sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri yapmak için bu kadar önemli olmasının nedeni budur.

Akut genel kronik stres örnekleri

Akut ve kronik hem strese neden birçok yaşam olayları vardır. Perspektif içine iki koymak için, burada birkaç örnektir.

Akut Stres Kısa Dönem mi
sen arabasıyla kaza olsun oluşabilir Akut stres. Yalnızca polis raporlarında, sigorta şirketleri ve kendiniz arabanıza hasarı değerlendirmek uğraşmak zorunda değil, ama ertesi gün işe gitmek için öğrenmek gerekir.

Bu sorunların çoğu bir hafta (belki sürece bir ay) içinde çalışmış edilecek ve durumun kontrol altında olduğu için kısa bir süre kaza sonrası, başlangıçtaki gerilim kurtulur. En azından güvenli!

Eğer iş için önemli bir proje üzerinde çalışırken başka örnektir. Sen uzun saatler çalışır ve sıkı ve başgösteren tarih var. Bu, ince ayar olarak tüm ayrıntıları birçok stresli günler neden olabilir. Proje gönderildikten sonra Ancak, rahatlatacaktır.

Bu durumda, sizin stres aslında tüm stres kötü olduğu için daha iyi performans yardımcı olmuş olabilir.

Kronik Stres Uzun Vadeli mi
aileniz maddi veya ağır hastalığı ile mücadele edilirse diğer taraftan, stres kronik olabilir. Evinizde Birisi çalışmak mümkün olmayabilir faturaları kadar kazık ve ev rehine üzeredir ve bu aylar hatta bir yıl veya daha uzun süre vurguladı bırakabilirsiniz.

Sizin sürekli endişe yorgun ve endişeli hissetmek, bedenini aşındırır. Sen karşılamak biter ve hatta kötü hissetmenize neden olabilir yiyecek ve egzersiz hakkında sağlıksız seçimler yapmak yapmak her zamankinden daha zor çalışıyor olabilir. Bu, diğer sağlık endişeleri arasında ciddi depresyona yol açabilir.

Biz de işe bağlı kronik stres olabilir. Birçok işler bizden bir sürü gerektirir ve bir mola almak ya gerçekleştirmek için baskı altında her zaman asla gibi genellikle hissedebilirsiniz.

Ailene eve bile çalışmaya mesai, sürekli seyahat ve yüksek basınçlı iş ilişkileri, heyecan sürekli bir devlet vücudunuzun tutabilirsiniz. Bu aynı zamanda aşınma eklemek ve gözyaşı vücudunuzda ve sürekli stres kalp hastalığı gibi ciddi sağlık sorunlarına katkıda bulunmak veya kalp krizine yol açabilir olabilir.

Sen Kronik Stres yaşamak mı varsa

Hayatında kronik stres tanımak zaman mümkün olduğunca erken stres yönetimi tekniklerini kullanmaya başlamak için önemlidir. Bu birkaç nedenden dolayı çalışır.

Vücudunuzun kurtarmak için bir şansı var ve zihninizi proaktif duruşundan problemlerine yaklaşım yerine stresli ve hatta panik içindeki perspektiften tepki için bir şansı var o kadar hızlı etkili stres kesiciler stres tepkisini tersine çevirebilir. Eğer daha rahat ve kendinden emin bir yerden seçimler yapıyoruz zaman, in-line en iyi çıkarlarınız daha fazladır seçimler yapmak ve kendiniz için daha fazla stres yaratan önlemek eğilimindedir.

onlar dayanıklılığını artırmak size düzenli olarak stres bir mola şansı verebilir çünkü uzun süreli sağlıklı alışkanlıklar da uygulamaya önemli olabilir. Bu yüzden sürekli size hayatınızdaki stresi azaltmak için adımlar atıyor tutabilirsiniz ki vardır vurguladı farkında değiller vurguladı kalarak tutmak için size yardımcı olabilir. Ayrıca kronik stresin daha olumsuz etkilerinden koruyabilir. onlar strese direncini teşvik gösterilmiştir olarak en etkili alışkanlıkları bazıları, egzersiz, meditasyon ve günlük kaydını içerir

siz de yardımcı olabilir strese nasıl tepki değiştirme. Eğer yüz stresli durumlarla azaltmak değişiklik yaparak hem yardımı (size sahip kullanabilirsiniz kaynakların kendini hatırlatan ve gücü) Eğer karşıya durumlara bakarak arada ve değiştirerek (örneğin, artık sık söyleyerek). proaktif duruşu gelen stresi Yaklaşıyor kronik stresi azaltmaya yardımcı olabilir

Ayrıca çok etkili olabilir bir doktor veya terapist, konuşmak gerekebilir. Eğer diğer stratejileri denenmiş ve daha fazla ihtiyaç veya bu yardım etmek yeterli olmayacaktır düşünüyorsanız, endişelerinizi doktorunuzla konuşun çekinmeyin hissediyorum varsa. Orada mevcut etkili yardım olduğunu ve bu önerilerin hepsini ek olarak kullanılabilir.