Skip to main content

Pārskats par atkarības un ārstēšana

 Pārskats par atkarības un ārstēšana
Uz ilgu laiku, atkarība nozīmēja nekontrolējamu paradums izmantot alkoholu vai citas narkotikas. Vēl nesen, jēdziens atkarības ir paplašināta, lai iekļautu uzvedību, piemēram, azartspēlēm, kā arī vielas, un pat parasto un nepieciešamās darbības, piemēram, izmantošanas un ēšanas. Galvenais ir tas, ka cilvēks atrod uzvedību patīkamu kādā veidā un iesaistās pārāk uzvedībā, kā veids, kā tikt galā ar dzīvi. Līdz brīdim, kad persona ir atkarīgi, uzvedība tiks rada vairāk problēmu, jo cilvēka dzīvē, nekā tas atrisina.

Kas jums būtu jāzina par narkomānijas

Kamēr atkarība no vielām, bieži vien parādījās skaidras, tur ir dažas domstarpības par to, kuras vielas ir patiesi atkarību. Pašreizējās vadlīnijas izmantojot diagnostikas un statistikas rokasgrāmatas psihisko traucējumu vai DSM 5, liecina, ka lielākā daļa psihoaktīvas vielas, ieskaitot zāles, ir potenciāls būt atkarību.

Kas Par ieradumus uzvedības?

Joprojām daudz diskusiju par to, vai daudzi “uzvedības” atkarības “patiesās” atkarības. Ir nepieciešami tālāki pētījumi, lai noskaidrotu šo jautājumu. Azartspēļu atkarības ir uzvedības atkarības, kas ir atzīta daudzus gadus kā impulsu kontroles traucējumus. Tagad ir klasificēts kā azartspēļu traucējuma DSM.

Atkarības nepieciešams laiks, lai attīstītu. Maz ticams, ka cilvēks kļūs atkarīgi pēc tam, izmantojot vielu vienreiz, lai gan tas ir iespējams izstrādāt garīgās veselības problēmu vai mirt no pārdozēšanas vai cita komplikācija pēc vienas lietošanas dažām vielām.

Lai gan ir daži skolas domas, kas sludina nepieciešamību pilnīgu atturību, daudzi cilvēki ir iespēja iemācīties kontrolēt atkarību uzvedību, piemēram, dzeršanu, ēšanu, iepirkšanos un dzimuma. Vai tā ir laba ideja, lai jūs ir atkarīgs no daudziem faktoriem, un tas ir labākais nolemts sadarbībā ar savu ārstu vai terapeitu.

Viela izmantošana ne vienmēr liecina par atkarību, lai gan narkotiku lietošana nes daudzas veselības un sociālos riskus, kā arī atkarības. Vecākiem nevajadzētu automātiski pieņemt viņu bērnam ir atkarības, ja tās atklāj viņu bērns ir izmantojis narkotiku.

Ja jūs varat būt atkarīgi no kaut ko, kas padara to par atkarību?

Simptomi atkarības var mainīties, bet ir divi aspekti, ka visas atkarības ir kopīgs:

Atkarību uzvedība ir maladaptive

Be rada problēmas persona vai tiem, ap tiem. Tā vietā, lai palīdzētu personai, tikt galā ar situāciju, vai arī pārvarēt problēmas, tā mēdz apdraudēt šīs spējas. Piemēram, spēlētājs varētu vēlēties viņam bija vairāk naudas, bet azartspēles ir vairāk iespējams, lai notek savus finanšu resursus. Lieto alkoholu, iespējams, vēlaties, lai uzmundrināt sevi up, tomēr alkohola lietošana var izraisīt vai pastiprināt depresiju. Seksa atkarīgais var kārot intimitāti, taču uzsvars uz seksuālās darbībās var neļaut īstu tuvību no attīstās.

Darbību ir noturīgs
Ja kāds ir atkarīgi, viņš turpinās iesaistīties atkarību uzvedību, lai gan problēmas tas izraisa viņu. Tāpēc laiku pa laikam nedēļas nogalē savu iegribu apmierināšanu nav atkarība, lai gan tas var izraisīt dažādas problēmas. Atkarība ir raksturīga bieža iesaistīšanos uzvedību.

Bet, ja jūs joprojām baudīt to, tas nevar būt Atkarība, labi?

Nepareizi. Jo mediji, it īpaši, ir attēlojuši narkomānu kā bezcerīgs, nelaimīgi cilvēki, kuru dzīve ir kas viena no otras, daudzi cilvēki ar atkarībām nedomāju, ka viņi ir atkarīgi tik ilgi, kamēr tie ir bauda sevi un kopā turot savu dzīvi.

Bieži cilvēku atkarības kļūt iesakņojušies viņu dzīvesveidu, līdz vietai, kur tie nekad vai reti justies abstinences simptomus. Vai arī tie var neatpazīt savas abstinences simptomus, ko viņi ir, liekot tos ar novecošanu, darba pārāk grūti, vai arī vienkārši nav patika rītos. Cilvēki var iet gadiem, neapzinoties, cik atkarīgi tie ir par atkarību.

Cilvēki ar nelegālajām atkarības var baudīt noslēpumains dabu savu uzvedību. Tās var vainot sabiedrību par savu aprobežotību, izvēloties sevi par brīvu gribas un neatkarīgām personām. Patiesībā, atkarības tendence ierobežot cilvēku individualitāti un brīvību, jo tie kļūst ierobežota viņu uzvedību. Doties uz cietumā par iesaistīšanos nelikumīgā atkarību ierobežo viņu brīvību vēl vairāk.

Kad cilvēki ir atkarīgi, viņu prieks bieži kļūst vērsta uz Veicot atkarību uzvedību un atbrīvojot atcelšanu, nevis pilnu pieredzi, kas veido personas pilnu potenciālu laimi.

Kādā brīdī, atkarīgi persona var saprast, ka dzīve ir pagājis garām viņiem un ka viņi palaida garām bauda pieredzi, kas nav atkarības. Šī izpratne bieži notiek, kad cilvēki pārvarēt atkarības.

Kāda ir problēma, ja tas nedara nekādu kaitējumu?

Atkarības kaitēt personas ar atkarības un cilvēkiem ap tiem.

Lielākā problēma ir atkarīgi no personas nespēja atzīt kaitējumu viņu atkarība dara. Viņš var būt noliegums par negatīvajiem aspektiem viņa atkarības, izvēloties ignorēt ietekmi uz savu veselību, dzīvesveida paradumiem un attiecībām. Vai arī viņš var vainot ārpus apstākļus vai citus cilvēkus savā dzīvē viņa grūtības.

Kaitējums, ko izraisa atkarību, ir īpaši grūti atpazīt, kad atkarība ir personas galvenais veids, kā tikt galā ar citām problēmām. Dažreiz citas problēmas ir tieši saistītas ar atkarību, piemēram, veselības problēmas, un dažkārt tie ir netieši saistītas ar atkarību, piemēram, attiecību problēmas.

Daži cilvēki, kas saņemt atkarīgi no vielām vai darbībām, ir ļoti labi apzinās savas atkarībām, un pat kaitējums, ko izraisa atkarību, bet saglabāt darot atkarību uzvedību vienalga. Tas var būt tāpēc, ka viņi nejūtas viņi var tikt galā bez atkarību, jo tie ir izvairīties no nodarbojas ar kādu citu jautājumu, ka atkarība atrauj tos no (piemēram, tiek ļaunprātīgi kā bērns), vai arī tāpēc, ka viņi nezina, kā baudīt dzīve jebkurā citā veidā.

Atkarība var izraisīt krīzi

Atkarības kaitējums, var atzīt tikai tad, ja atkarīgi persona iet caur krīzi. Tas var notikt, ja atkarību vielu vai darbība tiek atņemts pilnīgi un persona dodas uz atsaukšanu un nevar tikt galā. Vai tas var notikt, kā rezultātā no atkarības, piemēram, nopietna slimība, partnera pārtraukšanu, vai zudumu darbu.

Ja jūs domājat, ka Jums varētu būt Addiction

Tā ir bieži, ja ne normāli, iet caur posmā iesaistīties vielu lietošanu vai atkarību izraisošas neticot esat atkarīgi. Tas ir tik izplatīta, jo fakts, ka tas ir nosaukums, iepriekš pārdomas posmu.

Ja jūs sākat domāt Jums varētu būt atkarības, jūs, iespējams, pārcēlies uz pārdomas stadijā. Šis ir lielisks laiks, lai uzzinātu vairāk par vielas vai uzvedību, kas jums ir, kas iesaistās un atspoguļotu godīgi, vai jums rodas pazīmes vai simptomi atkarības.

Šīs pazīmes un simptomi atšķiras no vienas atkarības uz otru, bet visbiežāk rādītāji ir, ka jums ir iesaistīti uzvedību, vai, ņemot vairāk vielu, nekā sākotnēji paredzēts; ka jums ir konfrontēta ar nākamreiz var iesaistīties uzvedību vai izmantot vielu; un jums ir nodot to priekšā citiem svarīgākajiem daļas jūsu dzīvē, piemēram, ģimenes, darba un atbildības. Jūs varētu arī atrast tu zaudē interesi par citām patīkamu darbībām, salīdzinot ar atkarību uzvedību.

Daudzi cilvēki pēc tam izlemt, lai veiktu izmaiņas. Dažiem cilvēkiem, tas ir viegli un vadāmību. Daudziem citiem, atmest var izraisīt nepatīkamus abstinences simptomus, pat ar uzvedību, un to var atvērt neērtas sajūtas, kas tika mierināja vai apspiestas ar atkarību uzvedību. Ja tas notiek, vai arī, ja esat dzēris vai izmantojot narkotikas, piemēram, opioīdu-nelegālām vai nozīmē, citām recepšu medikamentiem, stimulatorus, kokaīna vai meth, nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību.

Apstāšanās dažas zāles, tad recidivējošas, var paaugstināt jūsu pārdozēšanas risku, garīgās veselības problēmas, vai citu dzīvību apdraudošas medicīniskām komplikācijām, un jāveic ārsta uzraudzībā.

Dzīvošana ar atkarības

Daži cilvēki nevēlas mainīt savu atkarību uzvedību, vai mēģināt un mēģināt, bet nekad, šķiet, ir veiksmīgi atmest. Šie cilvēki bieži vien labāk ar kaitējuma samazināšanas mērķa sasniegšanai vai izmantot pašpalīdzības resursus, lai pārvaldītu savu atkarību.

Ja tas izklausās tāpat kā jūs, atcerieties, palīdzība vienmēr ir pieejama. Izglītošana sevi ir labs sākums. Jūs varat ievērojami samazināt kaitējumu sev un tiem ap jums, un varbūt kādu dienu, jums būs gatavi mainīt uz labu.

Nākamie soļi Apsveriet

Lai gan tas var šķist biedējoši, iegūt un diagnostikas ir labs solis ziņā saņemt palīdzību. Ja tas nav par jums, jūs varat mēģināt pašpalīdzības grupas un savienot ar citiem, kas nodarbojas ar to pašu problēmu. Uzzināt vairāk par savu atkarību un kas ir palīdzējis citiem, var būt arī labs solis, un tas nav nepieciešams, lai jūs runāt ar kāds cits.

Mūsu doma

Daudzi cilvēki baidās terminu atkarības, un uzskatu, ka tas ir norāde bojājuma vai mazvērtības. Cilvēki ar atkarībām bieži veic aizspriedumus par savu rīcību, kā rezultātā kauns un bailes no meklē palīdzību. Pasaule mainās, un jūs varat atrast, ka saņemt palīdzību saistībā ar savu atkarību, ir labākais, ko jūs kādreiz darīt pats. Pa to laiku, mēs ceram, ka izglītot sevi palīdzēs jūsu ceļojumā uz labsajūtu.