Skip to main content

Pārskats par Bipolar Disorder – Izpētīt galvenās atšķirības starp tipiem

Pārskats par Bipolar Disorder - Izpētīt galvenās atšķirības starp tipiem

Simptomi

Neskatoties uz galveno atšķirību, kad runa ir mānija divu veidu bipolāriem traucējumiem, ir diezgan maz līdzības simptomiem.

Depresijas epizodes
In I tipa bipolāriem traucējumiem, galvenais depresijas epizode (viens vai vairāki)  parasti  notiek, bet tas nav obligāti. Bipolāra II traucējums ietver vienu vai vairākus dziļas depresīvas epizodes. Simptomi, kas rodas lielas depresijas epizodes ietver:

 • Bezmiegs vai hypersomnia
 • Neizskaidrojamas vai kontrolējamas saucošs
 • smaga nogurums
 • Intereses zudums par lietām, pacients bauda euthymia laikā
 • Atkārtoti domas par nāvi vai pašnāvību

Abi traucējumi var iekļaut periodus  euthymia -symptom bezmaksas vai “normāliem” valstīm.

Mania
Mānijas epizodes ilgst vismaz septiņas dienas. Personai piedzīvo mānija var būt:

 • Eiforija
 • Mazāk nepieciešamība miega
 • Palielināta seksuālā vēlme
 • Halucinācijām vai murgiem
 • Izteikts pieaugums enerģijas

mānijas epizodes laikā, cilvēki var iesaistīties riskantos vai neapdomāti uzvedību. Piemēram, kāds var ļauties riskantu seksuālo uzvedību, pavada pārmērīga naudas, vai padarīt impulsīvs lēmumus.

Ir svarīgi atzīmēt, ka piedzīvo mānija automātiski nenozīmē, cilvēks kļūs vardarbīgs vai bīstams.

Dažreiz cilvēki pieņemu “mānijas epizodi” nozīmē, ka kāds pārvēršas “maniaks”. Tā nav taisnība.

Hipomānija
Personai piedzīvo hipomānijas epizode var būt līdzīgi simptomi, bet to darbība netiks būtiski traucēta. Daudzi cilvēki, kuri izjūt hipomānija saistīts ar bipolāriem II baudīt lielāku enerģiju un samazināta nepieciešamība pēc miega.

Epizode hipomāniju nav izplatīties līdz punktam, ka personai nepieciešama hospitalizācija, kas var notikt ar personu piedzīvo mānija, it īpaši, ja viņš vai viņa kļūst briesmas citiem un / vai sevi.

Cēloņi

Lai gan precīzs iemesls bipolāriem traucējumiem joprojām nav skaidrs, ģenētika, domājams, ir liela nozīme. To apliecina, daļēji pētījumi par dvīņiem, kurā viens vai abi bija bipolāru I diagnozi. Ar 40 procentiem no identiski dvīņi (tiem ar identisku gēnu komplekti), tika konstatēts, abi dvīņi būt bipolāriem, salīdzinot ar mazāk nekā 10 procentiem no brāļu dvīņi (kas nav daļa visas tās pašas gēnu).

Citi veicinošie faktori ir novirzes cilvēka smadzeņu shēmas, pārkāpumus neirotransmiteru un vides faktori, piemēram, bērnības trauma vai ļaunprātīgu izmantošanu.

diagnoze

Kad diagnostikai bipolāriem traucējumiem (neatkarīgi no veida), ārsts vai ārstam jāizslēdz citas slimības, piemēram, šizoafektīviem traucējumiem, šizofrēniju, mānijas traucējuma vai šizofrēnijas traucējumi.

Bipolar traucējumi nevar diagnosticēt, piemēram, citām slimībām, kur asins analīzes, X-ray vai fizisko eksāmenu var nodrošināt galīgo diagnozi. Diagnoze balstās uz virkni kritēriju, ka personai ir jāatbilst, lai varētu uzskatīt bipolāriem.

Iedzīvotāju informētība diagnozi visticamāk ietver īpašus testus, lai izslēgtu citas fiziskas cēloņus. Tas var ietvert narkotiku ekrāns, attēlveidošanas testi (CT skenēšanas vai MRI smadzeņu), elektroencefalogrāfija (EEG), un pilnu akumulatoru diagnostikas asins testu. Ārsts arī uzdot jums jautājumus, un jums vajadzētu darīt savu labāko cieši sadarboties ar savu veselības aprūpes komandu, lai apstiprinātu diagnozi un atrast pareizo ārstēšanas plānu jums.

ārstēšana

Ārstēšana bipolāriem traucējumiem, ir ļoti individuāli, un, pamatojoties uz veidu un smaguma pakāpes simptomu persona var saskarties.

Garastāvokļa stabilizatoriem ir kodols ārstēšanas procesā, kā arī citas vielas bieži izmanto, piemēram:

 • Garastāvokļa stabilizators, piemēram, litija
 • Antikonvulsanti stabilizēt garastāvokļa svārstības
 • Antipsihotiskie līdzekļi, lai kontrolētu psihozes simptomi, piemēram, murgiem un halucinācijām, kā arī jaunākas “netipisks” antipsihotiskos līdzekļus, kas ir garastāvokļa stabilizatoru īpašības paši
 • Antidepresanti (retāk noteikts, jo tie var izraisīt mānijas epizodi)

Smagākos gadījumos, Elektrošoka terapija (EKT), var izmantot, lai palīdzētu atvieglot mānija vai smaga depresija. 4

Abi veidi būtu pienācīgi apstrādā

Tā hipomānija mazāk smaga nekā mānija, kas notiek ar bipolāriem traucējumiem, bipolārā II bieži dēvē par “maigāks” par bipolāriem I-bet tas nav pilnīgi precīza. Protams, cilvēki ar bipolāriem es varētu būt daudz nopietnāki simptomi mānija laikā, bet hipomānija joprojām ir nopietns stāvoklis, kas var būt dzīvībai mainās sekas, un tā ir pienācīgi jārisina.

Turklāt pētījumi liecina, ka bipolāra II traucējumi dominē garāka un smagas depresijas epizodēm. Faktiski, laika gaitā, cilvēki ar bipolāriem II kļuvis mazāk ticams, lai atgrieztos pie pilnīgi normālu funkcionēšanu starp epizodēm.

Viens  pētījums  ir īpaši secināts, ka bipolāriem tips II bija saistīts ar dzīves sliktāku veselību saistītu kvalitāti, salīdzinot ar rakstīt I. Tas palika spēkā pat laikā ilgstoši euthymia.

Tādējādi, eksperti mēdz uzskatīt, ka bipolāriem II traucējumi ir vienlīdz (ja ne vairāk) atspējot nekā I tipa bipolāriem traucējumiem, jo ​​tas var novest pie vairākām kalpošanas dienas pavadītas nomākts un nedara, kā arī kopumā starp epizodēm. Pareiza ārstēšana būtu jāveic visiem bipolāru traucējumu veidiem, un jums vajadzētu cieši sadarboties ar savu veselības aprūpes komandas, lai noskaidrotu labāko ārstēšanas jums.

Galā

Tāpat kā ar daudzām garīgās veselības nosacījumiem, bipolāri traucējumi ir saistīta ar noteiktu aizspriedumus sabiedrībā, kas var padarīt tikt galā ar nosacījumu, grūtāk jums vai mīļoto cilvēku. Zināt, ka aizspriedumi ļoti bieži attīstās, jo trūkst zināšanu, tiem, kas sniedz komentārus vai diskriminēt parasti nezina, vai ir bailes, pamatojoties uz to, ko viņi domā, ka viņi zina par traucējumiem.

Neatkarīgi no tā, vai kāds ar bipolāriem sejas stigmu tieši zina, ka labākais veids, kā tikt galā ar nosacījumu ir savienot ar citiem, kuri saskaras ar to un saņemt profesionālu palīdzību. Jūs varat arī cīnīties stigmu, lai palīdzētu jums tikt galā labāk, un lasīt līdzi savām tiesībām.

in Kids

Bipolar traucējumi var rasties bērniem jebkurā vecumā. Tas ir svarīgi, lai vecākiem un aprūpētājiem jābūt informētiem par unikālo zīmēm, tām ir jāpievērš uzmanība bērna funkcionēšanas, jūtas, un jebkurš ģimenes vēsture traucējumiem. Ar savlaicīgu diagnostiku, to var labāk jāizveido ārstēšanas plāns simptomu mazināšanā.

Gala doma

Bipolar traucējumi ir sarežģīts garastāvokļa traucējumi. Ja jūs uztraucaties, ka jūs vai mīlēja viens ir simptomi bipolārā epizodi, meklēt medicīnisko palīdzību pareizai novērtēšanai.

Kaut bipolāriem nav ārstējama, tas ir ārstējamas. Ar labo medikamentiem un atbalstu, simptomi var pārvaldīt līdz vietai, kur nav krasi ietekmē dzīves kvalitāti.