Skip to main content

Peamised põhjused Stress

 Peamised põhjused Stress
Stress on normaalne ja mingil määral vajalik osa elust. Hoolimata sellest midagi kõigile kogemusi, mida põhjustab stress võib erineda inimeselt inimesele. Näiteks üks inimene võib muutuda vihaseks ja ülekoormatud tõsine liiklusummik, samas kui teine ​​võib omakorda üles oma muusikat ja peavad seda kerge ebamugavuste pärast. Võitlus koos sõbraga võib olla üks inimene ringi ülejäänud päev, samas kui teine ​​võib lihtsalt õlakehitus see välja.

Mis põhjustab teile stress võib olla juba midagi olete täiesti teadlik. Kuid arvestades, kui oluline on hoida stressi kontrolli, kui tegemist tagajärgede leevendamisele see võib olla oma füüsilise ja vaimse tervise, see on väärt avad end võimalust, et muud tegurid võivad olla mängu liiga. Looge oma stressi vähendamise kava koos kõigi neid meeles.

rahalisi probleeme

Vastavalt American Psychological Association (APA), raha on top põhjus stress Ameerika Ühendriigid. Ühes 2015 uuringu , APA teatas, et 72 protsenti ameeriklastest rõhutas umbes raha vähemalt mõne aja jooksul eelmisel kuul. Enamik uuringus osalenud teatatud raha on oluline stressi allikaks, 77 protsenti tunne märkimisväärne mure rahandust.

Märgid rahalise stress võib hõlmata:

 • Murettekitav ja ärevustunne umbes raha
 • Väites lähedastega umbes raha
 • Tunnevad süüd raha kulutamist teisejärgulised
 • Olles karda avada posti või telefonile vastata

Financial stress võib võtta kuid või aastaid kaevama välja. Pikemas perspektiivis, stress seotud rahanduse tulemusi stressi, mis võib tuua vererõhu ja põhjustada peavalusid, seedehäired, valu rinnus, unetus ja üldine halb haigus. Financial stress on ka seotud mitmed terviseprobleemid, sealhulgas depressioon, ärevus, naha probleemid, diabeet ja artriit.

töö

Vastavalt Centers for Disease Control ja ennetamine (CDC) , ameeriklased kulutavad praegu 8 protsenti rohkem aega tööl võrreldes 20 aastat tagasi ja umbes 13 protsenti inimestest töötab kohakaasluse. Vähemalt 40 protsenti aru nende töö on stressirohke ja 26 protsenti aruande tunnevad end sageli läbi põlenud nende tööd.

Iga mitmeid asju saab kaasa tööstressi sealhulgas liiga palju tööd, töökoha ebakindlus, rahulolematus töö või karjääri ja konflikte boss ja / või töökaaslastega. Kas te muretsema konkreetse projekti või tunne ebaõiglaselt koheldud, pannes oma töö enne kõike muud võib mõjutada paljusid aspekte oma elus, sealhulgas isiklikud suhted ja vaimsele ja füüsilisele tervisele.

Tegurid väljaspool töö ise on ka rolli tööstressi, sh inimese psühholoogilise make-up, üldine tervislik seisund, isiklik elu. ja summa emotsionaalset tuge neil väljaspool tööd.

Märke tööga seotud stress võib olla füüsiline ja psühholoogiline, sealhulgas:

 • väsimus
 • peavalu
 • Lihaspinge ja valu
 • seedehäired
 • südamepekslemine
 • ängistus
 • depressioon
 • Meeleolumuutused
 • Keskendumisraskusi või otsuste tegemisel

Mõned inimesed võivad tunduda ja vaeva, et tulla toime, mis võib mõjutada nende käitumist samuti. Tööstress võib ajendada inimesi on:

 • Suurenenud haige päeva
 • Langeb töö tulemuslikkuse
 • Probleemid isiklikud suhted
 • Vähenenud loovust ja algatusvõimet
 • Madalam kannatlikkust ja suurenenud pettumust
 • ükskõiksus
 • isolatsioon

isiklikud suhted

On inimesi meie kõigi elu, mis põhjustavad meile stressi. See võib olla pereliige, lähedane partner, sõber või töökaaslane. Mürgine inimesed varitsevad kõikjal meie elu ja stressi kogeme nende suhted võivad mõjutada füüsilist ja vaimset tervist.

On mitmeid põhjuseid stressi romantilisi suhteid ja kui paarid on pidevalt surve all, suhe võib olla ebaõnnestumise risk.

Ühine suhe stressorid on:

 • Olles liiga hõivatud, et veeta aega üksteisega ja jagada vastutust
 • Lähedus ja seks on muutunud haruldaseks tõttu asjaajamised, terviseprobleemid, ja mis tahes arvu muudel põhjustel
 • Teie ja teie partner ei ole suhtlemisel
 • Sina ja / või partner tarbivad liiga palju alkoholi ja / või narkootikumide kasutamise
 • Teie või teie partner on mõelnud lahutuse
 • On kuritarvitamise või kontrolli suhe

Stressi tunnuseid seotud isiklikud suhted on sarnane tavalise sümptomid üldiselt stressi ja võib sisaldada füüsilist tervist ja unehäired, depressioon ja ärevus. Samuti võite leida ennast vältida või millel vastuolus individuaalse või muutub kergesti ärritunud nende olemasolu.

Mõnikord isiklik suhe stress võib olla seotud ka meie suhteid inimeste sotsiaalse meedia platvormidel, nagu Facebook . Näiteks sotsiaalse meedia kipub loomulikult julgustada võrrelda end teistega, mis võib viia stressi tunne ebapiisav. Samuti muudab kiusamine lihtsamaks.

Parenting

Vanemad on sageli silmitsi haldamise kiire graafik, mis sisaldavad tööd, majapidamistööd ja laste kasvatamisel. Need nõudmised põhjustada lastekasvatuse stress.

Kõrge lastekasvatuse stress võib põhjustada vanem olema karm, negatiivne ja autoritaarne vastastikmõjus lastega. Lapsevanematele stress võib vähendada ka kvaliteedi vanema-lapse suhteid. Näiteks ei pruugi te avatud suhtlemist nii teie laps ei tule või nõu oma lapse ja võib väita, tihti.

Allikad lastekasvatuse stress võib sisaldada madalama sissetulekuga, töötavad pikki tunde, ühe lastekasvatuse, perekonnaseisu või suhe pingeid või kasvatab last, kes on diagnoositud käitumishäire või arenguhäireid puude.

Vanemad käitumishäiretega lapsed ja arenguliste hilinemiste Risk on suurim lastekasvatuse stress. Tegelikult arvukad uuringud näitavad vanemate laste autism teatad kõrgem lastekasvatuse stressi kui inimesed, kelle lapsed ei ole haiged.

Igapäevaelu ja asjaajamised

Päev-päevalt stressorid on meie igapäevane ebamugavusi. Nende hulka asju nagu misplacing võtmed, hiljaks, unustades, et tuua olulise elemendi lahkumisel maja. Tavaliselt need on vaid väikesed tagasilöögid, kuid kui need muutuvad sagedasemaks, nad muutuvad tekitab ärevust mõjutavad füüsilist ja / või psühholoogilist tervist.

Stressi on liiga hõivatud muutub üha tavalisemaks. Nendel päevadel, inimesed on asjadega kui kunagi ja mis lisab palju stressi oma elus. Mõningatel juhtudel, asjaajamised on tingitud vajadusest, nagu võttes tööle teine ​​töökoht. Teinekord on tingitud süü ja ei taha lükkas teised. Inimesed ei pruugi öelda “ei” ja lõpuks võttes vähe aega enda jaoks, või nad unustavad oma põhivajadusi, nagu söömine õigust ja kasutades puudumise tõttu aega.

Isiksus ja Resources

Teie isiksuseomaduste ja ressursid, mida on teile kättesaadavad siduda kõiki eespool ja võib olla sõltumatu stressiallikatega samuti.

Extroverts, näiteks kalduvad kogema vähem stressi igapäevaelu ja on suurema sotsiaalse ressursse, mis puhvriks stressi. Perfectionists võib tuua stress peale ise asjatult, sest nende ranged standardid, kogevad rohkem negatiivseid vaimse ja füüsilise tervise tagajärgi kui need, kes lihtsalt keskenduda kõrge saavutus.

Need, kes on “A-tüüpi” võib rõhutada kõigile enda ümber, kaasa arvatud ise. Need, kellel on piisavalt raha, et palgata abi võib delegeerida stressirohke ülesandeid, nii et see ressurss võib anda eelise neile, kes võitlevad ots otsaga kokku tulla ja peab rohkem tööd, et päästa raha.