Skip to main content

Põhjuste mõistmiseks bipolaarne häire

Seal on mitu teooriat, miks bipolaarne häire arendab

 Põhjuste mõistmiseks bipolaarne häire
Keegi teab absoluutselt mida põhjustab bipolaarne häire. Uuringud näitavad, on geneetiline komponent Praegu aga DNA ei ole ainus põhjus, miks inimesed arendada bipolaarne häire. Enamik teadlasi on nõus, et on tõenäoline, füüsilise ja keskkonnategurid, mis aitavad samuti.

geneetilised tegurid

Rääkides bioloogilise põhjused, esimesele küsimusele on kas bipolaarne häire võib olla pärilik. See probleem on uuritud läbi mitme peredele, vastuvõtmise ja kaksikute uuringud.

 • Peredes isikute bipolaarse häire, esimese astme sugulased (vanemad, lapsed, õed-vennad) on tõenäolisem, et on meeleoluhäire kui sugulased, kes ei ole bipolaarne häire.
 • Uuringud kaksikuid näitavad, et kui üks identne kaksik on bipolaarne häire on tõenäosus, et ka teine ​​kaksik on see umbes 40 protsenti.
 • In vennalikuma kaksikute esinemine mõlemas on umbes 5 protsenti.

See on oluline geneetilise teooriaid, sest identsed kaksikud tekkida, kui üks viljastatud munarakk lõheneb kaheks, mis tähendab, et neil on sama geneetilise materjali. Vennalik kaksikud, teiselt poolt, on pärit eraldi viljastatud munad, nii et nende päritud geenid võivad olla erinevad. On kaalukaid tõendeid, et bipolaarne häire võib olla pärilik ja et on geneetilise vastuvõtlikkuse arendamise haigus.

Brain struktuur 

Kui tegemist on figuring täpselt, mida on päritud, neurotransmitterite süsteemi on saanud palju tähelepanu kui võimalik põhjus bipolaarne häire. Teadlased on juba aastakümneid teadnud, et on olemas seos neurotransmitterite ja meeleoluhäired, sest ravimid, mis muudavad need saatjad ka leevendada meeleoluhäired:

 • Mõned uuringud näitavad, et madala või kõrge konkreetse neurotransmitter nagu serotoniin, norepinefriin, dopamiini või on kaasatud.
 • Muud uuringud näitavad, et tasakaalust selline aine on probleem, st et teatud taseme neurotransmitteri ei ole nii oluline kui selle summa seoses teiste neurotransmitterite.
 • Ikka teised uuringud on leidnud tõendeid, et muutus tundlikkust retseptorite närvirakkude võib olla probleem.

Lühidalt, teadlased on üsna kindel, et neurotransmitter süsteem on vähemalt osa põhjus bipolaarne häire, kuid täiendavaid uuringuid on veel vaja määratleda selle täpne roll.

sotsiaalsete tegurite

Meeleoluepisoodide bipolaarse häire mõlemat saab tasaarvestada stressi sündmus või asjaolude, kuid võimalik ja sageli ei esine spontaanselt.

Kuidas stressi vallandab bipolaarse episood ei ole täielikult teada. Aga teadlased ei usu, et stress hormooni kortisooli mängib rolli. Stress suurendab kortisooli kehas, mis põhjustab muutusi, kuidas aju funktsioone ja suhtleb. Tegelikult on inimesed, kellel on depressioon või bipolaarne häire, kortisooli tase võib jääda kõrge isegi siis, kui stress ei ole olemas.

Stress võib tuleneda erinevatest kogemustest. Seda ei saa täpselt määratleda, sest üks inimene võib tajuda sündmus äärmiselt stressirohke samas teise isiku tekib sama sündmus ei pruugi kogeda palju stressi.

Uuringud on näidanud, et stressi elusündmused võib viia sümptomaatika bipolaarne häire. Siiski, kui häire käivitatakse ja edenedes “tundub, et töötada välja oma elu.” Kui tsükkel algab, psühholoogilise ja / või bioloogilisi protsesse üle võtta ja hoida haiguse aktiivne.

keskkonna käivitajad

Depressiivsed episoodid
Kui kellelgi bipolaarne häire, väike rõhutab võib vallandada depressiooni episoodide ravi. Lugemine kurb raamat, räägi kellelegi, kes on masendunud, saavad vaesed hinne loovutamise või isegi püüdmine külm võib vallandada depressiooni episoodi.

Muud näited bipolaarne depressioon vallandab sisaldama:

 • magamatus või häireid
 • füüsilise vigastuse või haiguse
 • menstruatsioon
 • vähene liikumine
 • reisimine

Sest maniaepisoodide
Kuigi vallandab maniakaalne ja depressiivsed episoodid võivad olla samad, on mõned, mis on iseloomulikud maania või hüpomaaniakaalne episoode. Vastavalt 2012 uuring  Teataja meeleoluhäirete , unikaalne vallandab maania või hüpomaaniakaalne hoo kuuluvad:

 • armuma
 • vaba aja stimulantide
 • alustades loomeprotsessis
 • hilisõhtul pidutsemisele
 • puhkusel
 • Vali muusika

Lisaks sünnitusjärgsel perioodil ja kasutamise antidepressant, nagu SSRI, võib ka vallandada maania või hüpomaaniakaalne episood.

Diatees-stressi mudel

Kui me otsida põhjus bipolaarne häire, parim selgitus vastavalt teadusuuringute hetkel saadaval on, mida nimetatakse “diathesis-stressi mudel.” Sõna diathesis , in Lihtsustatult tähendab füüsilist seisundit, mis muudab inimese vastuvõtlikumaks kui tavaliselt teatud haigustele. Seega diathesis-stressi mudel ütleb, et iga inimene pärib teatud füüsilise haavatavuse probleeme, mis võivad või ei pruugi sõltuvalt sellest, mida need mõjuvad tema elu.

Nii alumine rida, vastavalt tänapäeva mõtlemine, et kui teil on bipolaarne häire, sa olid tõenäoliselt sündinud võimalust arendada selle häire ja midagi oma elus vallandas ta. Kuid teadlased võiks täpsustada, et teooria homme. Üks kindel asi on see, et nad ei loobu otsivad vastuseid.