Skip to main content

Prehľad o zvládanie stresu – ako znížiť účinky stresu na váš život

Prehľad o zvládanie stresu - ako znížiť účinky stresu na váš život
My všetci zažiť stres v našom živote. Vzhľadom k tomu, drvivá väčšina zdravotných problémov sú spôsobené alebo ovplyvnené stresom, je dôležité pochopiť, ako stres ovplyvňuje vaše telo a naučiť účinné techniky zvládanie stresu, aby sa stresu pri práci pre vás, nie proti vám.

Čo je to stres?

Stres je odozva vaše telo na zmenu vo svojom živote. Pretože život vyžaduje neustálu zmenu (v rozmedzí od zmene miesta z domu do práce každé ráno k prispôsobeniu hlavných životných zmien, ako je manželstvo, rozvodu alebo úmrtia blízkej osoby), nie je vyhýbať sa stresu. To je dôvod, prečo je vaším cieľom by nemalo byť odstrániť všetky stres, ale odstrániť zbytočný stres a efektívne riadiť zvyšok. Tam sú niektoré bežné príčiny stresu, že veľa ľudí skúsenosti, ale každý človek je iný.

príčiny stresu

Stres môže pochádzať z mnohých zdrojov, ktoré sú známe ako “stresory”. Vzhľadom k tomu, naše skúsenosti z toho, čo je považované za “stresujúce” je vytvorený našimi unikátnymi vnímanie toho, čo sa stretávame v živote (na základe našej vlastnej mix osobnostných rysov, dostupných zdrojov, navyknutých myšlienkových vzorcov a viac), môže byť situácia vnímaná ako “stresujúce “jednou osobou a pouze,náročný’někým iným.

Jednoducho povedané, jedna osoba je stres trigger nemusí registrovať ako stresujúce pre niekoho iného. To znamená, že určité situácie, majú tendenciu k spôsobiť väčší stres u väčšiny ľudí a môže zvýšiť riziko vzniku syndrómu vyhorenia. Napríklad, keď sa ocitáme v situáciách, kde sú vysoké nároky na nás; kde máme malú kontrolu a niekoľko možností; kde sa necítime vybavená; kde môžeme byť kruto súdení ostatnými; a kde dôsledky pre prípad poruchy sú strmé či nepredvídateľné, máme tendenciu nechať stresovať.

Z tohto dôvodu, mnoho ľudí sú namáhané ich zamestnanie, ich vzťahy, ich finančné problémy, zdravotné problémy, a ďalšie svetské veci, ako je neporiadok alebo časových možnostiach. Učenie schopnosti vyrovnať sa s týmito stresory môže pomôcť znížiť svoje skúsenosti stresu.

účinky stresu

Rovnako ako stres je vnímaný rozdielne každý z nás, stres ovplyvňuje nás všetky spôsoby, ktoré sú jedinečné pre nás.

Jedna osoba môže dôjsť k bolesti hlavy, zatiaľ čo iný môže nájsť podráždenie žalúdka je bežná reakcia, a tretí sa môže prejaviť niektorý z radu ďalších príznakov. Aj keď sme všetci reagujú na stres v našich vlastných cestách, tam je dlhý zoznam bežne skúsení účinky stresu, ktoré siahajú od miernej až po život ohrozujúce. Stres môže mať vplyv na imunitu, čo môže ovplyvniť prakticky všetky oblasti zdravia. Stres môže mať vplyv na náladu v mnohých ohľadoch rovnako.

Ak sa ocitnete zažíva fyzické príznaky si myslíte, že môže súvisieť so stresom, poraďte sa so svojím lekárom, aby byť istí, že to, čo si môžete chrániť svoje zdravie. Príznaky, ktoré by mohli zhoršiť stres, nie sú “vo vašej hlave”, a treba ich brať vážne.

Vytvorenie plánu zvládanie stresu je často jednou zo súčasťou plánu na celkovej wellness.

Efektívne zvládanie stresu

Stres môže byť účinne riadená v mnohých rôznymi spôsobmi. Najlepšie plány zvládanie stresu zvyčajne zahŕňajú kombináciu stresu relievers, ktoré sa zaoberajú stres fyzicky aj psychicky a pomáhajú rozvíjať odolnosti a zvládanie zručností.

  • Použitie rýchlych stresu lieky proti. Niektoré stres odľahčovacia techniky môžu pracovať len pár minút na upokojenie stresovej reakcie organizmu. Tieto techniky ponúkajú “rýchle riešenie”, ktorý vám pomôže cítiť pokojnejšie v okamihu, a to môže pomôcť v niekoľkých ohľadoch. Ak je vaša odpoveď stres nie je spustená, môže sa obrátiť problémy viac premyslene a proaktívne. Tie môžu byť menej pravdepodobné, že ostro skritizoval ostatné z frustrácie, ktorá môže udržať svoje vzťahy zdravšie. Štipľavý svoju stresovej reakcie v zárodku môže tiež udržať zažíva chronický stres.
    Rýchle stres relievers ako dychové cvičenia, napríklad nesmú stavať svojej odolnosti voči budúcim stresu alebo minimalizovať stres, ktoré čelia, ale môžu pomôcť upokojiť fyziológii tela raz stresová reakcia sa spustí.
  • Vyvinúť uľahčujúce návyky. Niektoré techniky sú menej vhodné použiť, keď ste uprostred stresujúcej situácii. Ale ak je cvičiť pravidelne, môžu vám pomôcť zvládať stres všeobecne tým, že je menej reaktívny na neho a ďalšie schopní rýchlo a jednoducho obrátiť svoju stresovej reakcie.
    Dlhodobé zdravé návyky, ako je cvičenie alebo pravidelné meditácie, môže prispieť k podpore odolnosti voči stresovým ak si, aby boli bežnou súčasťou vášho života. Komunikačné zručnosti a ďalšie zručnosti životného štýlu môže pomôcť pri zvládaní stresových faktorov a mení, ako sa cítime z “ohromený” na “napádal”, alebo dokonca “stimulovaný.”
  • Eliminovať stres, keď môžete. Nemusí byť schopný úplne eliminovať stres zo svojho života, alebo dokonca najväčších stresorov, ale existujú oblasti, kde si môžete minimalizovať a dostať ju na zvládnuteľnú úroveň. Akýkoľvek stres, ktorý môže vyrezať možno minimalizovať celkovú záťaž stres. Napríklad, končiť ani jeden jedovatý vzťah vám pomôže efektívnejšie riešiť z iných stresoch stretnete, pretože môžete cítiť menej ohromený.

Objavovanie širokú škálu techník zvládanie stresu, a potom výberom mix, ktorý vyhovuje vašim potrebám, môže byť kľúčovou stratégiou pre efektívne odbúranie stresu.

Najčastejšie otázky týkajúce sa stresu

Je Stres Nevyhnutne zdraviu škodlivé?
Vlastne nie. Existuje niekoľko rôznych typov stresu, ktoré siahajú od eustress, čo je pozitívne a vzrušujúce formu stresu, k chronickému stresu, ktorý bol spojený s mnohými vážnych zdravotných problémov a je druh negatívneho stresu najčastejšie spomínajú v správach. Aj keď chceme riadiť či eliminovať negatívne druhy stresu, tiež chceme udržať pozitívnu formy stresu v našom živote, čo nám pomáha zostať vitálny a živý. Avšak, ak zažívame príliš veľa stresu v našom živote, a to aj “dobrý” stres môže prispieť k nadmernému stresu, čo môže viesť k pocitu ohromený alebo má váš stres reakcie vyvolalo príliš dlho. To je dôvod, prečo je stále dôležité naučiť sa uvoľniť svoje telo a myseľ pravidelne a znížiť bez zbytočného stresu, kedykoľvek je to možné.

Ako zistím, že som príliš v strese?
Stres ovplyvňuje nás všetkých rôznymi spôsobmi, z ktorých nie všetky sú negatívne. (V skutočnosti, stres vzrušujúci život môže v skutočnosti slúžiť ako dobrý motivátor a udržať veci zaujímavé.) Ak je stres príliš intenzívne, však existujú určité stresové symptómy, že veľa ľudí skúsenosti. Napríklad, bolesti hlavy, podráždenosť, a, nejasný myslenie ‘môžu byť všetky príznaky, ktoré ste pod príliš veľkým tlakom. Aj keď nie každý, kto je v strese zažijú tieto špecifické príznaky, mnoho z nich. Ak zistíte, že ste si neuvedomujú, ako zdôraznil ste, kým ste zahltení, je dôležité naučiť sa zaznamenať jemné narážky vášho tela a svoje vlastné správanie, skoro ako vonkajší pozorovateľ moci. Ak chcete si, ako vaše telo reaguje na stres, môžete skúsiť tento orgán kontroly meditácie (to pomáha uvoľniť naraz).

Čo môžem robiť, keď som cítiť zavalení stresom?
Všetci sme cítili zahltení čas od času; to je normálne. Aj keď je to prakticky nemožné eliminovať časy, keď udalosti konspirovat a stresová reakcia tela sa spúšťa, existujú spôsoby, ktoré môžete rýchlo zvrátiť reakciu vášho organizmu na stres, pufračná škody na zdraví a udržanie svojho myslenia jasné, takže môžete efektívnejšie riešiť s tým, čo sa deje v prítomnom okamihu.

Existuje spôsob, ako bude menej postihnutý stresom?
V skutočnosti tým, že cvičí pravidelne zvládanie stresu techniky alebo dva, môžete odstrániť niektoré stresu cítite práve teraz a urobte si odolnejšie tvárou v tvár stresu v budúcnosti. Existuje niekoľko rôznych vecí, ktoré môžete vyskúšať, počnúc rannú prechádzku do večernej denníka praxe na len robiť viac času pre svojich priateľov. Trik je v tom nájsť niečo, čo sa hodí so svojím životným štýlom a osobnosti, takže je ľahšie držať sa.