Skip to main content

Prehľad závislostí a liečba

 Prehľad závislostí a liečba
Po dlhú dobu, závislosť znamenal nekontrolovateľný zvyku používať alkohol alebo iné drogy. Viac nedávno, koncept závislosti rozšíril aj do správania, ako hazardné hry, rovnako ako látky, a dokonca aj obyčajné a potrebné aktivity, ako je cvičenie a jesť. Kľúčom k úspechu je, že človek nájde správanie príjemný nejakým spôsobom zaberá príliš v správaní ako spôsob, ako sa vysporiadať s životom. V čase, keď je človek závislý, bude správanie bude pôsobiť viac problémov v osobnom živote, než to vyrieši.

Čo by ste mali vedieť o Závislosti

Kým závislosť na látky, sa často objavuje vyhraneného, ​​tam je nejaká diskusia o tom, ktoré látky sú naozaj návykové. Súčasné pokyny cez Diagnostický a štatistický manuál mentálnych porúch, alebo DSM 5, ukazujú, že väčšina psychoaktívne látky, vrátane liečiv, majú potenciál byť návykové.

What About Behavioral závislosťou?

Tam je ešte veľa debata o tom, či mnohé “behaviorálna” závislosťami sú “skutočné” závislosťami. Ďalší výskum je potreba na objasnenie tejto otázky. Závislosti na hazardných hrách je behaviorálna závislosť, ktorá bola uznaná pre mnoho rokov ako poruchu kontroly impulzov. To je teraz zaradený do kategórie Gambling porucha v DSM.

Závislosťami vziať čas na rozvoj. Je nepravdepodobné, že sa človek stane závislým po použití látky raz, aj keď je možné vyvinúť problém s duševným zdravím alebo zomrie na predávkovanie alebo iné komplikácie po jednom použití určitých látok.

Hoci tam sú niektoré myšlienkové smery, ktoré kážu potrebu úplnej abstinencii, mnoho ľudí sú schopní naučiť sa ovládať návykové správanie, ako je pitie, stravovanie, nakupovanie, a sex. Či už je to dobrý nápad pre vás závisí na mnohých faktoroch a je najlepšie sa rozhodli v spolupráci s lekárom alebo terapeutom.

užívania návykových látok nie je vždy údaj o závislosť, hoci užívanie drog so sebou nesie celý rad zdravotných a sociálnych rizík, rovnako ako závislosť. Rodičia by nemali automaticky predpokladať ich dieťa má závislosť, ak zistí ich dieťa drogu.

Ak môžu byť závislí na všetkom, čo robí to závislosť?

Príznaky závislosti sa môže líšiť, ale existujú dva aspekty, ktoré sú všetky závislosťami majú spoločné:

Návykové správanie je maladaptivní

BE pôsobí problémy pre jednotlivca, alebo tí okolo nich. Takže namiesto toho pomáha osoba, vyrovnať so situáciou, alebo prekonanie problémov, má tendenciu narušovať tieto schopnosti. Napríklad, hráč môže chcieť mal viac peňazí, ale hazardné hry je väčšia pravdepodobnosť, že odvádza svoje finančné prostriedky. Ťažký pijan chcieť povzbudiť seba hore, ale konzumácia alkoholu môže viesť k depresii alebo zosilniť. Sexuálne narkoman môže dožadovať intimitu, ale zamerať sa na sexuálnych aktov môže zabrániť skutočné blízkosť z rozvojových.

Správanie je perzistentné
Keď je niekto závislý, bude aj naďalej podieľať na návykové správanie, aj napriek ťažkosti mu to spôsobuje. Takže príležitostný víkend pôžitkárstvo nie je závislosť, hoci to môže spôsobiť rôzne druhy problémov. Závislosť je charakterizovaná častým zábere v správaní.

Ale ak máte stále baví, to nemôže byť závislosť, že jo?

Zle. Vzhľadom k tomu, že médiá, najmä predostreli závislých ako beznádejné, nešťastní ľudia, ktorých životy sú rozpadá, veľa ľudí so závislosťou neverí, že sú závislí, ak sa baví a drží svoj život dohromady.

Často sa závislosťami ľudí stali hlboko zakorenené v ich životnom štýle, do tej miery, že nikdy alebo len zriedka pocit, abstinenčné príznaky. Alebo nemusí rozpoznať svoje abstinenčné príznaky, aké sú, je kladenie proti starnutiu, príliš tvrdo pracovať, alebo jednoducho nepáčilo ráno. Ľudia môžu ísť po celé roky, bez toho aby si uvedomil, ako závislé sú na ich závislosti.

Ľudia s nelegálnymi závislosťou môžu teraz tajnostkársky charakter ich správania. Môžu vinu spoločnosť pre svoje obmedzenosti, rozhodnúť sa sami seba vidí ako voľne vôľou a nezávislých jedincov. V skutočnosti, závislosťami tendenciu obmedzovať individualitu a slobodu ľudí, ako oni stanú sa viac obmedzenia v ich správaní. Pôjde do väzenia za účasť na ilegálne závislosť obmedzuje ich slobodu ešte viac.

Keď sú ľudia závislí, ich požívania často stáva sa zameral na vykonávanie návykové správanie a zmiernenie stiahnutie, skôr než plný rozsah skúseností, ktoré tvoria plného potenciálu danej osoby pre šťastie.

V určitom okamihu sa závislý človek môže uvedomiť, že život prešiel im a že prišli až o teší iné ako závislosť skúsenosti. Toto vedomie sa často objavuje, keď ľudia prekonať závislosť.

V čom je problém, ak nie je nejaké škody?

Sklony poškodiť osoby so závislosťou a ľudí okolo nich.

Najväčším problémom je neschopnosť závislého človeka rozpoznať poškodenia ich závislosť robí. Ten môže byť v popretie o negatívne aspekty jeho závislosti, rozhodli ignorovať vplyv na jeho zdravie, životné vzory a vzťahy. Alebo by mohol viniť vonkajších okolností, alebo iných ľudí vo svojom živote za svoje ťažkosti.

Škoda spôsobená závislosťou je veľmi ťažké rozpoznať, kedy závislosť je daná osoba je hlavný spôsob, ako sa vysporiadať s inými problémami. Niekedy ďalšie problémy sú v priamom vzťahu k závislosti, ako je napríklad zdravotné problémy, a niekedy oni sú nepriamo súvisí s závislosťou, napríklad vzťahové problémy.

Niektorí ľudia, ktorí si závislí na látky alebo činnosti sú veľmi vedomí svojich závislostí, a to aj škody spôsobené závislosťou, ale pokračovať v tom návykové správanie tak ako tak. To môže byť preto, že nemajú pocit, že môžu zvládnuť bez závislosti, pretože sa vyhnúť rokovania s niektorými ďalšími otázkami, že závislosť odvráti je od (ako je zneužívaná ako dieťa), alebo preto, že nevedia, ako si užívať life akýmkoľvek iným spôsobom.

Závislosť môže viesť ku kríze

Ujma závislosti môžu byť uznané len vtedy, keď závislý človek prechádza krízou. Táto situácia môže nastať, keď je návyková látka alebo správanie prevážaného úplne a človek ide do odstúpenia od zmluvy a nemôže vyrovnať. Alebo to môže dôjsť v dôsledku závislosti, ako je napríklad vážne choroby, partnerské dochádzky, alebo strata zamestnania.

Ak si myslíte, môže mať závislosť

Je bežné, ak nie normálne, prejsť fáze ich zapojenie do užívania návykových látok alebo návykového správania bez viery ste závislí. Je to tak bežné, v skutočnosti, že má meno, pre-rozjímanie javiska.

Ak ste sa začínajú si myslieť, že môže mať závislosť, pravdepodobne ste sa presťahovali do štádia kontemplácie. To je skvelý čas sa dozvedieť viac o látke alebo správanie, ktoré sa zaoberali a aby odrážali úprimne o tom, či ste sa stretli nejaké príznaky závislosti.

Tieto príznaky a symptómy sa líšia od jednej závislosti na druhého, ale najčastejšie ukazovatele sú, že sa zapojí do správania, alebo pri viac látky, než sa pôvodne zamýšľalo; že ste zamestnaný nabudúce sa môžete zapojiť do rokovaní alebo použitia látky; a tie sú to dávať pred ostatnými dôležitých častí svojho života, ako je rodina, práca a zodpovednosti. Dalo by sa tiež nájsť tie strácajú záujem o iné príjemné činnosti, v porovnaní s návykovým správaním.

Mnoho ľudí sa potom rozhodnete vykonať zmeny. Pre niektorých ľudí je to jednoduché a zvládnuteľné. Pre mnoho iných, Ukončenie môže viesť k nepríjemným abstinenčným príznakom, a to aj so správaním, a môže otvoriť nepríjemné pocity, ktoré boli upokojoval alebo potlačené návykového správania. Ak sa tak stane, alebo ak ste požili alebo užívanie drog, ako sú opioidy-nezákonných či predpísaných, iných voľne predajných liekov, stimulantov, kokaín, alebo meth-mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Zastavenie nejaké drogy potom recidivujúce môžu zvýšiť riziko predávkovania, psychických problémov, alebo iných život ohrozujúcich zdravotných komplikácií, a by malo byť vykonané pod lekárskym dohľadom.

Život s závislosť

Niektorí ľudia nechcú zmeniť svoje návykové správanie, alebo vyskúšať a skúsiť, ale nikdy sa zdajú byť úspešní pri odvykaní. Títo ľudia často lepšie cieľ obmedzenia poškodenia alebo využiť svojpomocné zdroje na správu ich závislosť.

Ak to znie, ako ste vy, nezabudnite pomoc je vždy k dispozícii. Vzdelávať sa je dobrý začiatok. Môžete výrazne znížiť množstvo škody pre seba a svoje okolie, a možno jeden deň, budete pripravení na zmenu k dobrému.

Ďalšie kroky je potrebné zvážiť

Hoci sa môže zdať desivé, ako sa posúdenie a diagnózu je to dobrý krok, pokiaľ ide o získanie pomoci. Ak nie je to pre vás, môžete skúsiť svojpomocné skupiny a spojiť sa s ostatnými, ktoré sa zaoberajú rovnakým problémom. Dozvedieť sa viac o svojej závislosti a čo pomohol iní môžu byť tiež dobrým krokom, a to nevyžaduje, aby ste hovoriť s nikým iným.

naše myslenie

Mnoho ľudí sa obáva termín závislosť, a verí, že to je údaj o zlyhanie či bezcennosti. Ľudia so závislosťou často nesú stigma o ich správaní, čo vedie ku hanby a strachu z hľadajú pomoc. Svet sa mení, a možno zistíte, že získať pomoc pre vaše závislosť je to najlepšie, čo ste niekedy urobiť pre seba. Do tej doby, dúfame, že vzdelávať sami pomôžu na vašej ceste k wellness.