Skip to main content

Přehled o zvládání stresu – jak snížit účinky stresu na váš život

Přehled o zvládání stresu - jak snížit účinky stresu na váš život
My všichni zažít stres v našem životě. Vzhledem k tomu, drtivá většina zdravotních problémů jsou způsobeny nebo ovlivněny stresem, je důležité pochopit, jak stres ovlivňuje vaše tělo a naučit účinné techniky zvládání stresu, aby se stresu při práci pro vás, nikoli proti vám.

Co je to stres?

Stres je odezva vaše tělo na změnu ve svém životě. Protože život vyžaduje neustálou změnu (v rozmezí od změně místa z domova do práce každé ráno k přizpůsobení hlavních životních změn, jako je manželství, rozvodu nebo úmrtí blízké osoby), není vyhýbat se stresu. To je důvod, proč je vaším cílem by nemělo být odstranit všechny stres, ale odstranit zbytečný stres a efektivně řídit zbytek. Tam jsou některé běžné příčiny stresu, že mnoho lidí zkušenosti, ale každý člověk je jiný.

Příčiny stresu

Stres může pocházet z mnoha zdrojů, které jsou známy jako „stresory“. Vzhledem k tomu, naše zkušenosti z toho, co je považováno za „stresující“ je vytvořen našimi unikátními vnímání toho, co se setkáváme v životě (na základě naší vlastní mix osobnostních rysů, dostupných zdrojů, navyklých myšlenkových vzorců a více), může být situace vnímána jako „stresující “jednou osobou a pouze‚náročný‘někým jiným.

Jednoduše řečeno, jedna osoba je stres trigger nemusí registrovat jako stresující pro někoho jiného. To znamená, že určité situace, mají tendenci k způsobit větší stres u většiny lidí a může zvýšit riziko vzniku syndromu vyhoření. Například, když se ocitáme v situacích, kde jsou vysoké nároky na nás; kde máme malou kontrolu a několik možností; kde se necítíme vybavená; kde můžeme být krutě souzeni ostatními; a kde důsledky pro případ poruchy jsou strmé či nepředvídatelné, máme tendenci nechat stresovat.

Z tohoto důvodu, mnoho lidí jsou namáhány jejich zaměstnání, jejich vztahy, jejich finanční problémy, zdravotní problémy, a další světské věci, jako je nepořádek nebo časových možnostech. Učení schopnosti vyrovnat se s těmito stresory může pomoci snížit své zkušenosti stresu.

Účinky stresu

Stejně jako stres je vnímán rozdílně každý z nás, stres ovlivňuje nás všechny způsoby, které jsou jedinečné pro nás.

Jedna osoba může dojít k bolesti hlavy, zatímco jiný může najít podráždění žaludku je běžná reakce, a třetí se může projevit některý z řady dalších příznaků. I když jsme všichni reagují na stres v našich vlastních cestách, tam je dlouhý seznam běžně zkušení účinky stresu, které sahají od mírné až po život ohrožující. Stres může mít vliv na imunitu, což může ovlivnit prakticky všechny oblasti zdraví. Stres může mít vliv na náladu v mnoha ohledech stejně.

Pokud se ocitnete zažívá fyzické příznaky si myslíte, že může souviset se stresem, poraďte se se svým lékařem, aby být jisti, že to, co si můžete chránit své zdraví. Příznaky, které by mohly zhoršit stres, nejsou „ve vaší hlavě“, a je třeba je brát vážně.

Vytvoření plánu zvládání stresu je často jednou ze součástí plánu na celkové wellness.

Efektivní zvládání stresu

Stres může být účinně řízena v mnoha různými způsoby. Nejlepší plány zvládání stresu obvykle zahrnují kombinaci stresu relievers, které se zabývají stres fyzicky i psychicky a pomáhají rozvíjet odolnosti a zvládání dovedností.

  • Použití rychlých stresu léky proti. Některé stres odlehčovací techniky mohou pracovat jen pár minut na uklidnění stresové reakce organismu. Tyto techniky nabízejí „rychlé řešení“, který vám pomůže cítit klidnější v okamžiku, a to může pomoci v několika ohledech. Je-li vaše odpověď stres není spuštěna, může se obrátit problémy víc promyšleně a proaktivně. Ty mohou být méně pravděpodobné, že ostře zkritizoval ostatní z frustrace, která může udržet své vztahy zdravější. Štiplavý svou stresové reakce v zárodku může také udržet zažívá chronický stres.
    Rychlé stres relievers jako dechová cvičení, například nesmějí stavět své odolnosti vůči budoucím stresu nebo minimalizovat stres, které čelí, ale mohou pomoci uklidnit fyziologii těla jednou stresová reakce se spustí.
  • Vyvinout ulehčující návyky. Některé techniky jsou méně vhodné použít, když jste uprostřed stresující situaci. Ale pokud je cvičit pravidelně, mohou vám pomoci zvládat stres obecně tím, že je méně reaktivní na něj a další schopni rychle a jednoduše obrátit svou stresové reakce.
    Dlouhodobé zdravé návyky, jako je cvičení nebo pravidelné meditace, může přispět k podpoře odolnosti vůči stresovým pokud si, aby byly běžnou součástí vašeho života. Komunikační dovednosti a další dovednosti životního stylu může pomoci při zvládání stresových faktorů a mění, jak se cítíme z „ohromen“ na „napadal“, nebo dokonce „stimulován.“
  • Eliminovat stres, když můžete. Nemusí být schopen zcela eliminovat stres ze svého života, nebo dokonce největších stresorů, ale existují oblasti, kde si můžete minimalizovat a dostat ji na zvládnutelnou úroveň. Jakýkoliv stres, který může vyříznout lze minimalizovat celkovou zátěž stres. Například, končit ani jeden jedovatý vztah vám pomůže efektivněji řešit z jiných forem stresu setkáte, protože můžete cítit méně ohromen.

Objevování širokou škálu technik zvládání stresu, a pak výběrem mix, který vyhovuje vašim potřebám, může být klíčovou strategií pro efektivní odbourání stresu.

Nejčastější dotazy týkající se stresu

Je Stres Nevyhnutelně zdraví škodlivé?
Právě ne. Existuje několik různých typů stresu, které sahají od eustress, což je pozitivní a vzrušující formu stresu, k chronickému stresu, který byl spojen s mnoha vážných zdravotních problémů a je druh negativního stresu nejčastěji zmiňovány ve zprávách. I když chceme řídit či eliminovat negativní druhy stresu, také chceme udržet pozitivní formy stresu v našem životě, což nám pomáhá zůstat vitální a živý. Nicméně, pokud zažíváme příliš mnoho stresu v našem životě, a to i „dobrý“ stres může přispět k nadměrnému stresu, což může vést k pocitu ohromen nebo má váš stres reakce vyvolalo příliš dlouho. To je důvod, proč je stále důležité naučit se uvolnit své tělo a mysl pravidelně a snížit bez zbytečného stresu, kdykoli je to možné.

Jak zjistím, že jsem příliš ve stresu?
Stres ovlivňuje nás všechny různými způsoby, z nichž ne všechny jsou negativní. (Ve skutečnosti, stres vzrušující život může ve skutečnosti sloužit jako dobrý motivátor a udržet věci zajímavé.) Je-li stres příliš intenzivní, nicméně existují určité stresové symptomy, že mnoho lidí zkušenosti. Například, bolesti hlavy, podrážděnost, a ‚nejasný myšlení‘ mohou být všechny příznaky, které jste pod příliš velkým tlakem. I když ne každý, kdo je ve stresu zažijí tyto specifické příznaky, mnoho z nich. Pokud zjistíte, že jste si neuvědomují, jak zdůraznil jste, dokud jste zahlceni, je důležité naučit se zaznamenat jemné narážky vašeho těla a své vlastní chování, skoro jako vnější pozorovatel moci. Chcete-li si, jak vaše tělo reaguje na stres, můžete zkusit tento orgán kontroly meditace (to pomáhá uvolnit najednou).

Co mohu dělat, když jsem cítit zavaleni stresem?
Všichni jsme cítili zahlceni čas od času; to je normální. I když je to prakticky nemožné eliminovat časy, kdy události konspirovat a stresová reakce těla se spouští, existují způsoby, které můžete rychle zvrátit reakci vašeho organismu na stres, pufrovací škody na zdraví a udržení svého myšlení jasné, takže můžete efektivněji řešit s tím, co se děje v přítomném okamžiku.

Existuje způsob, jak bude méně postižen stresem?
Ve skutečnosti tím, že cvičí pravidelně zvládání stresu techniky nebo dva, můžete odstranit některé stresu cítíte právě teď a udělejte si odolnější tváří v tvář stresu v budoucnosti. Existuje několik různých věcí, které můžete vyzkoušet, počínaje ranní procházku do večerní deníku praxe na jen dělat více času pro své přátele. Trik je v tom najít něco, co se hodí se svým životním stylem a osobnosti, takže je snazší držet se.