Skip to main content

Přehled závislostí a léčba

 Přehled závislostí a léčba
Po dlouhou dobu, závislost znamenal nekontrolovatelný zvyku používat alkohol nebo jiné drogy. Více nedávno, koncept závislosti rozšířil i do chování, jako hazardní hry, stejně jako látky, a dokonce i obyčejné a potřebné aktivity, jako je cvičení a jíst. Klíčem k úspěchu je, že člověk najde chování příjemný nějakým způsobem zabírá příliš v chování jako způsob, jak se vypořádat s životem. V době, kdy je člověk závislý, bude chování bude působit více problémů v osobním životě, než to vyřeší.

Co byste měli vědět o Závislosti

Zatímco závislost na látky, se často objevuje vyhraněného, ​​tam je nějaká diskuse o tom, které látky jsou opravdu návykové. Současné pokyny přes Diagnostický a statistický manuál mentálních poruch, nebo DSM 5, ukazují, že většina psychoaktivní látky, včetně léčiv, mají potenciál být návykové.

What About Behavioral závislostí?

Tam je ještě hodně debata o tom, zda mnohé „behaviorální“ závislostmi jsou „skutečné“ závislostmi. Další výzkum je potřeba k vyjasnění této otázky. Závislosti na hazardních hrách je behaviorální závislost, která byla uznána pro mnoho let jako poruchu kontroly impulzů. To je nyní zařazen do kategorie Gambling porucha v DSM.

Závislostmi vzít čas na rozvoj. Je nepravděpodobné, že se člověk stane závislým po použití látky jednou, i když je možné vyvinout problém s duševním zdravím nebo zemře na předávkování nebo jiné komplikace po jednom použití některých látek.

Ačkoli tam jsou některé myšlenkové směry, které káží potřebu úplné abstinenci, mnoho lidí jsou schopni naučit se ovládat návykové chování, jako je pití, stravování, nakupování, a sex. Ať už je to dobrý nápad pro vás závisí na mnoha faktorech a je nejlépe se rozhodli ve spolupráci s lékařem nebo terapeutem.

užívání návykových látek není vždy údaj o závislost, ačkoli užívání drog s sebou nese celou řadu zdravotních a sociálních rizik, stejně jako závislost. Rodiče by neměli automaticky předpokládat jejich dítě má závislost, pokud zjistí jejich dítě drogu.

Pokud mohou být závislí na všem, co dělá to závislost?

Příznaky závislosti se může lišit, ale existují dva aspekty, které jsou všechny závislostmi mají společné:

Návykové chování je maladaptivní

BE působí problémy pro jednotlivce, nebo ti kolem nich. Takže místo toho pomáhá osoba, vyrovnat se situací, nebo překonání problémů, má tendenci narušovat tyto schopnosti. Například, hráč může chtít měl víc peněz, ale hazardní hry je větší pravděpodobnost, že odvádí své finanční prostředky. Těžký pijan chtít povzbudit sebe nahoru, ale konzumace alkoholu může vést k depresi nebo zesílit. Sexuální narkoman může dožadovat intimitu, ale zaměřit se na sexuálních aktů může zabránit skutečné blízkost z rozvojových.

Chování je perzistentní
Když je někdo závislý, bude i nadále podílet na návykové chování, i přes potíže mu to způsobuje. Takže příležitostný víkend požitkářství není závislost, ačkoli to může způsobit různé druhy problémů. Závislost je charakterizována častým záběru v chování.

Ale pokud máte stále baví, to nemůže být závislost, že jo?

Špatně. Vzhledem k tomu, že sdělovací prostředky, zejména vylíčili závislých jako beznadějné, nešťastní lidé, jejichž životy jsou rozpadá, mnoho lidí se závislostí nevěří, že jsou závislí, pokud se baví a drží svůj život dohromady.

Často se závislostmi lidí staly hluboce zakořeněné v jejich životním stylu, do té míry, že nikdy nebo jen zřídka pocit, abstinenční příznaky. Nebo nemusí rozpoznat své abstinenční příznaky, jaké jsou, je pokládání proti stárnutí, příliš tvrdě pracovat, nebo prostě nelíbilo ráno. Lidé mohou jít po celá léta, aniž by si uvědomil, jak závislé jsou na jejich závislosti.

Lidé s nelegálními závislostí mohou nyní tajnůstkářský povahu jejich chování. Mohou vinu společnost pro své omezenosti, rozhodnout se sami sebe vidí jako volně vůlí a nezávislých jedinců. Ve skutečnosti, závislostmi tendenci omezovat individualitu a svobodu lidí, jak oni stanou se více omezení v jejich chování. Půjde do vězení za účast na ilegální závislost omezuje jejich svobodu ještě víc.

Když jsou lidé závislí, jejich požívání často stává se zaměřil na provádění návykové chování a zmírnění stažení, spíše než plný rozsah zkušeností, které tvoří plného potenciálu dané osoby pro štěstí.

V určitém okamžiku se závislý člověk může uvědomit, že život prošel jim a že přišli až o těší jiné než závislost zkušenosti. Toto vědomí se často objevuje, když lidé překonat závislost.

V čem je problém, není-li nějaké škody?

Sklony poškodit osoby se závislostí a lidi kolem nich.

Největším problémem je neschopnost závislého člověka rozpoznat poškození jejich závislost dělá. Ten může být v popření o negativní aspekty jeho závislosti, rozhodli ignorovat vliv na jeho zdraví, životní vzory a vztahy. Nebo by mohl vinit vnějších okolností, nebo jiné lidi ve svém životě za své obtíže.

Škoda způsobená závislostí je velmi obtížné rozpoznat, kdy závislost je dotyčná osoba je hlavní způsob, jak se vypořádat s jinými problémy. Někdy další problémy jsou v přímém vztahu k závislosti, jako je například zdravotní problémy, a někdy oni jsou nepřímo souvisí s závislostí, například vztahové problémy.

Někteří lidé, kteří si závislí na látky nebo činnosti jsou velmi vědomi svých závislostí, a to i škody způsobené závislostí, ale pokračovat v tom návykové chování tak jako tak. To může být proto, že nemají pocit, že mohou zvládnout bez závislosti, protože se vyhnout jednání s některými dalšími otázkami, že závislost odvrátí je od (jako je zneužívána jako dítě), nebo proto, že nevědí, jak si užívat life jakýmkoli jiným způsobem.

Závislost může vést ke krizi

Újma závislosti mohou být uznány pouze tehdy, když závislý člověk prochází krizí. Tato situace může nastat, když je návyková látka nebo chování je odnášen úplně a člověk jde do odstoupení od smlouvy a nemůže vyrovnat. Nebo to může dojít v důsledku závislosti, jako je například vážné nemoci, partnerské docházky, nebo ztráta zaměstnání.

Pokud si myslíte, může mít závislost

Je běžné, ne-li normální, projít fázi jejich zapojení do užívání návykových látek nebo návykového chování bez víry jste závislí. Je to tak běžné, ve skutečnosti, že má jméno, pre-rozjímání jeviště.

Pokud jste se začínají si myslet, že může mít závislost, pravděpodobně jste se přestěhovali do stádia kontemplace. To je skvělý čas se dozvědět více o látce nebo chování, které se zabývaly a aby odrážely upřímně o tom, zda jste se setkali nějaké příznaky závislosti.

Tyto příznaky a symptomy se liší od jedné závislosti na druhého, ale nejčastější ukazatele jsou, že se zapojí do chování, nebo při více látky, než bylo původně zamýšleno; že jste zaměstnán příště se můžete zapojit do jednání nebo použití látky; a ty jsou to dávat před ostatními důležitých částí svého života, jako je rodina, práce a odpovědnosti. Dalo by se také najít ty ztrácejí zájem o jiné příjemné činnosti, ve srovnání s návykovým chováním.

Mnoho lidí se pak rozhodnete provést změny. Pro některé lidi je to jednoduché a zvládnutelné. Pro mnoho jiných, Ukončení může vést k nepříjemným abstinenčním příznakům, a to i s chováním, a může otevřít nepříjemné pocity, které byly uklidňoval nebo potlačeny návykového chování. Pokud se tak stane, nebo pokud jste požili nebo užívání drog, jako jsou opioidy-nelegálních či předepsaných, jiných volně prodejných léků, stimulantů, kokain, nebo meth-měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Zastavení nějaké drogy pak recidivující mohou zvýšit riziko předávkování, psychických problémů, nebo jiných život ohrožujících zdravotních komplikací, a by mělo být provedeno pod lékařským dohledem.

Život s závislost

Někteří lidé nechtějí změnit své návykové chování, nebo vyzkoušet a zkusit, ale nikdy se zdají být úspěšní při odvykání. Tito lidé často lépe cíl snižování škod nebo využít svépomocné zdroje ke správě jejich závislost.

Pokud to zní, jako jste vy, nezapomeňte pomoc je vždy k dispozici. Vzdělávat se je dobrý začátek. Můžete výrazně snížit množství škody pro sebe a své okolí, a možná jeden den, budete připraveni na změnu k dobrému.

Další kroky je třeba zvážit

Ačkoliv se může zdát děsivé, jak se posouzení a diagnózu je to dobrý krok, pokud jde o získání nápovědy. Není-li to pro vás, můžete zkusit svépomocné skupiny a spojit se s ostatními, které se zabývají stejným problémem. Dozvědět se více o své závislosti a co pomohl jiní mohou být také dobrým krokem, a to nevyžaduje, abyste mluvit s nikým jiným.

Naše myšlení

Mnoho lidí se obává termín závislost, a věří, že to je údaj o selhání či bezcennosti. Lidé se závislostí často nesou stigma o jejich chování, což vede ke studu a strachu z hledají pomoc. Svět se mění, a možná zjistíte, že získat pomoc pro vaše závislost je to nejlepší, co jste někdy udělat pro sebe. Do té doby, doufáme, že vzdělávat sami pomohou na vaší cestě k wellness.