Skip to main content

Przegląd i Leczenia Uzależnień

 Przegląd i Leczenia Uzależnień
Przez długi czas, uzależnienie rozumie się niekontrolowane nawyk używania alkoholu lub narkotyków. W ostatnim czasie pojęcie uzależnienia rozszerzył się zachowań, takich jak hazard, a także substancje, a nawet zwykłych i niezbędnych działań, takich jak ćwiczenia i jedzenia. Kluczem jest to, że osoba znajdzie zachowanie przyjemne w jakiś sposób i angażuje się nadmiernie w zachowaniu jako sposób radzenia sobie z życiem. W tym czasie człowiek jest uzależniony, zachowanie zostanie powoduje więcej problemów w życiu człowieka niż rozwiązuje.

Co należy wiedzieć o Uzależnienia

Podczas gdy uzależnienie od substancji często pojawił jednoznaczne, istnieje pewne kontrowersje dotyczące tego, które substancje są naprawdę wciągająca. Aktualne wytyczne poprzez Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, DSM lub 5, wskazują, że większość substancji psychoaktywnych, w tym leków, mają potencjał, aby być uzależniające.

Co o Behavioral uzależnień?

Jest jeszcze wiele dyskusji na temat tego, czy wiele „behawioralne” nałogi są „true” uzależnienia. Potrzebne są dalsze badania w celu wyjaśnienia tej kwestii. Uzależnienie od hazardu jest uzależnienie behawioralne, które zostały uznane przez wiele lat jako zaburzenie kontroli impulsów. To jest teraz zakwalifikowane jako Gambling Disorder w DSM.

Uzależnienia trochę czasu, aby się rozwijać. Jest mało prawdopodobne, że dana osoba będzie się uzależnić po użyciu substancji raz, chociaż możliwe jest opracowanie problemy ze zdrowiem psychicznym lub umrzeć z przedawkowania lub inny powikłanie po jednokrotnym użyciu niektórych substancji.

Chociaż istnieją pewne szkoły myślenia, które głoszą potrzebę całkowitej abstynencji, wiele osób jest w stanie nauczyć się kontrolować uzależniających zachowań, takich jak picie, jedzenie, zakupy, i seksu. Czy to jest dobry pomysł, zależy od wielu czynników i jest najlepiej postanowił we współpracy z lekarzem lub terapeutą.

używanie substancji nie zawsze jest oznaką uzależnienia, chociaż zażywanie narkotyków niesie wiele zagrożeń zdrowotnych i społecznych, jak również uzależnienie. Rodzice nie powinni automatycznie zakładać ich dziecko ma uzależnienia czy odkrywają ich dziecko wykorzystał lek.

Jeśli można być uzależnionym od czegokolwiek, co sprawia, że ​​uzależnienie?

Objawy uzależnienia mogą się różnić, ale są dwa aspekty, które wszystkie nałogi mają wspólnego:

Wciągająca zachowanie jest nieprzystosowawczym

BE powoduje problemy dla indywidualnego lub wokół nich. Więc zamiast pomagać osoba radzenia sobie z sytuacjami lub przezwyciężyć problemy, to ma tendencję do osłabienia tych zdolności. Na przykład, gracz może chcieć miał więcej pieniędzy, ale hazard jest bardziej prawdopodobne, aby opróżnić swoje zasoby finansowe. Alkoholikiem chcieć dopingować się w górę, ale spożywanie alkoholu może prowadzić do depresji lub zintensyfikować. Płeć uzależniony może pragnąć bliskości, ale skupienie się na akty seksualne może zapobiec prawdziwej bliskości z krajów rozwijających się.

Zachowanie jest trwały
Kiedy ktoś jest uzależniony, będzie nadal angażować się w uzależnieniu, mimo problemów jakie powoduje go. Tak sporadyczne weekend pobłażania sobie nie jest uzależnienie, chociaż może powodować różnego rodzaju problemy. Uzależnienie częstymi zaangażowania w zachowaniu.

Ale jeśli nadal cieszyć się nim, to nie może być uzależnienie, prawda?

Źle. Ponieważ media, w szczególności, które portretował uzależnionych jako beznadziejny, nieszczęśliwych ludzi, których życie jest rozpada, wiele osób z uzależnieniami nie wierzą, że są uzależnieni tak długo, jak są one zabawie i trzyma swoje życie razem.

Często uzależnienia ludzi stają się zakorzenione w ich stylu życia, do punktu, w którym nigdy lub rzadko czują się objawy odstawienia. Albo może nie rozpoznać ich objawy odstawienia, czym one są, umieszczając je w dół do starzenia się, pracuje zbyt ciężko, albo po prostu nie lubić ranki. Ludzie mogą przejść przez wiele lat nie zdając sobie sprawy jak są one zależne od ich uzależnienia.

Ludzie z nielegalnych uzależnień mogą cieszyć się skryty charakter ich zachowanie. Mogą winić społeczeństwo dla jego ciasnoty duchowej, wybierając postrzegać siebie jako wolnych i niezależnych woli jednostek. W rzeczywistości, mają tendencję do ograniczenia uzależnienia indywidualność i wolność ludzi, ponieważ stają się bardziej ograniczone w swoich zachowaniach. Idąc do więzienia za udział w nielegalnej uzależnienie ogranicza ich swobodę nawet więcej.

Kiedy ludzie są uzależnieni, ich radość staje się często koncentruje się na przeprowadzaniu wciągająca zachowanie i łagodzeniu wycofanie zamiast pełnego zakresu doświadczeń, które tworzą pełny potencjał danej osoby do szczęścia.

W pewnym momencie, osoba uzależniona może uświadomić sobie, że życie minęło je oraz że przegapiłem korzystających z doświadczeń innych niż uzależnienia. Świadomość ta często występuje, gdy ludzie przezwyciężyć uzależnienie.

Jaki jest problem, jeśli ona nie robi nic złego?

Uzależnienia zaszkodzić osobie z nałogiem i ludzi wokół nich.

Największym problemem jest brak uzależnionych osoby do uznania szkody ich uzależnienie robi. Może on być zaprzeczeniem o negatywnych aspektów jego uzależnienia, wybierając się ignorować wpływ na jego zdrowie, tryb życia i relacji. Albo może obwiniać zewnętrzne okoliczności lub innych osób w jego życiu na jego trudności.

Szkody spowodowane przez uzależnienie jest szczególnie trudne do rozpoznania, gdy uzależnienie jest głównym sposobem danej osoby do radzenia sobie z innymi problemami. Czasami inne problemy są bezpośrednio związane z uzależnieniem, takich jak problemy zdrowotne, a czasami są one pośrednio związane z uzależnieniem, na przykład, problemy relacji.

Niektórzy ludzie, którzy się uzależnić substancji lub działań są bardzo świadomi swoich uzależnień, a nawet szkoda spowodowana uzależnieniem, ale dalej robić wciągająca zachowanie tak. Może to być, ponieważ nie czują, że mogą poradzić sobie bez uzależnienia, ponieważ są one unikanie czynienia z jakąś inną kwestię, że uzależnienie odrywa je od (takich jak nadużywane jako dziecko), albo dlatego, że nie wiedzą, jak korzystać życie w inny sposób.

Uzależnienie może prowadzić do kryzysu

Szkoda uzależnienia mogą być uznane tylko wtedy, gdy osoba uzależniona przechodzi kryzys. Może się to zdarzyć, gdy substancja uzależniająca lub zachowanie jest całkowicie zabrane i osoba idzie do wycofania i nie może sobie poradzić. Lub może wystąpić w wyniku uzależnienia, takie jak poważnej choroby, o odejściu partnera lub utraty pracy.

Jeśli uważasz, że masz Addiction

To jest wspólne, jeśli nie jest normalne, aby przejść przez etap angażowania w używanie substancji lub uzależnieniu bez wiary jesteś uzależniony. Jest to tak powszechne, w rzeczywistości, że ma nazwisko, stopień pre-kontemplacji.

Jeśli zaczynają myśleć, że masz uzależnień, prawdopodobnie przeniesiony do etapu kontemplacji. Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat substancji lub zachowań, które zajmowały się i odzwierciedlić szczerze od tego, czy występują jakiekolwiek oznaki lub objawy uzależnienia.

Te objawy różnią się od jednego do drugiego uzależnienia, ale najczęstsze są wskaźniki, które angażują się w zachowania, lub biorąc więcej substancji, niż pierwotnie zamierzony; że jesteś zajęty następnym razem można zaangażować w zachowaniu lub stosowania substancji; i stawiają go przed innymi ważnymi częściami swojego życia, takich jak rodziny, pracy i obowiązków. Można również znaleźć tracą zainteresowanie innych przyjemnych czynności, w porównaniu do uzależnieniu.

Wiele osób wtedy decyzję, aby dokonać zmian. Dla niektórych osób jest to łatwe i zarządzaniu. Dla wielu innych, Wychodzenie może prowadzić do nieprzyjemnych objawów odstawienia, nawet z zachowań, i może otworzyć nieprzyjemne uczucia, które były uspokajała lub tłumione przez uzależnieniu. Jeśli tak się stanie, czy piłeś lub narkotyki, takie jak opioidy-nielegalnych lub przepisanych, innych leków na receptę, używek, kokainy lub met-należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Zatrzymanie niektóre leki następnie nawracające mogą zwiększyć ryzyko przedawkowania, problemy ze zdrowiem psychicznym, lub innych zagrażających życiu powikłań, i powinna odbywać się pod nadzorem lekarza.

Mieszka z uzależnieniem

Niektórzy ludzie nie chcą zmienić swoje zachowanie wciągająca, lub próbować i próbować, ale nigdy nie wydają się być skuteczne w rzuceniu palenia. Osoby te często lepiej z celem redukcji szkód lub korzystać z zasobów samopomocy zarządzać ich uzależnienia.

Jeśli brzmi to jak ty, pamiętać pomoc jest zawsze dostępna. Kształcenie się jest to dobry początek. można znacznie zmniejszyć ilość szkodliwego dla siebie i tych wokół ciebie, a może jeden dzień, będzie gotowy do zmiany na dobre.

Kolejne kroki do rozważenia

Chociaż może to wydawać się przerażające, uzyskanie oceny i diagnozy jest dobrym krokiem w zakresie uzyskania pomocy. Jeśli to nie jest dla ciebie, możesz spróbować grup samopomocowych i połączyć z innymi czynienia z tym samym problemem. Dowiedzieć się więcej o swoim nałogu i co pomogło innych może być również dobrym krokiem, a to nie wymaga, aby mówić do nikogo innego.

Nasza Myśl

Wiele osób obawia się uzależnienia terminu i wierzę, że jest to wskazanie awarii lub bezwartościowości. Ludzie z uzależnieniami często nosić piętno na temat ich zachowania, co prowadzi do wstydu i strachu przed szukaniem pomocy. Świat się zmienia, a może się okazać, że uzyskanie pomocy dla uzależnienia jest najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobić dla siebie. W międzyczasie, mamy nadzieję, że kształcenie się pomoże na drodze do dobrego samopoczucia.