Skip to main content

Simptomai ir diagnostika bipolinio sutrikimo

 Simptomai ir diagnostika bipolinio sutrikimo
Bipolinis sutrikimas yra ne tik apie atsižvelgdamas nuotaikų kaita. Tai rimta psichikos sveikatos būklė, kuri naudojama būti vadinamas maniakine depresija.

Pagal DSM-5, kreipiamasis naudojami diagnozuoti psichikos ligų, yra du pagrindiniai tipai bipolinis sutrikimas, kuris gali būti diagnozuota remiantis sunkumo ir pobūdžio jų ligos simptomai:

 • Bipolinis Aš –  Asmenys, kuriems diagnozuotas bipolinis aš patiriu bent vieną manijos epizodas savo gyvenimą. Nors nereikia formalaus diagnozę, didžioji dauguma taip pat patirti didžiosios depresijos epizodų per savo gyvenimą žinoma.
 • Bipolinis II  – Asmenys su bipoliniu II turėti bent vieną hipomanijos epizodas (mažiau rimti forma manija) ir bent vieną didžiosios depresijos epizodas.

vertinant simptomai

Būdamas psichinės sveikatos būklę, kraujo atkreipia ar vaizdo egzaminus padės ne su diagnozuoti bipolinio sutrikimo, bet kartais gali būti įsakyta padėti paneigti medicinos sąlygos, kurios gali būti prisidedama prie simptomus. Norėdami patvirtinti diagnozę, asmuo turi atitikti kriterijus aukščiau (simptomai ir dažnumas) pristatė, kuri bus vertinama psichiatrijos vertinimą.

Atkreipkite dėmesį, kad simptomai bipolinis sutrikimas yra vienodi moterims ir vyrams, bet visuomenės ir lyčių vaidmenys gali turėti įtakos, kaip jie pasireiškia arba kaip kiti juos suvokti.

Bipolinio sutrikimo manijos simptomai

Manijos epizodai trunka mažiausiai septynias dienas. Hipomanijos epizodų įtraukti tuos pačius simptomus, bet individo veikimas nėra ženkliai sumažėjusi ir psichoziniai simptomai gali būti ne dabar.

Simptomai manijos ar hipomanijos epizodas apima:

 • Sumažėjo reikia miego
 • kalbėti pernelyg
 • Sportinės mintis
 • Būdamas lengvai atitraukė
 • Fizinis susijaudinimas ir negailestingai judėjimas
 • Padidėjo lytinis potraukis
 • Impulsyvus rizikinga elgsena (įskaitant lošimų ir dosniam išlaidų)
 • Grandiosity ar netinkamas elgesys
 • Dirglumas, priešiškumas arba agresija
 • Kliedesiai ar haliucinacijos

Bipolinis depresijos simptomai

Per depresijos epizodo, asmuo gali pasireikšti šie simptomai:

 • Verkti be jokios priežasties ar užsitęsusi liūdesiu
 • Jausmų kaltės arba beviltiškumo
 • Interesų praradimas veikla, kuri paprastai suteikia jums malonumą
 • Nepaprastas nuovargis, įskaitant negalėjimą gauti iš lovos
 • Interesų praradimas savo sveikatos, mitybos, ar fizinės išvaizdos
 • Sunku susikaupti ar prisiminti dalykus
 • Sleeping pernelyg arba miego sutrikimai
 • Mintys apie savižudybę ar impulsas savęs žalojimo

Problemos su kognityvinių gebėjimų, pavyzdžiui, trumpalaikio atminties problemų, sunku susikaupti ir neryžtingumo, gali būti pirmieji dalykai pastebėjo kiti, kai kas nors turi bipoliniu depresiją. Tai gali trukdyti asmens veiklos ir padaryti jį sunku atlikti užduotis.

Fizinių simptomų, susijusių su depresijos epizodų

Per depresijos epizodų, asmenys gali patirti fiziniai simptomai, įskaitant neaiškios kilmės skausmai ir skausmai įvairovė.

Pokyčiai svorio taip pat yra bendra. Nors kai kurie žmonės kovoja valgyti, kai jie jausmas žemyn, kiti kreipiasi į maisto komfortą. Taigi, tiek svorio ir svorio prieaugis gali būti simptomai depresijos epizodas.

Psichomotorinis sujaudinimas, in veiklos padidėjimas sukelia psichikos, o ne fizinės įtampos ar psichomotorinis atsilikimas, lėtėja tiek minties ir fizinės veiklos, taip pat gali atsirasti.

Diferencinė diagnozė

Yra skirtingi, kad buvo pasiūlytos bipoliniu sutrikimu diagnostikos kriterijai, bet net ir su šiais kriterijais, diagnozė yra toli gražu nėra lengva. Psichikos sąlygas, gali pasireikšti simptomų, panašių į bipolinis sutrikimas apima:

Dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimas (ADHD)

Hiperaktyvumo ir išsiblaškymas yra du Hallmark simptomų dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimo (ADHD). Tačiau jie taip pat yra gana vyrauja bipoliniu sutrikimu, ypač kiek jis susijęs su vaikais. Norėdami dar labiau komplikuoti dalykų, šios sąlygos gali dažnai atsiranda kartu.

Alkoholis / Piktnaudžiavimo narkotinėmis medžiagomis
Labai dažnai tiems, kurie su bipoliniu sutrikimu, kad kova su alkoholio ir piktnaudžiaujantys alkoholiu klausimais. Tai dažnai bandoma net be sąmonės lygiu, savarankiškai gydytis. Be to, tam tikrų medžiagų vartojimo (kuri gali atsirasti haliucinacijų arba negalėjimas užmigti), poveikis gali būti lengvai supainiotas su bipoliniu sutrikimu simptomų. Be šių problemų, alkoholis gali sąveikauti su vaistais, kuriais gydomos bipolinis sutrikimas.

Ribinio tipo asmenybės sutrikimas
diagnostikos kriterijai ribinio tipo asmenybės sutrikimas yra impulsyvumą, savižudiško elgesio, reaktyvumo nuotaiką, netinkamą pyktį ir trumpalaikis paranoja. Visa tai taip pat yra susiję su bipoliniu sutrikimu. Tai galima individualiai būti diagnozuotas abiejų šių sutrikimų, taip pat. (Sužinokite daugiau apie panašumus ir skirtumus bipoliniu sutrikimu ir ribinio tipo asmenybės sutrikimas.)

Didybės manijos sutrikimas
Iš didybės manijos sutrikimas bruožas yra ne keistai kliedesiai, o tai reiškia situaciją, gali būti įmanoma. Nuotaikos epizodai gali būti, bet jie trumpai trukmė, palyginti su iliuzija.

Depresija
Vienas dalykas, kuris išskiria depresiniai sutrikimai (vienpolis depresijos) nuo bipolinio sutrikimo manijos / hipomanija. Jei pacientas su depresija sūpuoklės į manijos epizodas, diagnozė tampa bipolinis sutrikimas. Daugelis žmonių, kurie turi nediagnozuota bipolinis sutrikimas yra nustatyta, kad turi sutrikimų, kai yra pradėtas vaistai, pavyzdžiui, kai kurių antidepresantų ir nuosėdų manija.

Valgymo sutrikimai
Tai nėra neįprasta, kad tie, su bipoliniu sutrikimu patirti valgymo sutrikimai. Be to, depresija, nerimas ir dirglumas dažnai atsiranda nuo valgymo sutrikimų. Nervinė anoreksija yra valgymo sutrikimas, apibūdinamas kaip itin baimės priaugti svorio arba gauti riebalų.

Tie, kurie su šiuo sutrikimu, dažnai turi kūno masė yra mažesnė kaip 85 procentų to, kas laikoma normalu. Nervinė bulimija yra būdinga laikotarpiais persivalgymas po prapūtimo (sąmoningai vėmimas).

Panikos sutrikimas
panikos sutrikimas yra būdingas pasikartojančių, spontaniškų panikos priepuoliai. Panikos sutrikimas yra dažnai gretutinis (pasireiškia kartu) su nuotaikos ir kitų psichikos sutrikimų. Be to, panikos priepuoliai, taip pat bendra tiems, su bipoliniu sutrikimu.

Šizofrenija
Šizofrenija yra psichikos sutrikimas, kuris sukelia stiprius sutrikimų pažinimo (galvoju), elgesį ir emocijas. Jis susideda iš dviejų klasifikatorių Simptomai-teigiamas ir neigiamas. Teigiami požymiai yra kliedesiai, haliucinacijos, neorganizuotas kalbą ir mąstymą, neorganizuotas elgesį, Catatonic elgseną ir netinkamas nuotaikas. Neigiami simptomai yra paplokščias emocijos, kalbos stokos ir į tikslą orientuotą elgesį sumažinimas. Šizofrenijos simptomus yra lengvai supainioti su bipolinio sutrikimo.

Šizoafektinis sutrikimas
A šizoafektinio sutrikimo diagnozė suteiktas, kai yra simptomai didžiosios depresijos arba manijos, kartu su tam tikrų šizofrenijos simptomų. Tačiau kliedesiai ar haliucinacijos turi išlikti laikotarpiais, kai nuotaikos simptomų nėra. Kaip galima tikėtis, yra daug painiavos ir prieštaravimų aplinkinių diferencijuojant šį sutrikimą nuo bipolinio sutrikimo.

diagnostikos iššūkiai

Nors konkretūs, kad dvipolių kriterijų vertinimas taip pat yra labai subjektyvus. Kaip, pavyzdžiui, atvejai dažnai praleisti. Pagal tyrimą paskelbtas 2018 m, 60% pacientų, norinčių rūpintis pasikartojančių depresijos tikrųjų turi bipolinis sutrikimas.

Kita vertus, per diagnozė bipolinis sutrikimas taip pat kelia susirūpinimą.

2013 apžvalga Klinikiniai tyrimai parodė, kad bipolinis sutrikimas buvo neteisingai diagnozuota:

 • 42,9 proc Narkologijos centrai
 • 40 procentų pacientų, kurių ribinės asmenybės sutrikimas
 • 37 procentų tais atvejais, kai gydytojas nepatyrę bipolinio sutrikimo padarė skambutį

Tyrimas išleistas 2010 parodė, kad iš 528 žmonių, gaunančių socialinės apsaugos invalidumo už bipoliniu sutrikimu, tik 47,6 proc atitiko griežtus diagnostikos kriterijus.

Įspėjimų Kai diagnozavimo tipas

Yra du svarbūs įspėjimai, kurie gali dar labiau apsunkinti atskirti dviejų tipų bipoliniu sutrikimu procesą.

Vienas iš jų yra, kad nors dabartiniai psichoziniai simptomai yra vienas iš dalykų, kad išsiskiriate bipoliniu I manija bipoliniu II hipomanijos, kažkas su bipoliniu II gali pasireikšti haliucinacijos ar kliedesiai metu depresijos epizodų be diagnozė keičiant bipoliniu I

Antrasis yra tai, kad kažkas su bipoliniu I tipo sutrikimu, taip pat gali turėti hipomanijos epizodų. Tiesą sakant, jie paprastai padaryti. Bet, kažkas su bipoliniu II nėra kada nors manijos epizodas. Jei manijos epizodas įvyksta kažkas su bipoliniu II, diagnozė bus pakeistas.

Mūsų Minties
Jei jūs ar kas nors žinote, patiria simptomus sergant bipoliniu afektiniu sutrikimu, svarbu pasikalbėti su savo gydytoju. Jūsų gydytojas gali norėti atmesti bet kokius galimus fizinės sveikatos problemas, kurios galėtų būti prisidedama prie savo simptomus.

Jūsų gydytojas gali nukreipti jus į psichikos sveikatos specialistas už vertinimą. Gydymas teikėjas gali įvertinti savo simptomus ir, kai tinkama diagnozė, gali padėti kuriant gydymo planą.