Skip to main content

Simptomi un bipolāru traucējumu

 Simptomi un bipolāru traucējumu
Bipolar traucējumi ir ne tikai par to, kam garastāvokļa svārstības. Tā ir nopietna garīgās veselības stāvoklis, kas izmantota, lai tiktu saukts par maniakālo depresiju.

Saskaņā ar DSM-5, ceļvedis izmanto, lai diagnosticētu psihisku slimību, ir divi galvenie veidi, bipolāriem traucējumiem, kas var tikt konstatēta, pamatojoties uz smaguma un rakstura simptomiem:

 • Bipolar I –  Personām ar bipolāriem I pieredze vismaz viena mānijas epizodi savā dzīvē. Lai gan tas nav nepieciešams oficiālu diagnozi, lielākā daļa būs arī pieredze lielas depresijas epizodes laikā viņu dzīves laikā.
 • Bipolar II  – Personām ar bipolāriem II ir vismaz viens hipomānijas epizodi (mazāk nopietna formu mānija), un vismaz viena depresijas epizode.

Izvērtējot Simptomi

Būt garīgās veselības stāvokli, asins vērš vai attēlu eksāmeni nepalīdzēs ar diagnosticēt bipolāriem traucējumiem, bet dažreiz var pasūtīt, lai palīdzētu izslēgtu slimība, kas var būt noderīgi, simptomiem. Lai apstiprinātu diagnozi, personai ir jāatbilst iepriekš minētajiem kritērijiem (simptomi un biežums), aprakstītas, kas tiks novērtēta, izmantojot psihiatrisko novērtējumu.

Ņemiet vērā, ka simptomi bipolāriem traucējumiem ir vienādi sievietēm un vīriešiem, bet gan sabiedrības un dzimumu lomas var ietekmēt to, kā tie izpaužas, vai kā citi to uztver.

Bipolārās mānijas simptomi

Mānijas epizodes ilgst vismaz septiņas dienas. Hipomānijas epizodes iesaistīt pašus simptomus, taču indivīda funkcionēšana nav būtiski traucēta, un psihiski simptomi var būt klāt.

Simptomi mānijas vai hipomānijas epizodi ietver:

 • Samazināta nepieciešamība pēc miega
 • Runājot pārmērīgi
 • sacīkšu domas
 • Tiek viegli apjucis
 • Fiziskā uzbudinājums un nerimstošs kustība
 • Palielināta seksuālā vēlme
 • Impulsīvs riska uzvedība (tai skaitā azartspēlēm un devīgs izdevumiem)
 • Grandiosity vai neatbilstoša uzvedība
 • Aizkaitināmība, naidīgums vai agresivitāte
 • Murgi vai halucinācijas

Bipolar Depresijas simptomi

depresijas epizodes laikā indivīds var rasties šādi simptomi:

 • Raudāšana bez iemesla vai ilgstoši skumjas
 • Jūtas vainas vai bezcerība
 • Zudums interešu aktivitātēs, kas parasti dod jums prieku
 • Extreme nogurums, ieskaitot nespēju izkļūt no gultas
 • Zudums interesi par jūsu veselību, uzturu, vai fizisko izskatu
 • Grūtības koncentrēties vai atceroties lietas
 • Sleeping pārmērīgi vai miega traucējumi
 • Domas par pašnāvību vai Impulss paškaitējuma

Problēmas ar kognitīvās prasmes, piemēram, īstermiņa atmiņas problēmas, grūtības koncentrēties, un neizlēmību, var būt pirmie lietām pamanīju ar citiem, ja kāds ir bipolāru depresiju. Tas var ietekmēt indivīda sniegumu un padarīt to grūti, lai pabeigtu uzdevumu.

Fiziskie simptomi, kas saistīti ar depresijas epizodes

depresijas epizožu laikā indivīdi var rasties dažādas fiziskiem simptomiem, ieskaitot neizskaidrojamu sāpes un sāpes.

Svara izmaiņas ir arī kopīgs. Kaut arī daži cilvēki cīnās ēst, kad viņi jūtas uz leju, citi savukārt pārtiku komfortu. Tādējādi, gan svara zudums un svara pieaugums var būt simptomi depresijas epizodes.

Psihomotorās uzbudinājums, aktivitātes palielināšanos, ko izraisa garīgās nevis fizisko sasprindzinājumu vai psihomotorās atpalicības, palēninās gan domas un fiziskajām aktivitātēm, var rasties arī.

Differential Diagnosis

Ir atšķirīgi diagnostikas kritēriji, kas ir ierosināti bipolāriem traucējumiem, bet pat ar šiem kritērijiem, tad diagnoze ir tālu no viegli. Psihiski traucējumi, kas var izpausties līdzīgus simptomus bipolāriem traucējumiem ietver:

Uzmanības deficīta hiperaktivitātes traucējumi (ADHD)

Hiperaktivitāte un distractibility ir divi no raksturīga simptomu uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma (ADHD). Tomēr tie ir arī diezgan dominē bipolāro traucējumu, jo īpaši tas attiecas uz bērniem. Lai vēl vairāk sarežģīt lietas, bieži vien vienlaikus notiek šie nosacījumi.

Alkohols / Viela Abuse
Tas ir ļoti bieži cilvēkiem ar bipolāriem traucējumiem, kas cīnās ar alkohola un narkotiskajām vielām. Tas bieži vien mēģinājums, pat zemapziņas līmenī, pašārstēšanos. Turklāt ietekme noteiktu vielu lietošanu (kas var izraisīt halucinācijas vai nespēja gulēt), var sajaukt ar simptomiem bipolāriem traucējumiem. Papildus šīm bažām, alkohols var mijiedarboties ar medikamentiem, ko izmanto bipolāru traucējumu ārstēšanai.

Strīdīgi personības traucējumi
Diagnostikas kritēriji robežlīnijas personības traucējumiem ietver impulsivitāti, pašnāvnieciska uzvedība, reaģētspēju noskaņojumu, nepiemērotu dusmas un pārejošu paranoja. Visi šie ir saistīta arī ar bipolāriem traucējumiem. Tas ir iespējams, ka indivīds ir diagnosticēta ar abiem šiem traucējumiem, kā arī. (Uzziniet vairāk par līdzībām un atšķirībām starp bipolāriem traucējumiem un robežlīnijas personības traucējumiem).

Maniakāli traucējumi
No mānijas traucējuma iezīme ir ne-savāda murgiem, kas nozīmē, ka situācija varētu būt iespējams. Garastāvokļa epizodes var būt klāt, bet tie ir īsi, kas ilguma attiecībā pret maldiem.

Depresija
Viena lieta, kas atšķir depresīvu traucējumu ārstēšanai (unipolārās depresija) no bipolāriem traucējumiem ir mānija / hipomānijas. Ja pacients ar depresiju pagriežas epizode māniju diagnoze kļūst bipolāri traucējumi. Daudzi cilvēki, kuri ir neatklāti bipolāri traucējumi ir konstatēts, ir traucējumi, kad tiek uzsākta medikamentu, piemēram, daži antidepresanti un nogulsnes mānija.

Ēšanas traucējumi
Tas nav nekas neparasts, tiem, ar bipolāriem traucējumiem izjust ēšanas traucējumi. Turklāt, depresija, trauksme un uzbudinājums bieži rodas ēšanas traucējumi. Anoreksija nervosa ir ēšanas traucējumi, ko raksturo ārkārtējas bailes no ieguvējai svaru vai iegūt tauku.

Tie, ar šo slimību bieži ir ķermeņa svars ir mazāks par 85 procentiem no to, kas tiek uzskatīts par normālu. Bulīmija nervosa ir raksturo ar iedzeršana ēšanas periodi seko attīrīšanās (mērķtiecīgi vemšana).

Panikas traucējumi
panikas traucējumi raksturojas ar atkārtotām, spontānu panikas lēkmes. Panikas traucējumi bieži komorbīdi (notiek kopā), ar noskaņu un citiem psihiskiem traucējumiem. Turklāt, panikas lēkmes, ir arī izplatīta cilvēkiem ar bipolāriem traucējumiem.

Šizofrēnija
Šizofrēnija ir garīga slimība, kas izraisa intensīvu traucējumiem izziņas (domāšanas), uzvedību un emocijas. Tas sastāv no divām klasifikācijām Simptomi-pozitīvo un negatīvo. Pozitīvi simptomi ietver murgiem, halucinācijām, nesakārtota runu un domāšanu, disorganized uzvedība katatono uzvedību un nepiedienīgu noskaņas. Negatīvie simptomi ir sašutuši emocijas, runas trūkums un samazināšana uz mērķi vērsta uzvedību. No šizofrēnijas simptomi ir viegli sajaukt ar tiem bipolāriem traucējumiem.

Šizoafektīviem traucējumiem
diagnoze šizoafektīviem traucējumiem ievada, kad ir simptomi smagas depresijas vai mānijas, kopā ar dažiem šizofrēnijas simptomu. Tomēr murgi vai halucinācijas ir saglabāties periodos, kad garastāvoklis simptomi netiek klāt. Kā jūs varētu gaidīt, ir daudz neskaidrību un pretrunām saistībā diferencēt šo traucējumu no bipolāriem traucējumiem.

Diagnostikas izaicinājumi

Lai gan konkrēti, novērtējums bipolāru kritēriji ir ļoti subjektīva. Tā, piemēram, lietas bieži garām. Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts 2018. gadā, 60% pacientu, kas vēlas rūpēties par atkārtotu depresiju faktiski ir bipolāri traucējumi.

No otras puses, pārāk diagnoze bipolāriem traucējumiem ir arī bažas.

2013 pārskatīšana klīniskos pētījumos pierādīts, ka bipolāriem traucējumiem bija nepareizi diagnosticēta:

 • 42.9 procenti no vielu atkarības ārstēšanas centri
 • 40 procenti pacientu ar robežlīnijas personības traucējumiem
 • 37 procentos gadījumu, kad ārstam nepieredzējuši bipolāro traucējumu veicu zvanu

Pētījums izlaists 2010. gadā parādīja, ka no 528 cilvēkiem, kas saņem sociālās apdrošināšanas invaliditātes par bipolāriem traucējumiem, tikai 47,6 procenti atbilst stingrajiem diagnostikas kritērijiem.

Brīdinājumi Kad diagnosticēšana tips

Ir divi svarīgi iebildumi, kas var vēl vairāk sarežģī procesu atšķirt divu veidu bipolāriem traucējumiem.

Viens ir tas, ka, lai gan klāt psihotiski simptomi ir viena no lietām, kas atšķir bipolāru I mānija no bipolārā II hipomāniju, kāds ar bipolāriem II var rasties halucinācijas vai murgi depresijas epizožu laikā bez diagnozes pāriet uz bipolāriem I

Otrs ir tas, ka kāds ar bipolāriem I traucējumiem var būt arī hipomānijas epizodes. Patiesībā, viņi parasti dara. Bet, kāds ar bipolāriem II nav kādreiz ir mānija. Ja mānijas epizodi rodas kāds ar bipolāriem II, diagnoze tiks mainīta.

Mūsu doma
Ja jūs vai kāds jūs zināt, ir piedzīvo simptomi bipolāriem traucējumiem, ir svarīgi runāt ar savu ārstu. Jūsu ārsts var vēlēties, lai izslēgtu jebkādas iespējamās fiziskās veselības problēmas, kas varētu veicināt jūsu simptomi.

Jūsu ārsts var jūs nosūtīt garīgās veselības aprūpes speciālists par novērtējumu. Ārstēšana sniedzējs var novērtēt savus simptomus un, tiklīdz pareiza diagnoze, var palīdzēt ar izstrādāt ārstēšanas plānu.