Skip to main content

Stres Nedeni Bağımlılık mı?

 Stres Nedeni Bağımlılık mı?

Geçmişte, bağımlılık eroin ya da alkol gibi bir “bağımlılık” maddenin alınmasına kaynaklanan olarak düşünülmüştü. Bu maddeler stres kullanıcı tarafından yaşanmaktadır olarak bakılmaksızın bağlam ve koşullar, tüketimleri üzerindeki güçsüz kullanıcıyı render neredeyse büyülü güçlere sahip olduğu kabul edildi. madde bağımlılığının, DSM-IV tanımı bu maddelerin fizyolojik etkileri ve bağımlılık merkezi olarak tolerans ve çekilme işlemleri üzerinde duruldu.

Ancak, 1970’lerden beri, araştırma stres ve bağımlılığı farklı bir resim ortaya koyduğu ortaya çıkmaya başladı. Sadece, sorun kumar, alışveriş bağımlılığı, gıda bağımlılığı, bilgisayar da dahil olmak üzere, bağımlılık olarak kabul başlanmıştır o “bağımlılık” maddeleri alarak bazı insanlar, maddeler sindirerek kapsamayan aynı zamanda bu görünüşte iyi huylu davranışlar, bağımlısı olmazlar netlik kazanmıştır bağımlılık, hatta seks bağımlılığı. Ve daha, seti ve ayarı ve stres gibi diğer içerik sorunları, bireyin bağımlılık yapıcı madde alarak veya bağımlılık davranışı yapan tarafından yaşanmaktadır, insanlar bağımlıları haline olsun veya olmasın üzerinde etkisi olan olarak kabul edilmektedir. Bu daha yeni keşifleri, DSM-V yansıtılır.

Bağımlılık Stres başa Nasıl Kullanılır

Bağımlılık genellikle oldukça birey için işe yaramaz bir şekilde stres ile başa çıkmak için bir girişim gibi görünüyor. Eğer bağımlı hale ilaç veya davranışı ile stresten bazı geçici rahatlama olsa da stres ile başa çıkma devam edebilmek için daha ihtiyaç böylece, o rahatlama, kısa ömürlüdür. Birçok bağımlılıklar böyle deneyimli yoksunluk belirtileri olarak onlarla ayrıca stresi, getirmek çünkü bir uyuşturucu kapalı giyer, henüz bağımlılık maddenin daha fazla veya davranış katılan ek stres ile başa çıkmak için gerektiğinde.

Bu açıdan bakıldığında, bazı insanlar sadece kendi yaşamlarında stres miktarı ile, diğerlerine göre bağımlılık karşı daha hassas olduğu açıktır. Örneğin, fiziksel, duygusal veya cinsel istismar ve uyuşturucu ve davranışlarına bağımlılık sonradan gelişecek olmadığını çocukluk istismarı arasındaki köklü bağlantı, şimdi var. Çocukluk kötüye çocuk için son derece stresli ama o çocuk ilişkileri ve benlik saygısı ile dolaylı sorunları olan, bir yetişkin haline olgunlaşır gibi sorunlara neden olmaya devam etmektedir. Çocukken tacize uğramış Herkes bir bağımlılık geliştirir ve bağımlılıkla herkes çocuklukta istismar edildi – ama daha sonra bağımlılığa çocuk tacizi kurtulanların açığı stres ve bağımlılık arasındaki bağlantının açık bir örneğidir.

Addiction Aşma Stres Yönetimi kullanma

stres rağmen, kendi başına, aslında bağımlılık neden olmaz – insanlar bol stres altındadır ve bir bağımlılık olmazlar – kesinlikle birçok kişi için önemli bir role sahiptir. Bağımlılık stresin rolünün tanınması gelişmekte ve bağımlılığı önleme ve üstesinden stres yönetiminin öneminin, insanlar bağımlılık ve sevdiklerinin etkilenenlere hem acı o bağımlılık getirebilir kaçmasına yardım çok önemlidir. Bizim stres site bir bağımlılık geliştirdik olsun veya olmasın, stresle baş etme sağlıklı yolları ile donatılması alakalı birçok strateji ve araçları sağlar.

Ve çocuk ve gençlerin iyi stres yönetimi becerileri öğretmek için asla çok erken, bu yüzden ilk etapta bağımlısı haline daha az eğiktir.