Skip to main content

Stres Yönetimi Bir Bakış – Nasıl Your Life Stresin Etkileri Azaltmak için

Stres Yönetimi Bir Bakış - Nasıl Your Life Stresin Etkileri Azaltmak için
Hepimiz hayatımızda stres yaşamaktadır. Sağlık sorunların büyük çoğunluğu neden veya stres üzerinde etkili olduğundan, bu stresin vücudunuzu nasıl etkilediğini anlamak ve stres çalışması için etkili stres yönetimi tekniklerini öğrenmek önemlidir için size ziyade karşı size.

Stres nedir?

Stres hayatınızdaki değişimlere vücudun yanıttır. hayat (sevilen birinin evlilik, boşanma veya ölüm gibi büyük yaşam değişiklikleri adapte etmek her sabah işe evden yerleri değişen aralığında) sürekli bir değişim gerektirdiğinden, hiçbir kaçınarak stres yoktur. Amacınız tüm stresi ortadan kaldırmak için olmamalı ama gereksiz stres ortadan kaldırmak ve etkin geri kalanını yönetmek için nedeni budur. Orada birçok insan yaşadıklarını stres bazı yaygın nedenleri vardır, ancak her kişinin farklı.

Stres nedenleri

Stres olarak bilinir birçok kaynaktan gelebilir “streslerinin.” “Stresli” olarak kabul edilir ne deneyimlerimiz hayatta karşılaşmak ne eşsiz algıları yarattığı Çünkü (kişilik özellikleri, mevcut kaynakların, alışılmış düşünce kalıplarının ve üzeri kendi karışımı dayalı) bir durum stresli” olarak algılanabilir başkası tarafından ‘zorlu “bir kişi ve sadece tarafından’.

Basitçe söylemek gerekirse, bir kişinin stres tetikleyici başkasına olarak stresli kayıt olamazsınız. Yani bazı durumlarda eğilimi, söz konusu etmek çoğu insan daha strese neden ve tükenmişlik riskini artırabilir. Örneğin, bize yüksek talepleri vardır durumlarda kendimizi bulmak; nerede küçük kontrol ve birkaç seçenek var; nerede donanımlı hissetmiyorum; nerede sert başkaları tarafından değerlendirilecektir olabilir; başarısızlık sonuçları dik veya öngörülemeyen nerede ve biz vurguladı almak eğilimindedir.

Bu nedenle, birçok kişi işlerini, onların ilişkileri, mali konularda, sağlık sorunları ve dağınıklığı veya yoğun programları gibi daha sıradan şeyler tarafından vurgulanmaktadır. becerileri öğrenme stres deneyiminizi azaltmaya yardımcı olabilir bu tepkilerin ile başa çıkmak için.

Stres Etkileri

Stres her birimiz tarafından farklı algılandığı gibi, stres bize özgü yollarla hepimizi etkiler.

Başka mide ağrısına ortak bir tepkidir bulabilirsiniz iken bir kişi, baş ağrısı yaşayabilirler ve üçüncü bir diğer belirtilerin herhangi biri karşılaşabilirsiniz. hepimiz kendi yollarla strese tepki ederken, hafiften yaşamı tehdit eden değişir stresin yaygın deneyimli etkilerinin uzun bir liste var. Stres sağlığı neredeyse bütün alanlarını etkileyebilir bağışıklığı etkileyebilir. Stres de birçok yönden ruh halini etkileyebilir.

Eğer stres ile ilgili olabilir düşünüyorum fiziksel belirtileri kendini bulursanız, sağlığınızı korumak için şunları yapabilirsiniz yapıyor emin olmak için doktorunuzla konuşun. stres ile artan edilebilir Belirtileri “kafanın içinde” ve ciddiye alınması gereken değildir.

Bir stres yönetim planı oluşturulması genellikle genel sağlık için bir planın bir parçasıdır.

Etkili Stres Yönetimi

Stres etkili bir çok farklı yollarla yönetilebilir. En iyi stres yönetim planları genellikle fiziksel ve psikolojik stresi gidermek ve esneklik ve başa çıkma becerilerini geliştirmeye yardımcı stres kesiciler bir karışımını içerir.

  • Hızlı stres kesiciler kullanın. Bazı stres kabartma teknikleri vücudun stres tepkisini yatıştırmak için sadece birkaç dakika çalışabilir. Bu teknikler şu anda daha sakin hissetmeye yardımcı olan bir “hızlı bir düzeltme” sunmak ve bu çeşitli şekillerde yardımcı olabilir. Stres tepkisi tetiklenmez zaman, daha düşünceli ve proaktif sorunları yaklaşabilir. Sen sağlıklı ilişkilerinizi tutabilir çaresizlikten diğerleri, sert ve ani çıkış olasılığı olabilir. Tomurcuk halinde Stres tepkisi kıstırma da kronik stres yaşayan tutabilirsiniz.
    Nefes egzersizleri gibi Hızlı stres kesiciler, örneğin, gelecekteki strese senin dayanıklılığını artırmak veya yüz streslerinin en aza indirmek, ancak stres tepkisi tetiklenir kez vücudun fizyolojisini sakin yardımcı olabilir olmayabilir.
  • Stres giderici alışkanlıklarını geliştirmek. Bazı teknikler stresli bir durumun ortasında olduğunda kullanmak üzere daha az uygundur. Eğer düzenli olarak pratik etmişse, o zaman buna daha az reaktif ve hızlı ve kolay bir stres tepkisi ters daha edememek tarafından genel olarak stresi yönetmenize yardımcı olabilir.
    Uzun vadeli sağlıklı alışkanlıklar, egzersiz veya düzenli meditasyon gibi, bunları hayatınızın olağan bir parçası yaparsanız streslerinin karşı direncini yükseltmek için yardımcı olabilir. İletişim becerileri ve diğer yaşam tarzı beceri streslerinin yönetmek ve biz “boğulmuş” “meydan” hatta gelen hislerini değiştirerek yardımcı olabilir “uyarılmış”.
  • Zaman yapabilirsiniz vurgulayıcılarını eleyin. Tamamen Hayatının hatta büyük streslerinin stres ortadan kaldırmak için mümkün olmayabilir, ama bunu en aza indirmek ve yönetilebilir bir seviyeye alabilirsiniz alanları vardır. Eğer herhangi bir stres olabilir genel stres yükünü en aza indirebilir kesip. Örneğin, hatta bir toksik ilişki sona daha etkili şekilde az bunalmış hissedebilirsiniz çünkü tecrübe diğer stres ile başa yardımcı olabilir.

Stres yönetim teknikleri çok çeşitli keşfetmek ve ardından ihtiyaçlarına uyan bir karışımını seçme, etkili stres atma için kilit bir strateji olabilir.

Stres Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Stres Sağlık Kaçınılmaz Zararlı mı?
Aslında hayır. Birçok ciddi sağlık sorunları ile bağlantılı ve en sık haberler belirtilen olumsuz stres türüdür olmuştur kronik stres, için, stresin olumlu ve heyecan verici bir şeklidir eustress, aralığı stresin birkaç farklı türleri vardır. Biz yönetmek veya stresin olumsuz türlerini ortadan kaldırmak isterken, biz de bize hayati ve hayatta kalmasını yardımcı olmak için hayatımızda stres olumlu formlarını tutmak istiyoruz. Hayatımızda çok fazla stres yaşamaya Ancak, hatta “iyi” stres bunalmış duygu veya stres tepkisi çok uzun süre tetiklenen sahip yol açabilen aşırı stres seviyeleri, katkıda bulunabilir. Periyodik olarak bedeninizi ve zihninizi dinlenmek ve mümkün gereksiz stres azaltmak için öğrenmek hala önemli olmasının nedeni budur.

Nasıl Too Stresli ettiğimde anlayabilirim?
Stres olumsuz değil hepsi farklı şekilde hepimizi etkiler. (Aslında, heyecan verici bir yaşam stresi aslında iyi bir motivasyon olarak hizmet etmek ve ilginç şeyler tutun. Edebilirsiniz) stres düzeyleri çok yoğun olsun, ancak bazı stres belirtileri bir çok insanın deneyim vardır. Örneğin, baş ağrısı, sinirlilik ve ‘bulanık düşünme’ hepiniz çok fazla stres altında olduğunuzda belirtileri olabilir. Stres altında değil herkes bu spesifik belirtiler, birçok irade yaşayacaksınız iken. Sen boğulmuş kadar sen vurguladı farkında değiller fark ederseniz, neredeyse bir dış gözlemci kudretini gibi, vücudun ince ipuçlarını ve kendi davranışlarını fark öğrenmek önemlidir. Vücudunuzun strese nasıl tepki fark için, bu beden taraması meditasyon deneyebilirsiniz (aynı anda dinlenmesine yardımcı olur).

Ben Stres boğulmuş hissedin zaman Ne Yapabilirim?
Hepimiz zaman zaman bunaldım; bu normal. O olaylar komplo zamanları ortadan kaldırmak için neredeyse imkansız ve vücudun stres tepkisi tetiklenir ederken, orada hızlı strese vücudun tepkisini tersine çevirebilir yolları, sağlığınıza zararı tampon ve sizin berrak düşünme tutmak, böylece daha etkili başa çıkabilirim an ne olup bittiğini ile.

Az Stres Etkilenen Be Bir Yolu Var mı?
Aslında normal bir stres yönetim tekniği veya iki uygulayarak, şu an hissettiğini stres bazı ortadan kaldırmak ve gelecekte stres karşısında kendinizi daha dayanıklı bir hale getirebilir. Sadece arkadaşlar için daha fazla zaman yapmaya bir akşam günlük kaydı uygulamasına bir sabah yürüyüşe arasında değişen deneyebileceğiniz birkaç farklı şeyler vardır. Hüner yaşam tarzı ve kişiliği ile uygun bir şeyler bulmak için, bu yüzden sopa ile daha kolaydır.