Skip to main content

Sümptomid ja bipolaarne häire

 Sümptomid ja bipolaarne häire
Bipolaarne häire ei ole ainult võttes meeleolumuutused. See on tõsine vaimse tervise seisundi, et kasutada tuleb edaspidi maniakaalne depressioon.

Vastavalt DSM-5 juhend diagnoosimiseks kasutatavad vaimuhaiguste, on kaks peamist tüüpi bipolaarne häire, mida saab diagnoosida raskusastmele ja milline nende sümptomite:

 • Bipolaarne I –  Eraisikud bipolaarse I kogeda vähemalt üks maniakaalse episoodi oma elus. Kuigi see ei ole vajalik ametlikult diagnoosida, enamik kogevad depressiooni episoodide ajal oma elu.
 • Bipolaarne II  – Eraisikute II tüüpi bipolaarse olema vähemalt üks hüpomaaniakaalne episood (vähem tõsine kujul maania) ja vähemalt üks depressioonihoog.

hindamine Sümptomid

Olles vaimse tervise seisundi, Verevõtukordade või kujutise eksamid ei aidata diagnoosida bipolaarne häire, kuid mõnikord saab tellida aidata välistada meditsiinilisi seisundeid, mis võib aidata kaasa sümptomid. Et kinnitada diagnoosi, isik peab vastama eespool nimetatud kriteeriumidele (sümptomid ja sagedus), mida hinnatakse läbi psühhiaatriline hindamine.

Pange tähele, et sümptomid bipolaarne häire on samad naised ja mehed, kuid ühiskondlike ja soorollide võib mõjutada, kuidas nad avalduvad või kuidas teised tajuvad.

Bipolaarse maania sümptomid

Mania episoodid kestma vähemalt seitse päeva. Hüpomaaniakaalne episoodid on seotud samade sümptomite, kuid üksikisiku toimimine ei märgatavalt langenud ja psühhootilisi sümptomeid ei esine.

Sümptomid maania või hüpomaaniakaalne episood on:

 • Vähenenud unevajadus
 • Talking ülemäära
 • mõtete
 • Olles lihtsalt segane
 • Füüsiline erutus ja järeleandmatu liikumine
 • Suurenenud seksuaaliha
 • Impulsiivne riskikäitumine (sh hasartmängude ja kesised kulutusi)
 • Suurejoonelisus või sobimatu käitumise
 • Ärrituvus, vaenulikkus või agressiivsus
 • Luulud või hallutsinatsioonid

Bipolaarne depressioon sümptomid

Ajal depressiivne episood, üksikisik võib tekkida järgmised sümptomid:

 • Nutt mingit põhjust või pikaajalisel säilitamisel kurbus
 • Süütunne või lootusetuse
 • Huvi kadumine tegevusi, mis tavaliselt annab teile rõõm
 • Jõuetus, sealhulgas võimetus voodist
 • Huvi kadumine oma tervis, toitumine, või füüsiline välimus
 • Keskendumisraskusi või asjade meelespidamisega
 • Sleeping ülemäära või unehäired
 • Enesetapumõtted või impulss enesevigastamine

Probleemid kognitiivseid oskusi, näiteks lühiajalise mälu probleeme, keskendumisraskusi ja otsustamatus, võib esimesi asju märgata teisi, kui keegi on bipolaarne depressioon. See võib segada üksikisiku tulemuste ja raskendavad ülesannete täitmisel.

Füüsilised sümptomid depressiivseid episoode

Ajal depressiivsed episoodid, üksikisikud võivad kogeda erinevaid füüsilisi sümptomeid, sealhulgas seletamatud valud.

Muutused kaal on ka ühist. Kuigi mõned inimesed võitlevad süüa, kui nad tunnete alla, teised pöörduda toitu mugavus. Seega nii kaalulangus ja kaalutõus võib olla sümptomid depressiivse episoodi.

Psühhomotoo agitatsioon, aktiivsuse kasvu põhjustatud vaimse kui füüsilisi pingeid või psühhomotoorne pidurdus, aeglustades nii mõtte ja füüsilise tegevusega, võib esineda ka.

Eristusdiagnoos

On selge diagnostilisi kriteeriume, mis on kavandatud bipolaarse häire, kuid isegi need kriteeriumid on diagnoosiks kaugeltki lihtne. Psühhiaatrilisi seisundeid, mis võivad avalduda sümptomid sarnanevad bipolaarse häire kuuluvad:

Tähelepanupuudulikkuse ja hüperaktiivsuse häire (ADHD)

Hüperaktiivsuse ja Häiriintyvyys on kaks tunnuseks sümptomeid tähelepanupuudulikkuse ja hüperaktiivsuse häire (ADHD). Kuid nad on ka üsna valdav bipolaarne häire, eriti kui see on seotud lastega. Et veelgi keerulisemaks asjad, need tingimused on sageli koosesinevad.

Alkohol / narkootikumide kuritarvitamine
On väga tavaline, et need, kellel on bipolaarne häire võitlevad alkoholi ja uimastite kuritarvitamise probleemidega. See on sageli katse, isegi teadvuseta tasandil, ennast ise ravida. Peale selle mõju teatud ainete tarvitamisest (mis võib põhjustada hallutsinatsioone või võimetus magada) võib segi ajada sümptomeid bipolaarne häire. Lisaks nendele probleemidele, alkoholi võib suhelda ravimiseks kasutatavad ravimid bipolaarne häire.

Isiksushäire
diagnostilised kriteeriumid isiksushäire hulka impulsiivsus, suitsidaalne käitumine, reaktiivsus meeleolu, sobimatu viha ja mööduv paranoia. Kõik need on samuti seotud bipolaarse häirega. On võimalik, et üksikisik diagnoositakse mõlemad häired samuti. (Lisateavet sarnasusi ja erinevusi bipolaarne häire ja isiksusehäirel.)

Luulu
iseloomulikuks tunnuseks luulu on suitsetamine veider luulud, mis tähendab olukorda võib olla võimalik. Episoodide võivad esineda, kuid need on lühike kestus võrreldes soovmõtlemine.

Depressioon
Üks asi, mis eristab depressiivseid häireid (unipolaarne depressioon) bipolaarse häire all on maania / hüpomaaniat. Kui patsient depressiooniga kiiged viiakse episoodi maania, diagnoos muutub bipolaarne häire. Paljud inimesed, kes on diagnoosimata bipolaarne häire on leitud, et on häire, kui ravimeid nagu mõned antidepressandid on alanud ning sadestada maania.

Söömishäired
See ei ole sugugi haruldane need bipolaarse häirega kogeda söömishäired. Lisaks, depressioon, ärevus ja ärrituvus sageli põhjustada söömishäireid. Anoreksia on söömishäire, mida iseloomustab äärmuslik hirm kaalus või paksuks.

Need, kellel see haigus on sageli kehakaalu alla 85 protsenti, mis peetakse normaalseks. Buliimia on iseloomulik aja liigsöömine millele puhudes (sihilikult oksendamine).

Paanikahäire
Paanikahäire iseloomustab korduv, spontaanne paanikahood. Paanikahäire on tihti comorbid (esineb koos) meeleolu ja muude psühhiaatriliste häirete. Lisaks paanikahoogude korral on tavalised ka need, kellel on bipolaarne häire.

Skisofreenia
Skisofreenia on psüühikahäire, mis põhjustab intensiivne häireid tunnetamise (mõtlemise), käitumist ja emotsioone. See koosneb kahest klassifikatsioonid Sümptomid-positiivsed ja negatiivsed. Positiivsete sümptomite hulka hallutsinatsioonide, kõnehäireid ja mõtlemine, korratu käitumine, catatonic käitumist ja sobimatu meeleolusid. Negatiivsed sümptomid on lapik emotsioone, puudumine kõnes ja vähendada eesmärgile suunatud käitumist. Skisofreenia sümptomid on kergesti segi bipolaarne häire.

Skisoafektiivne häire
diagnoosi skisoafektiivne häire antakse kui on raske depressiooni sümptomeid või maania, koos teatud skisofreeniasümptomeid. Kuid luulud või hallutsinatsioonid peab kestma perioode, mil meeleolu sümptomeid ei esine. Nagu te võite arvata, on palju segadust ja vastuolu ümbritsevate eristavad selle häire bipolaarne häire.

Diagnostika väljakutsed

Kuigi spetsiifilisi, hindamise bipolaarse kriteeriumid on ka väga subjektiivne. Nagu näiteks, juhul sageli vastamata. Uuringu kohaselt avaldatud 2018. aastal, 60% patsientidest otsib hoolt korduvate depressiooni tegelikult on bipolaarne häire.

Teiselt poolt, üle-bipolaarne häire on ka mure.

2013. aasta ülevaade Kliinilised uuringud tõestasid, et bipolaarne häire ekslikult diagnoositakse:

 • 42,9 protsenti mõnuainete ravi keskused
 • 40 protsenti patsientidest isiksusehäirel
 • 37 protsendil juhtudest, kus arst kogenematu bipolaarse häire esines kõnet

Uuring vabastati 2010 näitas, et 528 inimest saavad Sotsiaalkindlustuse puude bipolaarse häire, ainult 47,6 protsenti täidetud range diagnostilised kriteeriumid.

Hoiatus Kui diagnoosimine Liik

On kaks tähtsat piirangutega, mis võivad veelgi keerulisemaks protsessi eristada kahte tüüpi bipolaarne häire.

Üks on see, et kuigi praegu psühhootilisi sümptomeid on üks neist asjadest, mis eristavad bipolaarne I maania bipolaarne II hüpomaaniale keegi bipolaarse II võib tekkida hallutsinatsioonid või luulud ajal depressiivsete episoodide ilma diagnoosi muutuvas bipolaarse I.

Teine on see, et keegi I tüüpi bipolaarse häirega võib olla ka hüpomaaniakaalne episoode. Tegelikult nad tavaliselt teevad. Aga keegi II tüüpi bipolaarse ei kunagi maniakaalne episood. Kui maniakaalne episood esineb keegi bipolaarse II diagnoosi muutuvad.

Meie Thought
Kui teie või keegi tead on praegu sümptomid bipolaarne häire, siis on oluline rääkida oma arstiga. Arst võib soovida, et välistada võimalikku füüsilist tervist küsimusi, mida võiks aidata kaasa teie sümptomid.

Arst võib teid suunata psühhiaatri hinnangut. Ravi pakkuja saab hinnata oma sümptomid ja kui õige diagnoos, võib aidata arendada raviplaani.