Skip to main content

Tüübid Stress ja Stress Relief tehnikat Iga

Tüübid Stress ja Stress Relief tehnikat Iga

Kui oled nagu paljud inimesed, siis võib tunduda, et teatud stressi leevendamiseks meetodeid ei tööta samal ajal kui teised tööd päris hästi. On põhjust, et sama stressimaandajad võib töötada nii erinevalt erinevate inimestega. Sageli meetodeid, mis ei tundu töötada konkreetne isik on ebaefektiivne kahel põhjusel: kas nad on vaesed vaste inimese isiksuse või olukorda. Näiteks hingamise harjutused saab tõhusalt leevendada stressi, kuid ei pruugi olla piisavalt võimas tehnika olevat ainus toimetuleku strateegia keegi kogeda hooldaja stressi, kroonilise tööstress või teist tüüpi krooniliselt esinev stress.

Seal on nii palju erinevaid viise, kuidas leevendada stressi, et mõnikord leida õige tehnika oma isikupära ja olukord võib tunduda valdav või vähemalt nagu rohkem tööd kui soovite lahendada, kui olete juba tunne stressis. Leida stressimaandajad et tööta, aga võib olla väärt pingutust, et tööd sa teed, et proovida erinevaid tehnikaid, et töötada saab lõpuks muuta kogu oma kogemusi stressi.

Kas teil on mõni meetodeid, mis töötab teie jaoks ja on lihtsalt otsin lisada üks või kaks, või on vaja uuendada oma viis tegelevad stress ja luua täiesti uus süsteem, järgmise loeteluga saab aidata. Need stressi leevendamiseks meetodeid on rühmitatud vastavalt erinevate kategooriate võite olla vaadates, kui nad otsustavad, kuidas kõige paremini hallata oma stressi.

Äge stress

Äge stress on pinge laadi, et viskab sulle tasakaalust välja hetkeks. See on tüüpi stress, mis tuleb kiiresti ja tihti ootamatult ja ei kesta liiga kaua, kuid nõuab vastust ja raputab sind natuke, nagu argument kellegagi oma elu, või eksami, mille jaoks te seda ei tee tunne piisavalt ette valmistatud.

Keha stressi vastuseks vallandatakse äge stress, kuid saate seda tagasi kiire rahustamise võtteid, ja siis tagasi minna oma päeva tunne vähem stressis uuesti. Need stressimaandajad aitab teil lõõgastuda ja kiiremini taastuda äge stress.

 • Hingamise harjutused: Great ägeda stressi, sest nad töötavad kiiresti.
 • Kognitiivne Reframing: Õpi muuta seda, kuidas te vaatate olukorda hallata oma stressi.
 • Progressive müorelaksatsiooni: Nagu hingamise harjutused, PMR teile hetkel koondamiseks ja rahuneda.
 • Mini-Meditatsioon: Võtke hingamise harjutused samm edasi selle kiire, 5-minutilise meditatsiooni tehnikat rahuneda hetk.

Krooniline stress

Krooniline stress on tüüpi stressi, mis kipub esineda regulaarselt. Seda tüüpi stress võib lahkuda sa end tühjendada ja võib põhjustada läbipõlemise kui see ei ole tegelikult õnnestus. Seda seetõttu, kui stress vastus krooniliselt vallandas ja keha ei toonud tagasi lõdvestunud seisundis enne järgmise laine stress tabab, keha saab jääda vallandas lõputult.

Krooniline stress võib põhjustada mitmeid tervise küsimustes, sealhulgas südame-veresoonkonna haiguste, seedetrakti probleemid, ärevus, depressioon, ja paljud teised tingimused. See on põhjus, miks on oluline, et tõhusalt hallata krooniline stress.

Haldamine seda tüüpi stress on sageli vaja kombineeritud meetodit, mõned lühiajalised stressimaandajad (nagu need ägeda stressi) ja mõned pikaajalised stressi leevendamiseks harjumusi, et leevendada üldist stressi. (Erinevad emotsioon keskendunud toimetuleku tehnikaid ja lahus keskendunud toimetuleku meetodid on samuti oluline.)

Järgmised pikaajalise harjumusi aitab teil paremini hallata üldist stressi, mida võib tunda alates kroonilise stressorite oma elu.

 • Teostada regulaarselt: Sport ja stressi juhtimine on tihedalt seotud mitmel põhjusel.
 • Säilitada tervislik toitumine: Kütuse keha hästi aitab üldise stressi, sest kogu oma süsteemi paremaks toimimiseks.
 • Kasvatada toetavad suhted: Võttes tahke tugisüsteemi on oluline toimetuleku mehhanism.
 • Mõtiskle regulaarselt: Kuigi kiire meditatsioonid on suur ägedate stress, regulaarne meditatsiooni praktikat aitab ehitada oma üldist vastupanuvõimet stressi.
 • Kuula Muusika: Muusika võib toimida imeline, stressi vähendav taustaks igapäevaseid ülesandeid.

emotsionaalne stress

Valu emotsionaalne stress võivad tabada raskem kui mõned muud liiki stress. Näiteks stressi, mis pärineb vastuolus suhe kipub tuua suurema füüsilise reaktsiooni ja tunnet, et stressi kui stress, mis pärineb on hõivatud tööl.

Seetõttu on oluline, et oleks võimalik hallata emotsionaalne stress tõhusamaid viise. Strateegiad, mis aitavad teil töödelda, hajusa ja vastupidavuse poole emotsionaalne stress võivad kõik hästi, ja erinevaid lähenemisviise saab töötada erinevates olukordades. Siin on mõned viisid, et hallata emotsionaalne stress.

 • Kirjutage ajakirja: On mitmeid erinevaid journaling strateegiaid proovida, kõik kasu.
 • Rääkige sõbrale: Lugege mitut erinevat liiki sotsiaalse toetuse sõbrad teile pakkuda.
 • Kuula muusikat
 • Praktika Mindfulness: Mindfulness aitavad teil end juurdunud praegusel hetkel.
 • Rääkige terapeut

võitlevad Burnout

Burnout on tingitud pikaajaline krooniline stress olukordadest, mis jätavad inimesed tunne kontrolli puudumine nende elus. Teatud tingimustes tööd saab luua suurem risk läbipõlemine, sealhulgas mitte ainult kõrge taseme nõudmistele, vaid ka ebaselge ootused, vähene tunnustamine saavutuste ja kõrge riskitase negatiivsed tagajärjed, kui tehakse vigu.

Kui te jõuate riigi läbipõlemine on raske säilitada motivatsiooni töötada ja saavutada seda, mida teil on vaja täita, ja sa ei tunne krooniliselt ülekoormatud. Lisaks strateegiad, et töö hästi kroonilise stressi ja emotsionaalset stressi, järgmised strateegiad aitab teil tulla tagasi riigi läbipõlemise-või takistada selle täielikult.

 • Aja maha võtta: Kui te kunagi võtta oma puhkuse ajal, siin on, miks sa peaks algama.
 • Saa rohkem Naer Into Your Life: Naer võib viia parema üldise tervise ja tuua rõõmu oma päeva.
 • Nautige Hobid: Ärge oodake, kuni oma elu rahuneb tegeleda oma hobidega.
 • Saa rohkem nauding oma praegusest Töö: Kui lossitakse tööd sa ei armasta, kõik pole veel kadunud. Lugege, kuidas teha oma tööd rohkem täitmisel.
 • Tee oma Nädalavahetustel Count: Õpi, kuidas tuua mõned oma nädalavahetusel oma tööd nädalas vähem stressi.