Skip to main content

Ülevaade Addiction and Treatment

 Ülevaade Addiction and Treatment
Pikka aega, narkomaania tähendas kontrollimatu harjumus kasutada alkoholi või teiste ravimitega. Veel hiljuti, mõiste sõltuvus on laiendatud, et hõlmata käitumist, nagu hasartmängud, samuti ained, ja isegi tavalise ja vajaliku tegevusega, nagu kasutamise ja toitumise. Oluline on, et inimene leiab käitumist meeldiv mingil moel ja tegeleb liiga käitumises kui viis eluga toimetuleku. Selleks ajaks isik on sõltuvuses, käitumist saab rohkem probleeme inimese elu, kui ta lahendab.

Mida peaks teadma Sõltuvused

Kuigi sõltuvus ainete sageli ilmus selge, seal on mõned poleemikat, millised ained on tõeliselt sõltuvust. Praegune suunised läbi diagnostiline ja statistiline käsiraamat vaimsete häirete või DSM 5, näitavad, et kõige psühhoaktiivsete ainete, sealhulgas ravimeid, millel on potentsiaali olla sõltuvust.

What About Käitumist Sõltuvused?

Endiselt on palju arutelu selle üle, kas paljud “käitumuslike” sõltuvused on “true” sõltuvused. Rohkem on vaja uurida seda küsimust selgitada. Hasartmängusõltuvus on käitumuslik sõltuvus, mis on tunnustatud aastaid impulsi kontrolli häire. Nüüd on liigitatud Hasartmängud häire DSM.

Sõltuvused arendamine võtab aega. On ebatõenäoline, et inimene muutub sõltuvuses pärast kasutavad ainet korraga, kuigi see on võimalik arendada vaimse tervise probleem või surra üledoosi või muu tüsistus pärast ühe Teatud ainete kasutamine.

Kuigi on olemas mõned koolkondi, et kuulutada vajadust täielik karskus, paljud inimesed on võimelised õppima kontrollida sõltuvust käitumist, nagu joomine, söömine, sisseostude tegemine, ja soo. Kas see on hea mõte teile sõltub paljudest teguritest ja on parim otsustas koostöös oma arsti või terapeudi.

Aine kasutamine ei ole alati märk sõltuvusest, kuigi ravimi kasutamist kannab arvukalt tervise- ja sotsiaalseid riske, samuti narkomaania. Vanemad ei tohiks automaatselt eeldada nende laps on sõltuvus, kui nad avastavad oma laps on kasutanud ravimit.

Kui te võite olla Sõltuvusse Midagi, Mis muudab Addiction?

Sümptomid sõltuvuse võib varieeruda, kuid on kaks aspekti, et kõik sõltuvused on ühised:

Sõltuvusaine käitumine on maladaptive

BE põhjustab probleeme üksikute või nende ümber. Nii et selle asemel, et aidata inimene hakkama olukordades või ületada probleeme, see kipub kahjustada nende võimeid. Näiteks mängur võib soovi ta oli rohkem raha, kuid hasartmängud on tõenäolisem, et tühjendada oma rahalisi vahendeid. Alkohooliku võiksite rõõmustada ennast üles, kuid alkoholi tarbimine võib põhjustada või süvendada depressiooni. Seksisõltlast võib ihkama intiimsust, kuid keskenduda seksuaalkäitumise võib takistada tõelist lähedust arengut.

Käitumist on püsiv
Kui keegi sõltuvuses ta jätkab tegeleda sõltuvuskäitumises vaatamata probleeme põhjustab teda. Nii aeg-ajalt nädalavahetusel eneserahuldamisharjumustega ei ole sõltuvus, kuigi see võib põhjustada erinevaid probleeme. Sõltuvuse iseloomustab sagedased engagement käitumises.

Aga kui sa ikka nautida seda, see ei saa olla sõltuvus, eks?

Vale. Kuna meedia, eelkõige on kujutatud sõltlased nagu lootusetu, õnnetu inimesi, kelle elu on lagunemas, paljud inimesed sõltuvused ei usu nad on sõltuvuses nii kaua kui nad nautida ise ja hoides oma elu koos.

Sageli inimeste sõltuvused juurduvad oma elustiili, kuni punktini, kus nad kunagi või harva tunda võõrutusnähud. Või nad ei pruugi oma võõrutusnähud, mida nad on, pannes neid alla vananemise, töö liiga raske, või lihtsalt ei meeldi hommikuti. Inimesed võivad minna aastaid mõtlemata, kui sõltuv nad on oma sõltuvusest.

Inimesed ebaseaduslike sõltuvused võivad nautida saladuslik milline nende käitumist. Nad võivad süüdistada ühiskonda oma kitsarinnalisusest, valides näha end tasuta tahe ja sõltumatute üksikisikutena. Tegelikult sõltuvused kipuvad piirata inimeste individuaalsust ja vabadust, kui need muutuvad rohkem piiratud nende käitumist. Lähen vanglas osalemine ebaseaduslikus sõltuvus piirab nende vabadust veelgi.

Kui inimesed on sõltuvuses nende nautimine muutub tihti keskendunud läbiviimiseks sõltuvust käitumist ja leevendab tühistamise, mitte kõiki kogemusi, mis moodustavad inimese kogu potentsiaali õnne.

Mingil hetkel, sõltuvuses inimene võib mõista, et elu on möödunud neid ja et nad on jäänud ilma nautida kogemusi peale narkomaania. See teadlikkus esineb sageli, kui inimesed sõltuvusest üle.

Milles probleem, kui seda ei tee mingit kahju?

Sõltuvused isikut kahjustada sõltuvussündroom ja inimesed nende ümber.

Suurim probleem on sõltuvuses inimese mittetunnistamine kahju nende narkomaania teeb. Ta võib olla eitamine negatiivseid aspekte tema sõltuvus, valides ignoreerida mõju tema tervisele, elule mustrid ja seosed. Või ta võib süüdistada väljaspool asjaolude või teisi inimesi oma elu tema raskused.

Tekitatud kahju sõltuvus on eriti raske ära tunda, kui sõltuvus on isiku peamine viis toime tulla muid probleeme. Mõnikord muid probleeme on otseselt seotud sõltuvus, nagu terviseprobleemid, ja mõnikord nad on kaudselt seotud sõltuvus, näiteks probleemid suhetes.

Mõned inimesed, kes saavad sõltuvuses ainete või tegevus on väga teadlikud oma sõltuvused ja isegi tekitatud kahju sõltuvus, kuid pidage teed sõltuvuskäitumises niikuinii. See võib olla, sest nad ei tunne nad saavad hakkama ilma narkomaania, sest nad on vältida tegelevad mõne muu teema, et narkomaania hajutab neid (nagu on valesti nagu laps), või seetõttu, et nad ei tea, kuidas nautida elu mis tahes muul viisil.

Sõltuvuse võib põhjustada kriisi

Kahju sõltuvuse võidakse tunnustada üksnes juhul, kui sõltuvuses inimene läheb läbi kriisi. See võib juhtuda, kui sõltuvust aine või käitumine on ära võetud täielikult ja inimene läheb tühistamise ja ei saa hakkama. Või see võib tekkida tagajärjel sõltuvus, nagu tõsine haigus, partneri lahkumist või töökoha kaotus.

Kui te arvate, võis sõltuvus

See on tavaline, kui mitte tavaline, et läbida etapi osalemine aine kasutamist või sõltuvust käitumist uskumata olete sõltuvuses. See on nii tavaline, et tegelikult see on nimi, pre-mõtisklus etapis.

Kui teil on hakanud mõtlema, mida oleks võinud sõltuvus, siis on ilmselt kolis kaemus etapis. See on suurepärane aeg, et leida rohkem infot aine või käitumine, et olete tegelnud ja kajastada ausalt, kas te tunnete mingeid märke või sümptomeid narkomaania.

Need märgid ja sümptomid varieeruvad ühest sõltuvusest teise, kuid kõige levinum näitajad on, et teil on tegelnud käitumise või võttes veel ainet, kui algselt ette nähtud; et olete hõivatud järgmine kord saate osaleda käitumist või ainet kasutada; ja siis on hakanud see enne teisi olulisi osi oma elu, nagu pere, töö ja vastutus. Samuti võite leida olete kaotanud huvi teiste meeldiv tegevus, võrreldes sõltuvust käitumist.

Paljud inimesed siis otsustada muuta. Sest mõned inimesed, see on lihtne ja kontrollitav. Paljude teiste suitsetamisest võib põhjustada ebameeldivaid võõrutusnähte isegi käitumist ning võib avada ebameeldivad tunded, mis olid rahustas või allasurutud sõltuvust käitumist. Kui see juhtub, või kui te joonud või narkootikumide tarvitamist, nagu opioidid-ebaseaduslike või ettenähtud muid retseptiravimeid, stimulandid, kokaiini või met-sa peaksid pöörduda kohe arsti poole.

Peatumine narkot siis ägenemiste saab tõsta oma üleannustamise oht, vaimse tervise probleemid, või muud eluohtlikud tüsistuste, ja seda tuleks teha arsti järelevalve all.

Elu Addiction

Mõned inimesed ei taha muuta oma sõltuvust käitumist või proovida ja proovida, kuid ei tundu olevat edukas suitsetamisest. Need inimesed tihti parem koos kahjude vähendamise eesmärgi või kasutada eneseabi ressursse hallata oma sõltuvusest.

Kui see kõlab nagu sina, mäletad abi on alati olemas. Hariv ise on hea algus. Saate oluliselt vähendada kahju ennast ja nende ümber, ja võibolla ühel päeval, siis on valmis muutma hea.

Järgmised sammud kaaluda

Kuigi see võib tunduda hirmutav, saada hinnang ja diagnoos on hea samm poolest saada abi. Kui see ei ole teile, võite proovida eneseabi rühmade ja suhelda teistega tegelevad sama probleem. Rohkem teada oma sõltuvusest ja mida on aidanud teised võib olla ka hea samm, ja see ei nõua teil rääkida kellelegi.

meie Thought

Paljud inimesed kardavad mõiste sõltuvus ja uskuge näitab jätmise või väärtusetuse. Inimesed sõltuvused sageli häbimärgista oma käitumist, mis viib häbi ja hirm otsib abi. Maailm muutub, ja te leiate, et saada abi oma sõltuvusest on parim asi, mida kunagi teha ise. Vahepeal, loodame, et harida ennast aitab oma reisi heaolu.