Skip to main content

Ülevaade bipolaarne häire – Explore peamised erinevused liikide vahel

Ülevaade bipolaarne häire - Explore peamised erinevused liikide vahel

sümptomid

Vaatamata suur erinevus, kui tegemist on maania kahte tüüpi bipolaarne häire, seal on üsna vähe sarnasusi sümptomid.

Depressiivsed episoodid
I tüüpi bipolaarse häire depressiivne episood (üks või rohkem)  tavaliselt  toimub, kuid see ei ole vajalik. II tüüpi bipolaarne häire hõlmab ühe või mitme Depressioon. Sagedasemad sümptomid, mis ilmnevad depressioonihoog sisaldama:

 • Unetus või liigunisus
 • Seletamatu või kontrollimatu nutt
 • raske väsimus
 • Huvi kadumine asju patsiendi naudib ajal eutüümia
 • Korduvad surma- või enesetapu

Mõlemad haigused võivad sisaldada aja  eutüümia -symptom tasuta või “normaalne” riigid.

Mania
maniakaalne episood kestma vähemalt seitse päeva. Individuaalne tekkinud maania episoodi võib tekkida:

 • Eufooriatunne
 • Vähem unevajadus
 • Suurenenud seksuaaliha
 • Hallutsinatsioonid või luulud
 • Märkimisväärselt suurenenud energia

Ajal maniakaalne episood, üksikisikud võivad riskantsemad või hoolimatu käitumine. Näiteks võib keegi endale lubada riskantne seksuaalkäitumine, veeta rohket raha või teha impulsiivne otsuseid.

On oluline märkida, et tekkinud maania, ei tähenda automaatselt inimese muutub vägivaldne või ohtlik.

Mõnikord inimesed endale “maniakaalne episood” tähendab keegi muutub “maniakk.” See pole tõsi.

Hüpomania
individuaalne kogevad hüpomaniasse episood võib tekkida sarnaseid sümptomeid, kuid nende toimimine ei märgatavalt langenud. Paljud inimesed, kes kogevad hüpomaaniat bipolaarse II nautida suurenenud energia ja vähenenud unevajadus.

Episood hüpomaaniat ei eskaleerida punktini, et inimene vajab haiglaravi, mis võib juhtuda isik, kellel maania-eriti kui ta muutub ohtlikuks teistele ja / või ise.

põhjused

Kuigi täpne põhjus I tüüpi bipolaarse häire jääb selgusetuks, geneetika on arvatavalt oluline roll. Selle kinnituseks, osaliselt uuringud kaksikute milles üks või mõlemad olid bipolaarse I diagnoosi. 40 protsenti ühemunakaksikutega (need, kellel identsed geeni kogumid), nii kaksikute osutusid bipolaarse võrreldes vähem kui 10 protsenti vennalikuma kaksikute (kes ei jaga kõik sama geenidest).

Muud tegurite hulka kuuluvad kõrvalekalded inimese aju vereringe, rikkumisi neurotransmitterite ja keskkonnategurid nagu lapsepõlve trauma või kuritarvitamist.

diagnoos

Kui diagnoosimiseks bipolaarse häire (liigist hoolimata), mis on või raviarst peab välista teisi haigusi, näiteks skisoafektiivne häire, skisofreenia, luulude või skisofreniformne häire.

Bipolaarne häire ei saa diagnoositud nagu muid haigusi kui vereanalüüsi, X-ray või füüsilise eksamiga võib pakkuda lõpliku diagnoosi. Diagnoos põhineb kriteeriumide et isik peab vastama, et pidada bipolaarne.

Teadliku diagnoosi tõenäoliselt sisaldama konkreetseid teste välistada muid füüsilisi põhjuseid. See võib hõlmata narkootikumide ekraan, kujutise testid (kompuutertomograafia või MRT aju), elektroentsefalogramme (EEG) ja aku täis diagnostiliste vereanalüüse. Arst annab teile küsimusi esitada, ja sa peaksid tegema oma parima, et teha tihedat koostööd oma tervishoiu meeskond kinnitada diagnoosi ja leida õige raviplaani teile.

ravi

Ravi I tüüpi bipolaarse häire on kõrgelt individualiseeritud ning tuginedes tüübid ja sümptomite raskus võib isiku tekkimiseni.

Meeleolustabilisaatoritest tuumaks on raviprotsessi ja teisi aineid kasutatakse sageli, näiteks:

 • Meeleolu stabilisaatori nagu liitium
 • Antikonvulsante stabiliseerida meeleolumuutused
 • Antipsühhootikume kontrollida psühhootilisi sümptomeid nagu meelepet samuti uuem “ebatüüpiliste” antipsühhootikumidega on meeleolu stabiliseerivad omadused oma
 • Antidepressandid (harvemini ette, kui nad võivad vallandada maniakaalne episood)

Raskematel juhtudel, elekterkrampravi (EKR) võib kasutada, et aidata leevendada maania või raske depressioon. 4

Mõlemad liigid olema nõuetekohaselt töödelda

Kuna hüpomaaniat on kergemad kui maania, mis esineb bipolaarse häire I, bipolaarne II kirjeldatakse sageli kui “pehmem” kui bipolaarse I-kuid see ei ole alati täpne. Kindlasti inimesed bipolaarse I olla tõsisemad sümptomid mania ajal, kuid hüpomaaniat on ikka tõsine seisund, mis võib olla elu muutev tagajärgi ja seega tuleks nõuetekohaselt arvesse võtta.

Lisaks uuringud näitavad, et II tüüpi bipolaarse häire domineerib pikem ja raske depressiooni episoodide. Tegelikult ajas inimesed bipolaarse II muutunud vähem tõenäoline, et naasta täielikult normaalse toimimise episoodide vahel.

Üks  uuring  konkreetselt järeldusele, et bipolaarne II tüüpi oli seotud halvema tervisega seotud elukvaliteeti võrreldes I tüüpi See jäänud truuks isegi pikaajalisel eutüümia.

Seega eksperdid arvavad, et II tüüpi bipolaarse häire on võrdselt (kui mitte rohkem) puuet kui I tüüpi bipolaarse häire, sest see võib kaasa tuua rohkem elu jooksul kulutatud masendunud ja ei tee ka üldine episoodide vahel. Õige ravi tuleks jätkata kõigi bipolaarsed häired, ja sa peaksid tegema tihedat koostööd oma tervishoiu meeskond välja nuputada parim ravi teile.

Toimetulek

Nagu paljud vaimse tervise häirete, bipolaarne häire on seotud teatud stigma ühiskonnas, mis võib toime tulla seisukorras sul raskem või kallimale. Tea, et häbimärgistamine väga sageli areneb, sest teadmatus-need, kes teevad märkusi või diskrimineerida on tavaliselt asjatundmatu või on hirm selle põhjal, mida nad arvavad, et nad teavad häire.

Kas keegi bipolaarse seisab stigma otseselt teada, et parim viis tulla toime tingimus on ühendada teistega, kes kogevad seda ja saada professionaalset abi. Võite võidelda häbimärgistamise, mis aitavad teil paremini toime tulla ja lugeda üles oma õigusi.

Kids

Bipolaarne häire võib esineda lapsed igas vanuses. See on oluline, et vanemad ja hooldajad olema teadlikud unikaalne märke-nad peaksid pöörama tähelepanu lapse toimimist, tundeid ja iga pere ajalugu häire. Mis õigeaegselt diagnoosi, raviplaani sümptomite juhtimise saab paremini tõestatud.

mõtte

Bipolaarne häire on keeruline meeleoluhäire. Kui olete mures, et teie või kallimale on sümptomid bipolaarse episood, pöörduda arsti poole nõuetekohaseks hindamiseks.

Kuigi bipolaarset ei ole ravitavad, on ravitavad. Õige ravi ja toetust, sümptomid saab hallata kuni punktini, kus elukvaliteet on järsult ei mõjuta.