Skip to main content

Ülevaade Stress Management – Kuidas vähendada stressi mõju oma elu

Ülevaade Stress Management - Kuidas vähendada stressi mõju oma elu
Me kõik kogeda stressi meie elu. Kuna enamik terviseprobleemid on põhjustatud või mõjutatud stressi, on oluline mõista, kuidas stress mõjutab keha ja õppida tõhus stressi juhtimise meetodeid, et muuta stress töö eest te mitte vastu teid.

Mis on stress?

Stress on sinu keha vastus muutusi oma elus. Kuna elu on pidev muutus (alates muutuvad asukohad kodust tööle igal hommikul kohandada suurte elu muutub nagu abielu, lahutus, või surma kallimale), ei ole vältides stressi. See on põhjus, miks teie eesmärk ei peaks olema kõrvaldada kõik stressi, kuid liigsetest stressi ja tõhusalt hallata puhata. Leidub levinumad põhjused stress, et paljud inimesed kogeda, kuid iga inimene on erinev.

Stressi põhjused

Stress võib pärineda mitmest allikast, mis on tuntud kui “tekitajaid.” Kuna meie kogemus, mida peetakse “stressirohke” on loodud meie ainulaadne arusaamu, mida me elus kokku puutume (põhineb meie enda mix isiksuseomaduste, ressursside alaline mõtte mustrid ja rohkem), olukord võib pidada “stressirohke “üks inimene ja lihtsalt” raske “keegi teine.

Lihtsamalt öeldes, ühe inimese stressi vallandada pruugi registreerida, kui stressi kellelegi teisele. See ütles, teatud olukordades kipuvad et tekitada rohkem stressi enamik inimesi ja võib suurendada riski läbipõlemine. Näiteks, kui me leiame end olukorras, kus on kõrged nõudmised meile kus meil on vähe kontrolli ja vähe valikuid; kus me ei tunne varustatud; kus me võib karmilt hinnata teiste poolt; ja kus tagajärjed ebaõnnestumine on järsk või ettearvamatu, me kipuvad stressis.

Sellepärast paljud inimesed rõhutasid oma töökoha, nende suhted, nende rahaliste küsimuste, terviseprobleemid, ja rohkem Ilmalik asju segadusega või hõivatud ajakava. Õpioskusi toime tulla stressorid aitab vähendada oma kogemusi stressi.

Stressi mõju

Nii nagu stress tajutakse erinevalt igaüks meist, stress mõjutab meid kõiki võimalusi, mis on unikaalne meile.

Üks inimene võib kogeda peavalu, samas kui teine ​​võib leida maoärritust on ühine reaktsioon ja kolmas mõnega mitmeid teisi sümptomeid. Kuigi me kõik reageerivad stressi oma võimalusi, on pikk nimekiri sagedamini kogenud stressi mõju, et kerge kuni eluohtlik. Stress võib mõjutada immuunsuse, mis võib mõjutada peaaegu kõiki valdkondi tervisele. Stress võib mõjutada meeleolu mitmeti samuti.

Kui sa leiad end tekkinud füüsilised sümptomid teie arvates võib olla seotud stressi, rääkige oma arstiga, et olla kindel, et teevad, mida saate kaitsta oma tervist. Sümptomid, mis võivad süvendada stressi ei ole “kõik oma peas” ja tuleb tõsiselt võtta.

Loomine stressi juhtimise plaan on sageli üks osa kava üldist heaolu.

Tõhus Stress Management

Stress saab tõhusalt hallata mitmel erineval viisil. Parim stressi maandamise kavad sisaldavad tavaliselt segu stressimaandajad et tegeleda stressi füüsiliselt ja psühholoogiliselt ning aitavad arendada vastupidavust ja toimetulekuoskusi.

  • Kasutage kiiret stressimaandajad. Mõned stressi leevendamiseks meetodeid saab töötada vaid paar minutit, et rahustada organismi stressi vastuseks. Need meetodid pakuvad “kiirparandus”, mis aitab teil tunda rahulikum hetkel, ja see aitab mitmel viisil. Kui teie stressi vastust ei käivitunud, siis võib läheneda probleemidele rohkem mõtlikult ja ennetavalt. Sul võib olla vähem tõenäoline lajatama teised välja pettumust, mida saab hoida oma suhteid tervislikumaks. Pigistavad oma stressi vastuseks juba eos ka hoiab sind kogeda krooniline stress.
    Quick stressimaandajad nagu hingamise harjutused, näiteks ei pruugi ehitada oma vastupanuvõimet tulevastele stressi või minimeerida stressorid, et te nägu, kuid need võivad aidata rahulik organismi füsioloogia kord stressi vastuseks on käivitunud.
  • Arendada stressi leevendav harjumusi. Mõned meetodid on vähem mugav kasutada, kui olete keset pingelist olukorda. Aga kui sa harjutada neid regulaarselt, nad võivad aidata teil hallata stress üldiselt olles vähem reaktiivne seda enam võimalik tagasi pöörata oma stressi vastuseks kiiresti ja lihtsalt.
    Pikaajaline tervislikke harjumusi, nagu kasutamise või regulaarne meditatsiooni aitab edendada vastupanuvõimet poole stressorid kui teete neid regulaarselt osa oma elust. Suhtlemisoskus ja muud elustiili oskusi võib olla kasulik juhtimisel stressorid ja muutuvate kuidas me tunneme “ülekoormatud” kuni “vaidlustada” või isegi “stimuleeritud.”
  • Likvideerida stressorid, kui saate. Sa ei pruugi olla võimalik täielikult kõrvaldada stressi oma elu või isegi suuremaid stressorid, kuid on valdkondi, kus võid selle minimeerida ja saada see kontrollitaval tasemel. Iga stress, et te ei lõigatud saab vähendada oma üldist stressi koormus. Näiteks lõpeb isegi üks mürgine suhe aitab teil tõhusamalt tegeleda muude stress teil tekib, sest võite tunda vähem ülekoormatud.

Avastame mitmesuguseid stressi juhtimise meetodeid ja seejärel valides segu, mis sobib teie vajadustele, võib olla peamine strateegia tõhus stressi leevendamiseks.

Korduma kippuvad küsimused Stress

Kas Stress Paratamatult on tervisele kahjulik?
Tegelikult mitte. On mitmeid eri tüüpi stress, mis ulatuvad eustress, mis on positiivne ja põnev vorm stressi, et krooniline stress, mis on seotud paljude tõsiseid tervise probleeme ja on tüüpi negatiivse stressi kõige sagedamini mainitud uudis. Kuigi me tahame juhtida või kõrvaldada negatiivsed liiki stress, samuti tahame hoida positiivset stressi vormid meie elus, et jääda oluline ja elus. Siiski, kui me kogeme liiga palju stressi meie elu, isegi “hea” stress võib kaasa ülemäärase stressi, mis võib viia tunne ülekoormatud või võttes oma stressi vastuseks vallandas liiga kaua. See on põhjus, miks see on ikka oluline, et õppida lõõgastuda keha ja vaimu perioodiliselt ja ebavajalike stressi kui võimalik.

Kuidas ma tean, kui ma olen liiga stressis?
Stress mõjutab meid kõiki erineval moel, mitte kõik, mis on negatiivne. (Tegelikult stress põnev elu võib tegelikult olla hea motivaator ja hoida asjad huvitavad.) Kui stressi liiga intensiivne, aga seal on mõned stressi sümptomid, et paljud inimesed kogemus. Näiteks peavalu, ärrituvus, ja “udune mõtlemine” võib kõik olla sümptomid, mis sa oled alla liiga palju stressi. Kuigi see ei ole kõik, kes on stressis kogevad need sümptomid, palju tahet. Kui leiate, et te ei saa aru, kuidas rõhutas olete kuni olete ülekoormatud, on oluline selgeks teha oma keha peent näpunäidete ja oma käitumist, peaaegu nagu väljaspool vaatleja võis. Teate, kuidas keha reageerib stress, võite proovida seda keha skaneerida meditatsiooni (see aitab lõõgastuda samal ajal).

Mida ma saan teha, kui ma tunduda stressi?
Me kõik tunduda aeg-ajalt; see on normaalne. Kuigi see on praktiliselt võimatu kõrvaldada korda, kui sündmused salaja ja organismi stressi vastuseks on käivitunud, on olemas viise, et saate kiiresti ümber pöörata oma organismi reaktsioon stressi, puhverdamine kahju oma tervist ja hoida oma mõtlemist selge, nii et saate tõhusamalt tegeleda mida toimub praegu.

Kas on võimalik, et vähem mõjutatud stressi?
Tegelikult harjutamiseks regulaarse stressi juhtimise tehnikat või kaks, saate kõrvaldada mõned stress tunned kohe ja teha ise vastupidavamaks nägu stressi tulevikus. On mitmeid erinevaid asju saab proovida, alates hommikust jalutuskäiku õhtul journaling praktikas lihtsalt tegemise rohkem aega sõpradele. Trikk on leida midagi, mis sobib teie elustiili ja isikupära, nii et see on lihtsam jääda.