Skip to main content

Vai maināt personību?

 Vai maināt personību?
Vai tas tiešām ir iespējams mainīt savu personību vai mūsu pamata personības modeļus fiksēts visā dzīvē? Kaut pašpalīdzības grāmatas un tīmekļa vietnes bieži tout plānus varat sekot mainīt savus ieradumus un uzvedību, ir noturīga pārliecība, ka mūsu pamatā personības necaurlaidīguma mainīties. Austrijas psihoanalītiķis Zigmunds Freids norādīja, ka personība lielā mērā akmenī ar konkursa piecu gadu vecumā. Pat daudzi mūsdienu psihologi liecina, ka kopumā personība ir salīdzinoši noteiktas un stabili visu mūžu.

Bet ko tad, ja jūs vēlaties mainīt savu personību? Vai pareizo pieeju un smags darbs un rezultāts reālajā personības izmaiņas, vai mēs iestrēdzis ar nevēlamām īpašībām, kas tur mūs atpakaļ no sasniegt savus mērķus?

Vai personība pastāvīgi?

Vēlme mainīt personību, nav nekas neparasts. Kautrīgi cilvēki, iespējams, vēlas, viņi bija vairāk izejošo un runīgs. Karsti rūdīta indivīdi varētu vēlas, viņi var saglabāt savu atdzist emocionāli iekasē situācijās. Pēc daudziem punktiem jūsu dzīvē, jūs varat atrast, ka ir daži aspekti jūsu personību, ka jūs vēlaties, jūs varētu mainīties. Jūs pat varētu noteikt mērķus un strādāt pie risināt šos iespējamās problemātiskās iezīmes. Piemēram, tas ir kopīgs noteikt Jaungada rezolūcijām, kas vērsti uz mainīgajām daļām jūsu personību, piemēram, kļūst dāsna, laipns, pacietīgs, vai izejošo.

Vispār, daudzi eksperti piekrīt, ka, padarot reālas un paliekošas pārmaiņas plašās īpašībām var būt ārkārtīgi sarežģīta. Tātad, ja jūs neesat apmierināts ar dažiem aspektiem jūsu personību, vai tur tiešām kaut ko jūs varat darīt, lai mainītu? Daži eksperti, tostarp psihologa Carol Dweck, uzskatām, ka, mainot uzvedību modeļus, ieradumiem un uzskatiem meliem zem virsmas plašās īpašības (piemēram, introvertums, agreeableness) ir reāls atslēga personības izmaiņām.

Faktori, kas Shape Personība

Lai saprastu, vai personas var tikt mainīts, mums vispirms ir jāsaprot, ko tieši izraisa personību. Vecuma vecā daba pret audzināt debatēs atkal stājas play. Vai personību veido mūsu ģenētiku (dabas), vai ar mūsu audzināšanas, pieredzes un vide (audzināt)? Agrāk, teorētiķi un filozofi bieži paņēma vienu versus-the-otru pieeju un aizstāv nu nozīmi dabas vai audzināt, bet šodien lielākā daļa domātāji, piekritīs, ka tas ir maisījums no diviem spēkiem, kas galu galā veido mūsu personības.

Ne tikai tas, bet pastāvīga mijiedarbība starp ģenētiku un apkārtējo vidi, var palīdzēt forma kā personība ir izteikts. Piemēram, jūs varētu būt ģenētiski noslieci draudzīgi un kas atpakaļ, bet strādā augstas stresa vidē varētu jums būt ātras un uptight, nekā jūs varētu būt citā vidē.

Dweck saistīts stāsts par identisku dvīņu puikas atdalītas pēc piedzimšanas un audzēti intervālu. Kā pieaugušajiem, divi vīrieši apprecējuši sievietes ar tiem pašiem pirmajiem vārdiem, dalīta līdzīgiem hobijiem, un bija līdzīga līmeņa konkrētu īpašības izmērītas personības novērtējumu. Ir tādi piemēri, kas nodrošina pamatu idejai, ka mūsu personības ir lielākoties ārpus mūsu kontroles. Tā vietā tiek veidota mūsu vidi un unikālo pieredzi, šie dvīņu pētījumi norāda uz spēku ģenētisko ietekmēm.

Ģenētika noteikti ir svarīga, bet citi pētījumi arī pierāda, ka mūsu audzināšana un pat mūsu kultūra mijiedarbojas ar mūsu ģenētisko rasējumu formas, kas mēs esam.

Koncentrējoties uz “In starpnieki” Personības varētu būt atslēga

Bet Dweck liecina, ka personības izmaiņas joprojām ir iespējams. Plašas īpašības varētu būt stabils cauri dzīvei, taču Dweck uzskata, ka tas ir mūsu “, starp” īpašības, kas atrodas zem virsmas plašu iezīmes, kas ir vissvarīgākais, lai padarītu mūs, kas mēs esam. Tas ir tiem, starp īpašības, viņa uzskata, ka var tikt mainīts.

Tātad, kas īsti ir šie “in-starp” daļām personības?

  • Ticējumi un ticības sistēmas, Dweck ierosina, ir būtiska loma, veidojot personību zem līmeņa vispārējām iezīmēm. Kaut mainot atsevišķus aspektus jūsu personību varētu būt grūti, jūs varat reāli risināt mainīt daļu no bāzes uzskatiem, kas palīdz formu un kontrolēt, kā jūsu personība tiek izteikts.
  • Citi teorētiķi ir teikuši, ka tādi faktori kā mērķu un pārvarēšanas stratēģijas spēlē galveno lomu, nosakot personību. Piemēram, lai gan jūs varētu būt vairāk par A tipa personību, jūs varat apgūt jaunas spējas un stresa vadības metodes, kas palīdzēs jums kļūt par mierīgs cilvēks.

“Tautas uzskati ietvert savas garīgās atveidojumus būtību un darbību sevi, savas attiecības, un to visā pasaulē. No zīdaiņa vecumā, cilvēki attīstīt šos uzskatus un pārstāvniecības, kā arī daudzas prominentas personības teorētiķi dažādu pārliecību atzīst, ka tie ir būtiska daļa personības, “Dweck paskaidroja 2008. papīra.

Kāpēc koncentrēties uz uzskatiem? Kaut arī mainās uzskati, iespējams, ne vienmēr ir viegli, tas ir labs sākuma punkts. Mūsu uzskati veidot tik daudz no mūsu dzīves, no tā, kā mēs uztveram sevi un citus, kā mēs darbotos ikdienā, kā mēs galā ar dzīves problēmām, un to, kā mēs veidot savienojumus ar citiem cilvēkiem. Ja mēs varam radīt reālas pārmaiņas mūsu uzskatiem, tas ir kaut kas, kas varētu būt pārsteidzošām ietekmēt mūsu uzvedību un, iespējams, uz dažiem aspektiem mūsu personību.

Veikt, piemēram, uzskati par sevi, tostarp to, vai personiskās īpašības un īpašības ir fiksēti vai kaļams. Ja jūs uzskatāt, ka jūsu intelekts ir noteikta līmenī, tad jums nav iespējams veikt pasākumus, lai padziļinātu savu domāšanu. Tomēr, ja jums apskatīt tādas īpašības kā maināma, jums būs iespējams veikt lielākas pūles, lai apstrīdētu sevi un paplašināt savu prātu.

Protams, uzskati par sevi do spēlē izšķirošo lomu, kā cilvēki darbojas, bet zinātnieki ir atklājuši, ka cilvēki var mainīt savus uzskatus, lai ņemtu vairāk kaļamā pieeju pašvaldību atribūtiem. Vienā eksperimentā, skolēniem bija lielāka atzinību par akadēmiķiem, augstākas kvalitātes, komats, vidējos un lielāku kopējo baudījumu skolā pēc tam, kad atklāj, ka smadzenes turpina veidot jaunus savienojumus, reaģējot uz jaunām zināšanām.

Dweck pašas pētījumi liecina, ka, kā bērni tiek slavēta, var ietekmēt to self-uzskatiem. Tie, kas bieži ir sinonīms intelektu mēdz turēt fiksētas teorijas uzskatus par savām personīgajām īpašībām. Šie bērni skatītos savu intelektu kā nemainīgu iezīmi; jums vai nu ir, vai jums nav. Bērni, kuri slavēja viņu pūlēm , no otras puses, parasti apskatīt savu intelektu, kā veidojama. Šie bērni, Dweck ir atrasts, ir tendence saglabāsies, saskaroties ar grūtībām un ir vairāk vēlas mācīties.

Tātad Kas Can You Really Vai nomainīt Jūsu personību?

Mainot no introverts uz ekstraverts varētu būt ļoti grūti (vai pat neiespējami), bet ir lietas, kuras eksperti uzskata, jūs varat darīt, lai padarītu reālu un noturīgu izmaiņas aspektiem jūsu personību.

  • Koncentrējieties uz mainot savus paradumus. Psihologi ir atklājuši, ka cilvēki, kas uzrāda pozitīvu personības iezīmes (piemēram, laipnību un godīgumu) ir izstrādājusi pastāvīgā atbildes, kas ir iestrēdzis. Ieradums var iemācīties, tāpēc mainot sava pastāvīgā atbildes laika gaitā ir viens no veidiem, lai izveidotu personības izmaiņas. Protams, veidojot jaunu ieradums vai pārkāpj vecajam nekad nav viegli, un tas prasa laiku un nopietnu darbu. Ar pietiekamu praksi, šie jaunie uzvedības modelis ar kļūt par otro dabu.
  • Mainiet savu pašapkalpošanās uzskatiem. Ja jūs uzskatāt, ka nevar mainīt, tad jums nebūs jāmaina. Ja jūs mēģināt kļūt izejošo, bet jūs uzskatāt, ka jūsu introvertums ir noteikta, pastāvīga un nemainīga iezīme, tad jūs vienkārši nekad mēģinās kļūt sabiedrisks. Bet, ja jūs uzskatāt, ka jūsu personiskās īpašības, ir mainīga, jums ir lielāka iespēja veikt pasākumus, lai kļūtu vairāk bara.
  • Koncentrējieties uz procesu. Dweck pētniecības pastāvīgi rāda, ka, godinot centienus, nevis spējas, ir būtiska. Tā vietā, lai domāšana: “Es esmu tik gudrs” vai “Es esmu tik talantīgs,” aizstāt šādas frāzes ar “Es strādāju ļoti smagi” vai “Es atklāju labs veids, kā šo problēmu atrisināt.” , Novirzot vairāk par augšanas domāšanas, nevis noteiktu domāšanas, jūs varat atrast, ka tas ir vieglāk piedzīvot reālas pārmaiņas un izaugsmi.
  • Viltus tā līdz jūs darīt to. Pozitīva psihologs Christopher Peterson sapratu agri, ka viņa intraverta personība varētu būt negatīva ietekme uz viņa karjeru kā akadēmiķis. Lai pārvarētu šo, viņš nolēma sākt darbojas extroverted situācijās, ko sauc par to, kā, piemēram, sniedzot lekciju klases pilna studentu vai sniedzot prezentāciju konferencē. Galu galā, šie uzvedības vienkārši kļūst par otrās dabu. Kaut gan viņš norādīja, ka viņš joprojām ir intraverts, viņš uzzināja, kā kļūt extroverted kad viņam vajadzēja būt.

Gala doma

Personības izmaiņas var nebūt viegli, un mainot dažus plaši iezīmes, iespējams, nekad īsti būt pilnīgi iespējama. Bet pētnieki uzskata, ka ir lietas, jūs varat darīt, lai mainītu dažas daļas no jūsu personības aspekti, kas pastāv zem līmeņa šiem plašu iezīmes, kas var novest pie reālas izmaiņas, kā jūs rīkoties, domāt un funkciju savā dienā -to ikdienas dzīvē.