Skip to main content

Vaimustav Faktid Personality

Vaimustav Faktid Personality
Isiksus paneb meid, kes me oleme. See mõjutab peaaegu iga aspekti meie elu, sealhulgas mida me valime teete, kuidas me suhelda meie perekondade ja meie valikuid sõprade ja romantiline partneritega. Aga millised tegurid mõjutavad meie isiksust? Kas me muuta meie isiksused või ei meie üldist tunnused säilivad kogu elu?

Kuna isiksuse selline põnev teema, see on muutunud üheks kõige rohkem uuritud teemade piires psühholoogia. Kõigest sellest tulenevalt teadus-, psühholoogid on õppinud väga palju asju, mis mõjutavad isiksuse samuti kuidas isiksus mõjutab meie käitumist.

Jätka lugemist rohkem teada, mida teadlased on õppinud neid kümme põnev fakte isikupära.

Sünnijärjekorra võivad mõjutada teie isiksuse

Te olete ilmselt kuulnud seda mõistet varem. Esmasündinu lapsed on sageli kirjeldatud kui “kamandav” või “vastutav”, samal ajal viimase sündinud lapsed mõnikord kirjeldatud kui “vastutustundetu” ja “impulsiivne.” Aga kuidas tõsi on need tavapärased stereotüübid?

Aastakümneid pop psühholoogia raamatuid touted mõju sünnijärjekorra isiksusele, kuid kindlaid tõendeid nähtust jäänud selgusetuks üsna hiljuti. Paar empiirilised uuringud on leidnud, et sellised asjad nagu sünnijärjekorra ja perekonna suurus võib tõepoolest mõjutada isikupära. Üks uuring isegi leidis, et sünnijärjekorra võib mõjutada teie valikuid sõprade ja romantiline partneritega; esimese borns kipuvad suhtlema teiste esimese borns, keskel-borns teiste keskel ilmakodanikku ja viimase borns koos viimase borns.

Teine hiljutine uuring avaldati ajakirjas PNAS ettepaneku, et paljud seotud stereotüübid sünnijärjekorra, nagu esimese borns on kamandav või viimase borns on vastutustundetu, ei pruugi omada veega.

Uuringus vaadeldi enam kui 5000 Ameerika teemasid, peaaegu 4500 Briti alamad, ja rohkem kui 10.000 Saksa osalejad. Kuigi teadlased ei leia, et esmasündinu lapsed kippusid skoor parem luure teste, nad vaadeldi ka sünnijärjekorra mõju füüsilisest isikust teatatud teavet viis laia mõõtmed isiksuse: ekstroversiooniga, neurootilisuse, agreeableness, kohusetunne ja avatust. Uuringus leiti väike tõendid tahes seost sünnijärjekorra ja iseloomu.

Kuigi see uuring ei tähenda, et sünnijärjekorra ei mõjuta isiksuse, see ei näitavad, et on vaja edasisi uurimisi.

Teie isiksuse on suhteliselt stabiilne kogu elu

Kas te arvate, et isiksus võib aja jooksul muutuda või teie põhilised temperament kivisse raiutud? Pikaajalise uuringud isiksus, mõned kõige tuumikosade isiksus jääb stabiilseks kogu elu. Kolm aspekti, mis kipuvad muutuma me vanusest on ärevuse tase, sõbralikkus ja innukust uudsete kogemusi.

Vastavalt uurija Paul T. Costa Jr., ei ole tõendeid meie isiksuse üldise muutuda, kuna vananedes.

“Mis muutub, kui minna läbi elu on oma rollid ja küsimusi, mis teile kõige olulisemat. Inimesed võivad mõelda oma isikupära on muutunud nende vanusest, kuid see on nende harjumused, mis muudavad nende elujõudu ja tervist, nende kohustused ja asjaolusid, mitte nende põhiliste isiksus, “soovitas ta on New York Times artikkel.

Isiksuseomaduste on seotud teatud haiguste

Varem mitmeid erinevaid isiksuse omadused on kaasaaitamises süüdistatud eriti haigusi. Näiteks, vaenulikkus ja agressiivsus sageli seotud südamehaiguste. Raskusi oli, et kuigi mõned uuringud näitavad, et on link, muud uuringud ei näidanud sellist ühendust.

Hiljuti teadlased on kasutatud statistilist meetodit tuntakse meta-analüüsi ümber hindama varasemate uuringute vaheliste seoste kohta isiksuse ja haiguste. Mida nad avastasid olid mõned varem märkamata seoseid neurootiline isiksuseomaduste ja viis haigusi; peavalu, astma, artriit, maohaavandid ja südamehaigused.

Teine uuring näitas, et pelgus võib olla seotud lühem.

Loomad eristavad Isiksused

Kas see kunagi tunduda oma armastatud lemmikloomade on isiksus, mis muudab teda täiesti unikaalne? Loomade teadlased on leidnud loomade peaaegu iga loomaliik (alates ämblikud linnud elevante) on oma isiksused eelistustega, käitumist ja raskustele vaatamata, mis püsivad kogu elu.

Kuigi mõned kriitikud viitavad sellele, et see on antropotsentrismile või omistades inimese tunnused loomade, loomade isiksuse teadlased on suutnud tuvastada kooskõlas käitumismustreid, mida saab empiiriliselt mõõta ja katsetada.

Praegune uuring näitab, et on olemas viis Core isiksuseomaduste

Varem on teadlased arutanud täpselt, kui palju isiksuseomaduste olemas. Varajane teadlased nagu Gordon Allport soovitas, et seal oli nii palju kui 4000 erinevat isiksuseomaduste, samas kui teised, nagu Raymond Cattell ettepanek, et oli 16.

Tänapäeval on paljud isiksuse teadlaste toetada viie faktori teooria isiksuse, mis kirjeldab viis laia isiksuse mõõtmed, mis moodustavad inimese isikupära:

  1. orienteeritust
  2. meeldivus
  3. kohusetunne
  4. neurootilisus
  5. avatus

Isiksus Mõjutab isiklikke eelistusi

See võib tulla ei šokk õppida, et oma isikupära võib olla sügav mõju teie isiklikke eelistusi, kuid sa lihtsalt olla üllatunud, kuidas kaugeleulatuvaid need mõjud võivad olla. Teie valik sõbrad oma muusikamaitse, oma unikaalse isiksuse võib mõjutada peaaegu iga valiku teete oma igapäevast elu.

Näiteks kui võite uhked ennast hoolikalt kaaluda küsimusi enne kandidaadi valikul toetada, uuringud näitavad, et isik, võib mängida olulist rolli poliitilised eelistused. Üks uuring teadlaste Ülikooli Toronto leidis, et isikud, kes määratles end konservatiivid olid kõrgemad on isiksusekirjeldustega nimetatakse korrapära, samas need, kes ise pidasid liberaalne olid kõrgemad empaatiat.

Teadlased viitavad, et need aluseks isiksuse peab kas säilitada järjekorras või väljendada empaatia võib olla tugev mõju poliitilised eelistused.

Inimesed saavad täpselt hinnata oma isikupära põhineb teie Facebook Profile

Kui sa arvad inimesi online identiteeti, võite ette kujutada, et enamik inimesi proovida esitada idealiseeritud versioon nende tegelik mina. Lõppude lõpuks, enamik online olukordades saad valida ja valida teave, mida soovid avaldada. Sa saad valida kõige atraktiivsem fotod ise postitada ja saate muuta ja vaadata oma kommentaarid enne kui teha neid. Üllatuslikult ühes uuringus avastati, et Facebook profiilid on tegelikult üsna hea edasitoimetamiseks oma tõeline isiksus.

Uuringus Teadlased uurisid online profiilid 236 USA kolledži vanuses inimestel. Osalejad täitsid küsimustikke, mille eesmärk on mõõta isiksuseomaduste sealhulgas ekstroversiooniga, agreeableness, kohusetunne, neurootilisuse ja avatust.

Vaatlejad siis hinnatud isiksused osalejate põhineb online profiilid ja need tähelepanekud võrreldi tulemusi isiksuse küsimustikud. Teadlased leidsid, et vaatlejad suutsid saada täpne lugeda isiku isiksus põhineb nende Facebook profiili.

“Ma arvan, et oleks võimalik väljendada isikupära täpselt aitab populaarsus online sotsiaalsete võrgustike kahel viisil,” selgitas psühholoog ja põhiautor Sam Gosling. “Esiteks, see võimaldab tavaprofiilidele lasta teised teavad, kes nad on ja seda tehes, vastab elementaarsele vajadusele olla tuntud teised. Teiseks tähendab see, et profiili vaatajad tunnevad nad saavad teavet usaldada noppima Internetis sotsiaalne võrgustik profiilid hoone oma usaldust süsteemi tervikuna. “

Arvukad faktorid võivad põhjustada Isiksushäirete

Hinnanguliselt 10 kuni 15% täiskasvanutest USA kogemus sümptomid vähemalt ühe isiksushäire. Teadlased on kindlaks teinud mitmed tegurid, mis võivad kaasa aidata algav erinevaid isiksuse häired nagu obsessiiv-kompulsiivne häire ja isiksushäire.

Nendeks teguriteks on:

  • geneetika
  • Suhted eakaaslastega
  • kõrge tundlikkus
  • verbaalne kuritarvitamine
  • Lapsepõlv trauma

Cardinal tunnused on Haruldased

Psühholoog Gordon Allport kirjeldatud kardinal tunnused nagu need, mis domineerivad inimese elu kuni punktini, kus isik on teada ja sageli tuvastatud konkreetselt selle tunnus. Need tunnused peetakse harva, aga. Paljudel juhtudel on inimesed muutunud nii tuntud need tunnused, et nende väga nimed muutunud sünonüümiks seda tüüpi isiksus. Mõtle päritolu neid tihti kasutatavad terminid: Freudi, Machiavelli, ennastimetlev, Don Juan, ja Kristuse-like.

Enamiku inimeste jaoks, isiksuse asemel koosneb segu Kesk- ja teisese tunnused. Kesk tunnused on need, mis moodustavad tuumiku vundament isiksus, samas sekundaarse tunnused on need, mis on seotud eelistuste, suhtumiste ja olukorrast käitumist.

Teie Pet Võib avaldada teavet oma isikupära


Kas Te tunnete end rohkem “koerainimene” või “kass inimene”? Ühe uuringu kohaselt, teie vastus sellele küsimusele võib tegelikult avaldada olulist teavet oma isikupära.

Uuringus 4500 inimest, teadlased palusid osalejatel kas nad pidasid end rohkem koer inimesed või kass inimest. Need isikud täitsid ka isiksuse uuringu, et mõõta mitmeid lai tunnused sealhulgas kohusetundlikkust, avatust, neurootilisuse ja meeldivus.

Teadlased avastasid, et inimesed, kes määratles end koer inimesed kippusid olema ekstravertsema ja innukalt palun teised, samas need, kes kirjeldatud end kassi inimesed olid pigem introvertne ja uudishimulik.

Vastavalt uurija Sam Gosling, psühholoog Ülikooli Texas Austini võivad tulemused mõjutavad oluliselt valdkonnas lemmiklooma ravi. Kasutades isiksuse seansid, terapeudid võib olla võimalik sobitada abivajajate loomadega, mis on kõige paremini oma isikupära.